آیفون 14 پلاس , قیمت خرید ایفون ۱۴ پلاس

قیمت خرید آیفون 14 پلاس عرضه شده توسط شرکت اپل را می توانید در این بخش مشاهده کنید. همچنین در این بخش می توانید آیفون 14 پلاس را به همراه لوازم جانبی شامل قاب، محافظ صفحه نمایش و غیره را پیدا کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

5 از 11 رای ثبت شده
آیفون  14 پلاس , قیمت خرید ایفون ۱۴ پلاس

بررسی آیفون ۱۴ پلاس | یک تلفن هوشمند بزرگتر

آیفون ۱۴ پلاس به عنوان اولین تلاش اپل برای ساخت یک تلفن هوشمند میان‌رده با سایز ۶.۷ اینچ و همراه با پنل نمایشگر OLED به حساب می‌آید که بزرگ‌ترین تلفن هوشمند ارزان قیمت این شرکت در سال ۲۰۲۲ به حساب می‌آید. اپل در سال ۲۰۲۲ با حذف سری «مینی» تلفن‌های هوشمند خود که با سایز ۵.۴ اینچ طراحی و ساخته شده بودند، تلاش کرد تا جایگزینی ۶.۷ اینچی و کاملا بزرگ را برای این محصولات در نظر بگیرد.

آیفون 14 پلاس

در حقیقت شرکت اپل در این سال برخلاف روندی که در دوسال گذشته‌ی خود برای تلفن‌های هوشمند با سایز کوچک در نظر گرفته‌ بود، تصمیم گرفت تا امسال محصولی ویژه و منحصر به فرد را همراه با سایزی کاملا بزرگ آماده عرضه به بازار کند. تا پیش از این، آیفون‌های ۱۲ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس به عنوان بزرگ‌ترین تلفن‌های هوشمند شرکت اپل به حساب می‌آمدند که تنها از سری پرو ساخته شده بودند؛ اما در سال ۲۰۲۳ آیفون ۱۴ پلاس به عنوان اولین تلفن هوشمند ۶.۷ اینچی غیرپرو توسط شرکت اپل آماده‌ی رونمایی و عرضه شده است.

طراحی ظاهری آیفون ۱۴ پلاس

زبان طراحی ظاهری آیفون ۱۴ پلاس هیچ تفاوتی با آیفون نسخه ۶.۱ اینچی این محصولات ندارد. در حقیقت از روبرو، تنها شاهد یک نمایشگر OLED تمام صفحه همراه با بریدگی مربوط به دوربین Truedepth یا همان ناچ هستیم و در قسمت پشتی نیز لوگوی اپل، در وسط قرار گرفته است و یک سیستم دوربین دارای دو لنز و چیدمان ویژه و خاص خودش در این قسمت قرار گرفته است. تنها تفاوت آیفون 14 پلاس از لحاظ ظاهری با آیفون 14 معمولی در سایز آن است و این تلفن هوشمند از نظر ابعاد تفاوت قابل توجهی در مقایسه با نسخه‌ی ۶.۱ اینچی خود دارد.

سایز نمایشگر آیفون 14 پلاس اپل

از نظر عددی آیفون ۱۴ پلاس دقیقا ابعادی معادل با ۱۶۰.۸ در ۷۸.۱ در ۷.۸ میلی‌متر دارد. در حقیقت ضخامت این تلفن هوشمند در مقایسه با ایفون ۱۴ معمولی هیچ تفاوتی ندارد و دقیقا به اندازه‌ی ۷.۸ میلی‌متر ضخیم شده است. با این حال طول و عرض این تلفن هوشمند برابر با ۱۶۰.۸ و ۷۸.۱ میلی‌متر است که در مقایسه با آیفون ۱۴ معمولی بسیار بزرگ‌تر به حساب می‌آید. گفتنی است که آیفون ۱۴ معمولی ابعادی معادل با ۱۴۶.۷ در ۷۱.۵ در ۷.۸ میلی‌متر دارد.

با این حال بزرگ‌شدن نمایشگر تنها تغییری نیست که در زمان در دست گرفتن آیفون ۱۴ پلاس آن را احساس می‌کنیم. استفاده از نمایشگر بزرگ‌تر و در عین حال باتری با ظرفیت بیشتر و ابعاد بزرگ‌تر باعث شده تا ایفون ۱۴ پلاس وزنی معادل با ۲۰۳ گرم داشته باشد که در مقایسه با‌ آیفون ۱۴ با وزن ۱۷۲ گرم، ۳۱ گرم وزن بیشتری دارد. با وجود این مسئله اما، همچنان نمی‌توان آیفون ۱۴ پلاس را سنگین‌ترین گوشی هوشمند اپل در سال ۲۰۲۲ در نظر گرفت؛ چرا که آیفون ۱۴ پرو مکس با وزن ۲۴۰ گرم این عنوان را برای خود حفظ کرده است.

