سبد خرید خالی‌ست.
  1. علیرضا فرجی
  2. بخش عمومی انجمن
  3. شنبه , 05 آبان 1397 19:23
  4.  اشتراک از طریق ایمیل

 

 برای خرید یک آیفون، حتماً باید بدانید که این تلفن هوشمند اصل است و نسخه تقلبی آن را به شما نفروخته‌اند. تمامی آیفون‌ها باید در وب سایت رسمی اپل مورد تائید باشند، حال اگر آیفون نو باشد، وب سایت اپل آن را غیر اکتیو نشان می‌دهد و اگر دسته دوم و کار کرده باشد، وب سایت اپل آن را اکتیو شده در نظر می‌گیرد.

برای این که بهفمید آیفون اصل است یا خیر، باید به وب سایت رسمی کاوریج اپل به آدرس https://checkcoverage.apple.com/ مراجعه کنید و در آن شماره سریال دستگاه را وارد کنید. اطلاعاتی که در این وب سایت به شما نشان داده می‌شود، شامل مدل دستگاه، ظرفیت آن به همراه تاریخ اکتیو شدن آن می‌شود.

به یاد داشته باشید که دستگاه‌هایی که به صورت فیزیکی از اپل استورهای خارج از کشور خریداری شده باشند، حتی در صورت نو بودن در این صفحه اکتیو شده نشان داده خواهند شد؛ پس این بخش لزوماً تأییدی برای نو بودن دستگاه به حساب نمی‌آید و ممکن است دستگاه نو در این وب سایت اکتیو شده نشان داده شود.

از طرف دیگر، برای تشخیص اصالت دستگاه، می‌توانید به سامانه همتا مراجعه کرده و از طریق آن اقدام به بررسی استعلام اصلت دستگاه کنید. برای این کار کافی است به وب سایت سامانه همتا به آدرس https://hamta.ntsw.ir/ مراجعه کرده و در بخش استعلام اصالت، IMEI دستگاه را وارد کنید و از عدم قاچاق بودن دستگاه و مالکیت آن به شخص دیگر آگاه شوید.

از دیگر مواردی که باید برای اصالت دستگاه چک کنید، شامل نوع بسته بندی، و خصوصیات ظاهری دستگاه می‌شود تا به طور کامل بتوانید از اینکه دستگاه شما یک آیفون واقعی است یا خیر اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید که امروزه گوشی‌های طرح آیفون که با سیستم عامل اندروید تولید شده‌اند، در بازار زیاد شده است و ممکن است برخی از سودجویان  یک تلفن هوشمند اندرویدی 100 دلاری را به جای یک آیفون 1000 دلاری به افراد ناآگاه بفروشند.

به این سوال امتیاز دهید:


هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .