1. میلاد
  2. راهنمای خرید
  3. شنبه , 09 نوامبر 2013 14:40
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
در چند وقت اخیر منابع غیر رسمی اشاره به دو محصول جدید از اپل داشته اند که به شکل عجیبی اندازه نمایشگر آنها به هم نزدیک است. ابتدا این مینگ چی کو تحلیلگر معروف بازار بود که خبر داد سال ۲۰۱۴، شاهد معرفی یک مکبوک ایر ۱۲ اینچی فوق باریک با نمایشگر رتینا خواهیم بود.


همان طور که می دانید این نوع تحلیلگران -برخلاف شایعه پردازان- بر اساس اطلاعاتی که از تامین کنندگان قطعات مختلف به دست شان می رسد، به پیش گویی می پردازند. آنها اجزاء مختلف پازل را کنار هم می گذارند و به نتیجه می رسند که محصولی با فلان مشخصات در حال ساخت است.

اما در حالی که آقای مینگ چی کو خبری درباره آیپد ۱۲.۹ اینچی نداده، برخی منابع دیگر نظیر سایت های چینی و حتی وال استریت ژورنال، می گویند اپل در حال آماده سازی آیپدی بزرگتر از ۱۰ اینچ است. نامگذاری آیپد ایر هم این احتمال را تقویت کرده و همه پیشاپیش منتظر آیپد پرو هستند. (البته اندازه نمایشگر این دستگاه هنوز بین ۱۱.۴، ۱۲ یا ۱۲.۹ اینچ گیج می زند.)

با کاهش وزنی که در آیپد ایر رخ داد (نزدیک ۲۰۰ گرم سبک تر از آیپد نسل ۴) منطقی است که اپل بتواند آیپدی بزرگتر از ۱۰ اینچ با وزنی مشابه آیپد ۴ بسازد و حتی باریکی آن می تواند از مداد معروف اولین تبلیغ تلویزیونی آیپد ایر هم کمتر باشد ولی قضیه به این سادگی هم نیست.

تا به حال سابقه نداشته که اپل دو محصول هم اندازه از خانواده مک و آی او اس را به جنگ با رقبا -و البته یکدیگر- بفرستد. (بین آیپد ۹.۷ اینچی و مکبوک ایر ۱۱.۶ اینچی اختلافی ۲ اینچی وجود دارد.) اینجا است که پرسشیمطرح می شود: آیابا دو محصول مختلف طرف هستیم یا اینکه نشانه های درست خوانده نشده، این توهم را به وجود آورده اند و در اصل این دو یک دستگاه هستند؟

می دانیم که تمایل مصرف کننده به آیپد مینی خیلی بیشتر از آیپد است. البته اپل با آیپد ایر باعث شده خیلی ها در انتخاب به شک بیفتند. ولی به هر حال، این سوال مطرح است که با وجود پایین آمدن فروش آیپد ۹.۷ اینچی، چرا اپل که معروف به خواب خرسی بر روی محصولات پر فروش خود است باید دردسر ساخت یک آیپد ۱۲ اینچی -برای تقاضایی قطعا کمتر از آیپد ۹.۷ اینچی- را به جان بخرد؟

ممکن است بگویید آیپد ۱۲ اینچی با وزن مشابه آیپد ۴، مشتری خاص خودش را جذب خواهد کرد؛ بله، ولی اپل برای مصرف کننده خاص محصول نمی سازد! (یا اگر می سازد به قیمت بالا می فروشد، مثل مک پرو.) شاید بگویید اپل در نهایت دنبال جایگزین کردن مکبوک ها به وسیله آیپد است؛ بله، با این حال کاربران مکبوک ها به کیبورد فیزیکی نیاز دارند و اپل همیشه داک کیبورد برای آیپد را تکذیب کرده.

همان طور که می بینید احتمالات متنوعی وجود دارد. شاید مک بوک ایر فوق باریکی در کار است که نمایشگر لمسی هم دارد؛ ممکن است آیپد ۱۲ اینچی با یک داک کیبورد عرضه شود و تیم کوک که همیشه هیبریدی های ویندوزی/اندرویدی را جدی نگرفته، سوت زنان به سقف نگاه کند! و...

برنامه های آینده اپل گاهی خیلی ساده و قابل پیش بینی هستند و بعضی سال ها هم غافلگیرکننده می شوند. اما تیم کوک قول محصولاتی با فورم فکتورهای جدید در سال ۲۰۱۴ را داده و معرفی چیپ ۶۴ بیتی A7 هم به احتمالات ممکن افزوده.
به این سوال امتیاز دهید:
پاسخ پذیرفته شده
Shakib Panhbehagh پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
واقعا اگه اپل ایپد ۱۲ اینچی بزنه چی میشه..


هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .
متاسقیم، بحث قفل شمده و شما هم اکنون نمی توانید پاسخی ثبت کنید

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )