سبد خرید خالی‌ست.
3

خرید آیفون اپل

در قسمت اول و دوم این مطلب به این مسئله اشاره کردیم که اپل به خودی خود محصولاتش را به صورت انبوه تولید نمی‌کند و سفارش تولید آن‌ها را به کارخانه‌های چینی، تایوانی و هندی می‌دهد. از طرف دیگر در قسمت دوم متوجه شدیم که پارت نامبر بر اساس مصرف کننده نهایی تعیین می‌شود که قانون کشورهای مختلف و ارزش واحد پول آن کشور روی قیمت نهایی محصول تأثیر گذار است.

پارت نامبر با کشور ساخت متفاوت است!

با توجه به اطلاعاتی که در بخش اول و دوم داده شد، می‌توان به این نتیجه رسید که تمامی محصولات اپل (به جز مک پرو 2013) با تمامی پارت نامبرها در کشورهای چین، تایوان و هند تولید می‌شوند و پارت نامبر تنها روی قانون‌های اعمال شده در دستگاه‌های مختلف تأثیر می‌گذارد.

در حقیقت این ادعا که پارت آمریکایی یک محصول اپل نظیر آیفون دارای کیفیت بهتری نسبت به پارت چینی یا هنگ کنگی آن است، صحت ندارد!

تاریخچه پارت نامبر و روش غیرمنصفانه سودجویان

بسیاری از سودجویان در بازار ایران و برخی کشورهای دیگر معمولاً سعی می‌کنند تا از دیدگاه‌های قدیمی افراد مبنی بر تولید دستگاه‌های به اصطلاح «بازار مشترک» یا موارد دیگر محصولات خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانند.

تا پیش از دهه 1990 میلادی و مشخصاً زمانی که مبارزه تجاری بین آمریکا و کشورهای بلوک شرق وجود داشت، بسیاری از شرکت‌های تولید کننده محصولات الکترونیکی، محصولات خود را در دو یا سه درجه مختلف برای کشورهای مختلف تولید می‌کردند، این محصولات حتی در برخی اوقات با برندهای متفاوتی وارد بازار می‌شدند که از لحاظ کیفیت و کارکرد بسیار متفاوت بودند که البته قیمت آن‌ها نیز متفاوت بود. اما از سال‌های پایانی دهه 1990 میلادی تا به امروز این دیدگاه دیگر وجود ندارد و تمامی محصولات با یک کیفیت تولید می‌شوند! محصولات اپل نیز از این مسئله مستثنا نیستند.

این در حالی است که بسیاری از سود جویان با ادعای اینکه پارت نامبر مربوط به یک دستگاه به کشور آمریکا یا اروپایی مربوط می‌شود و دارای کیفیت بهتری هست، سعی در فروش محصول خود با قیمتی غیرمنطقی می‌کنند.

به طور کل، اینکه اپل برای فروش محصولات خود در کشورهای مختلف کیفیت‌های متفاوتی را در نظر بگیرد غیرمنطقی است و این کمپانی از لحاظ تجاری نیز دست به انجام چنین کاری نمی‌زند؛ چرا که در غیر این صورت کاربران کشوری مثل چین دیگر تمایلی به خرید محصولات اپل با پارت Z/A پیدا نمی‌کردند.

برای دریافت این پاسخ که پارت آمریکا یا همان LL/A تا چه حد در محصولات اپل مهم است در ادامه با قسمت چهارم این مطلب همراه اِن آی سی باشید. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location