سبد خرید خالی‌ست.
4

خرید آیفون اپل

در سه قسمت پیشین این مطلب مواردی را در مورد اینکه پارت نامبر محصولات اپل به چه شکل است و این محصولات در کدام کشورها تولید می‌شود توضیح دادیم و حالا تصمیم داریم تا پاسخ نهایی در مورد اینکه پارت نامبرها با یک دیگر چه فرقی دارند را توضیح می‌دهیم. 

پارت نامبر روی چه قابلیت‌های تأثیر گذار است؟

 همان‌طور که گفته شد، پارت نامبر بر اساس نوع استفاده کاربران یک کشور از یک دستگاه تأثیر گذار خواهد بود. برخی از کشورها بر اساس قانون‌های مدون دولت‌هایشان دارای محدودیت‌هایی هستند و از طرف دیگر اپل موظف است تا ابزارها و لوزام جانبی نظیر آداپتورهای داخل جعبه را با سازگاری استاندارد پریزهای آن کشور تولید کند.

تفاوت‌ها قابلیت‌ها در پارت نامبرها شامل موارد زیر می‌شود:

  • 1.محدودیت‌های قانونی: برای مثال، در ژاپن سایلنت کردن باعث خاموشی دکمه شاتر نمی‌شود یا در امارات امکان استفاده از تماس تصویری فیس تایم نیست
  • 2.محدودیت‌های استانداردی: برای مثال اپل باید آداپتورهای هر پارت نامبر را بر اساس استاندارد پریز هر کشور تولید کند. (مثلاً پریز کشور آلمان با کشور ایران یکی است ) یا کیبورد پارت ژاپن در کامپیوترهای مک با چاپ حروف ژاپنی ارائه می‌شود.
  • 3.مسائل تجاری: برای مثال کاربران چینی تمایل زیادی به استفاده از گوشی‌های دو سیم کارت دارند و اپل برای تشویق آنان به خرید محصولات خود، پارت Z/A آیفون XR و XS Max را با امکان اتصال دو سیم کارت فیزیکی تولید کرد.
  • 4.قیمت گذاری: در ایران، محصولات اپل به صورت مستقیم وارد نمی‌شوند و همین مسئله باعث می‌شود تا محصولات با پارت‌های مختلف از کشورهای دیگر وارد شوند. این مسئله ممکن است روی هزینه حمل دستگاه از کشور مبدا تا ایران به عنوان کشور مقصد تأثیر بگذارد. علاوه بر این، اپل نیز ممکن است قیمت برخی از محصولاتش را در برخی از کشورها با تخفیف آماده عرضه کند.

پارت نامبر در دستگاه‌های اصلی چه تأثیری دارد؟

 مهم‌ترین تأثیر پارت نامبر در محصولات اصلی اپل نهفته شده است. مواردی نظیر نوع شارژر و خرید تبدیل برای آن‌ها، چاپ حروف غیر انگلیسی روی کیبورد کامپیوترهای مک و جدیداً امکان استفاده از دو سیم کارت فیزیکی هم‌زمان در پارت چینی آیفون XS Max و XR مهم‌ترین تأثیرات پارت نامبر روی محصولات اصلی هستند. علاوه بر این، اپل واچ سری 4 با پارت LL/A قابلیت الکتروکاردیوگرام را دارد که ممکن است فعلاً در پارت‌های دیگر ارائه نشود.

با این حال باید به یاد داشت که کیفیت ساخت همه محصولات با پارت نامبر کشورهای مختلف یکی است. همه آن‌ها توسط شرکت اپل در کالیفرنیا طراحی شده و در کارخانه‌های چینی، تایوانی، هندی و برخی از قطعات آن در کره و ژاپن تولید می‌شوند.
برای دریافت این پاسخ که پارت آمریکا یا همان LL/A تا چه حد در محصولات اپل مهم است در ادامه با قسمت پنجم و پایانی این مطلب همراه اِن آی سی باشید.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location