نمایشگر آیفون 14 پلاس

نمایشگر آیفون ۱۴ پلاس هر چند که از لحاظ ابعاد بزرگ شده است، اما از نظر کیفیت در همان سطح آیفون ۱۴ معمولی قرار دارد. در حقیقت این تلفن هوشمند دارای نمایشگر ۶.۷ اینچی با نسبت ابعادی به بدنه‌ی ۸۷.۴ درصد است و امکان نمایش محتوای HDR10 و دالبی ویژن را فراهم می‌آورد. روشنایی نمایشگر آیفون 14 پلاس نیز همانند نسخه‌ی پایه‌ی این محصولات برابر با ۸۰۰ نیت به صورت استفاده معمول HBM است که امکان افزایش حداکثر تا ۱۲۰۰ نیت را نیز دارد. نمایشگر ایفون ۱۴ پلاس در مقایسه با نسخه‌ی ۶.۱ اینچی تا ۲۱ درصد ابعاد بزرگ‌تری دارد و محتوای بیشتری را از طریق پنل سوپر رتینا XDR خود به نمایش می‌گذارد.

رزولوشن این نمایشگر البته با نسخه‌ی ۶.۱ اینچی تفاوت زیادی دارد و تعداد پیکسل‌های آن برابر با ۱۲۸۴ در ۲۷۷۸ پیکسل است. البته تراکم پیکسلی نمایشگر این آیفون برابر با ۴۵۸ PPI است که به طور کاملا نامحسوس در مقایسه با تراکم پیکسلی ۴۶۰ PPI به مقدار بسیار غیرقابل درکی کمتر است. البته این موضوع مشخصا به تعداد پیکسل‌های جای‌گرفته در مساحت کل نمایشگر مربوط می‌شود و عدد مذکور به هیچ وجه قابل درک توسط چشم انسان نخواهد بود.

قیمت خرید ایفون 14 پلاس اپل

اپل امسال نیز همانند سال گذشته از روکش نمایشگر سرامیکی برای افزایش سطح مقاومت این تلفن هوشمند در برابر ضربات و تنش‌های فیزیکی استفاده کرده است و تا توانایی این تلفن هوشمند در برابر رخ‌دادهای ناگواری مثل سقوط آزاد و برخورد با اجسام سخت مقاوم‌تر باشد.

باتری آیفون ۱۴ پلاس

یکی از مهم‌ترین فاکتورها و مشخصه‌های اختصاصی آیفون ۱۴ پلاس، افزایش ظرفیت باتری این تلفن هوشمند به لطف افزایش ابعاد آن است. افزایش ابعاد آیفون 14 پلاس این شانس را به اپل داده تا باتری با ظرفیت بزرگ‌تری را در تلفن هوشمند ۶.۷ اینچی خود جای دهد و از همین رو توانایی این تلفن هوشمند برای پاسخگویی طولانی مدت‌تر به درخواست‌های کاربر در طول روز، آن‌هم با یک شارژ کامل بیشتر است.

اندازه آیفون ۱۴ پلاس

ظرفیت باتری آیفون 14 پلاس برابر با 4323 میلی آمپر ساعت است که 1044 میلی آمپر ساعت از ظرفیت نسخه‌ی ۶.۱ اینچی آن بیشتر است. گفتنی است ظرفیت باتری آیفون ۱۴ معمولی برابر با 3279 میلی‌ آمپر ساعت است. این تلفن هوشمند از سیستم شارژ سریع همراه و سیستم شارژ بی‌سیم مبتنی بر فناوری مگ‌سیف و Qi پشتیبانی می‌کند.

ایفون ۱۴ پلاس

 توان شارژ باتری این تلفن هوشمند با استفاده از شارژرهای استاندارد مگ‌سیف برابر با ۱۵ وات بوده و توان آن برای شارژ از طریق شارژرهای استاندارد Qi حداکثر تا ۷.۵ وات است. اپل ادعا کرده که آیفون ۱۴ پلاس با یک شارژ کامل تا ۲۶ ساعت، یعنی بیش از یک شبانه روز می‌تواند پاسخگوی درخواست‌های معمولی کاربر باشد.

اپل البته در توضیحات ادعای خود برای کارکرد ۲۶ ساعته‌ی باتری آیفون ۱۴ پلاس اعلام کرده که این عدد برای پخش محتوای ویدیویی، از طریق وای‌فای در شدت نور متوسط همراه با شرایط استاندارد آزمایشگاهی در نظر گرفته شده است و لزوما کاربران در هر بار استفاده ممکن است با این عدد ۲۶ ساعت مواجه نشوند. میزان پاسخگویی و توان باتری آیفون‌ها با توجه به فاکتورهایی نظیر اپلیکیشن‌های در حال استفاده، شبکه‌ی اینترنت و موبایل در حال استفاده، نوع کارکرد در زمان روشن بودن دستگاه، دمای محیط و موارد دیگر متغییر است و نمی‌توان عددی مشخص را برای طول کارکرد دستگاه در هر بار شارژ کامل در نظر گرفت.

مشخصات سخت افزاری و دوربین آیفون 14 پلاس

مشخصات سخت افزاری آیفون 14 پلاس دقیقا برابر با مشخصه‌های سخت افزاری تعبیه شده در آیفون ۱۴ است. در حقیقت این تلفن هوشمند از تراشه‌ی مرکزی A15 با معماری پنج نانومتری برای پردازش‌ مرکزی خود استفاده می‌کند که دارای هشت هسته با عملکردهای مجزا است. دو هسته‌ی پرقدرت این تراشه هر کدام با فرکانس ۳.۲۳ گیگاهرتز و از سری تراشه‌های ریزپردازنده‌ی Acalanche شرکت اپل هستند و در عین حال چهار هسته‌ای با بازدهی کم و همراه با میزان مصرف انرژی بهینه‌تر و فرکانس ۱.۸۲ گیگاهرتز از سری ریزپردازنده‌های Blizzard در این تلفن هوشمند قرار گرفته است. پردازنده‌ی گرافیکی این محصول شامل ریزپردازنده‌ی اختصاصی شرکت اپل است که در مقایسه با پردازنده‌ی گرافیکی استفاده شده در آیفون ۱۳ که سال ۲۰۲۱ آماده‌ی عرضه به بازار شد، یک هسته‌ی پردازشی بیشتر دارد و حالا با پنج هسته‌ی پردازشی وظایف گرافیکی، تصاویر، بازی‌ها و محتوای مبتنی بر واقعیت افزوده را انجام می‌دهد.

کیفیت دوربین ایفون 14 Plus

دوربین آیفون 14 پلاس شامل دو لنز جداگانه با طراحی و چیدمان اوریب است. لنز واید ۱۲ مگاپیکسلی با فاصله کانونی ۲۶ میلی متر و f1.5 همراه با دهانه‌ی دیافراگم ۱/۱۷ اینچ در کنار لنز التراواید ۱۲ مگاپیکسلی با فاصله کانونی ۱۳ میلی متر همراه با زاویه گسترش ۱۲۰ درجه وظایف عکاسی و فیلم‌برداری اصلی این تلفن هوشمند را برعهده دارند. کیفیت فیلم‌برداری این تلفن هوشمند حداکثر تا 4K و با فریم ریت ۶۰ fps است که امکان ثبت تصاویر با استانداردهای دالبی ویژن و HDR10 را فراهم می‌کند. قابلیت سینماتیک نیز در دوربین این تلفن هوشمند به صورت پیشرفته قرار گرفته است.

دوربین سلفی این تلفن هوشمند نیز دارای یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی با فاصله کانونی ۲۳ میلی میتر و f 1.9 است که امکان ثبت تصاویر 4K تا حداکثر فریم ریت 30 fps را فراهم می‌کند.

نتیجه‌گیری

آیفون ۱۴ پلاس هر چند اقدامی انقلابی از طرف اپل برای تلفن‌های هوشمندش در سال ۲۰۲۲ میلادی به حساب نمی‌آید، اما این محصول یک گام رو به جلو برای بهبود تجربه‌ی کاربری و استفاده از تلفن‌های هوشمند به حساب می‌آید.


درباره ما

مجموعه اپل اِن آی سی فعالیت خود را با هدف ایجاد وب سایت و فروشگاهی متفاوت در زمینه ارائه محصولات و خدمات اپل و فروش گیفت کارت به صورت حرفه‌ای آغاز کرد و در تمام مدت فعالیت با استفاده درست از انتقادات و تجربه‌های مختلف توانسته تا علاوه بر کسب همراهی و اعتماد طیف وسیعی از کاربران، همواره در ارائه محصولات و انواع خدمات پس از فروش اعم از بیمه، گارانتی، خدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و غیره، عملکردی متمایز داشته باشد. تمامی این تلاش‌ها تنها به یک دلیل بوده و آن‌هم ساخت لبخندی از رضایت بر لبان شما است که خوشبختانه تا به امروز تحقق یافته است.

Disclaimer Notice

We are an independent online store and we are NOT an official or authorized seller of Apple Inc. as there is no Official Retailer in IRAN, Just in order to provide the best experience and introduction of apple’s products for our customer we have used some product pictures and graphical objects from apple's public website at www.apple.com. Therefore, all rights mentioned above are reserved for Apple's main website at Apple Inc., One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, United States.

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی مرجع تخصصی فروش و خدمات محصولات اپل