شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 وزارت صمت به تازگی اعلام کرده که با اعمال قانون واردات گوشی بالای 300 یورو مخالف است و در حال بازنگری به این موضوع است. حالا سامانه همتا طی پستی که در کانال رسمی خود از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده، مخالف ضمنی خود را با لغو این قانون ابراز کرده است.

سامانه همتا با اشاره به تخصیص ارز زیاد برای تأمین بخش کوچکی از نیاز بازار تلفن همراه در پی واردات تلفن‌های بالای 300 یورو اعلام کرده که بیش از یک سوم منابع ارزی واردات گوشی فقط برای تأمین 9 درصد نیاز بازار بوده است.

متن منتشر شده در کانال سامانه همتا به شرح زیر است:

 اختصاص بیش از یک سوم منابع ارزی واردات گوشی فقط برای تأمین ۹ درصد نیاز بازار!

▪️ در سال 98 تعداد 15.3 میلیون گوشی به ارزش حدود 2.4 میلیارد یورو وارد کشور شده است.

▫️ در این سال، گوشی‌های با ارزش بیشتر از 300 یورو با وجود مصرف 35 درصد منابع ارزی مصرف شده برای این کالا (840 میلیون یورو)، فقط 9 درصد از نیاز بازار را تأمین نموده‌اند.

▪️ این در حالی است که گوشی‌های با ارزش کمتر از 300 یورو، علیرغم تأمین 91 درصد نیاز بازار ، صرفاً 65 درصد منابع ارزی (حدود 1.6 میلیارد یورو) را به خود اختصاص داده است.

▫️ لازم به ذکر است حدود 60 درصد مصرف ارزی گوشی‌های بالای 300 یورو (حدود نیم میلیارد یورو) مربوط به برند آمریکایی اپل بوده است.

کانال رسمی آموزش و اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری)

سامانه همتا


گفتنی است که منع واردات گوشی‌های بیش از 300 یورو هنوز به‌طور کامل لغو نشده است و در حال بررسی توسط ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی کشور است. در صورت ادامه داشتن این موضوع هیچ گوشی پرچم‌دار و ازجمله آن‌ها آیفون‌ها وارد بازار ایران نمی‌شوند و حتی امکان رجیستر شدن آن‌ها به صورت مسافری نیز وجود نخواهد داشت. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...