سبد خرید خالی‌ست.
 1. moein
 2. درخواست بازی iOS
 3. دوشنبه , 21 اسفند 1391 03:08
 4.  اشتراک از طریق ایمیل
آقای “Aubrey Johnson” که یکی از کارمندان سابق شرکت “Color” است داستانی از پشت صحنه ماجرای خریداری 2 شرکت “Color” و پایگاه موسیقی “Lala” توسط اپل را باز گو می کند. هردوی این شرکت ها قبل از اینکه توسط اپل خریداری شوند ، توسط “Bill Nguyen” به دو قصد کاملا متفاوت ایجاد شده بودند.

همانند”Pandora” موسیقی های پایگاه موسیقی “Lala” هم به جای عرضه در فروشگاهای محلی در اینترنت پخش می شد. این سایت به کاربرانش اجازه میداد که به مجموعه ای از 7 میلیون آهنگ به صورت مجانی و پخش در اینترنت گوش دهند که نمونه های امروزی آن پایگاه های موسیقی “Pandora” و “Spotify” هستند. همچنین در این پایگاه امکان خرید آهنگ ها و دانلود کردن آنها حتی با قیمتی کمتر از مقداری که iTunes در دسترس کاربرانش قرار می داد وجود داشت.

آقای “Aubrey Johnson” می گوید که بزرگترین قدرت پایگاه موسیقی “Lala” به لطف یک همکاری با گوگل ، در اولین یا نزدیک به اولین نتیجه ها بودن در بیشتر جستجو های گوگل برای بعضی از آهنگ های خاص بود و در نتیجه این شرکت داشت کاربران را از سمت iTunes می دزدید و به سمت خودش می کشاند. و همچنین گوگل و “Lala” در سرویس موسیقی گوگل با هم همکاری داشتند. مدتی بعد کمپانی های گوگل و نوکیا پیشنهاد های کم قیمتی را برای خرید پایگاه موسیقی “Lala” ارائه دادند ، ولی آقای “Nguyen” به اپل سری زد تا ببیند که آیا آنها به خریدن کمپانی اش علاقه مند هستند یا نه.

” در اواخر ماه نوامبر سال 2009 ، “Nguyen” سرمیز شام در خانه استیو جابز مدیر شرکت اپل در “Palo Alto” نشسته بود که در آن شب “Eddy Cue” و “Tim Cook” و بقیه مسئولان اپل هم حضور داشتند. و استیو جابز هم درحالی که مشغول خوردن سالاد چغندر بود و بحث را مدیریت می کرد گفت : ” بیل ، من فقط میخوام به تو یک عدد بدم و اگه تو از اون راضی بودی بیا این کار رو انجام بدیم و این ماجرا رو تموم کنیم ، باشه؟” بیل هم قبول کرد. جابز یک تکه کاغذ به بیل نشان داد و بیل هم با تکان دادن سرش رضایت خود را اعلام کرد و معامله انجام شده بود.”

بعد از فروش این شرکت ، تعداد زیادی از کارکنان آن به همراه آقای “Nguyen” آنجا را ترک کردند و برای اپل انتخاب های زیادی را فراهم کرند. گفته می شود که اپل بعدها بعضی از همان مهندس ها را بعد از اینکه با تجربه تر شده بودند برای کار در اپل استخدام کرد.
پیوست‌ها
به این سوال امتیاز دهید:
علی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
واقعا اپل و استیو جابز استراتژِی های جالبی دارند ..
 1. بیش از یک ماه قبل
 2. درخواست بازی iOS
 3. # 1
moein پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
:)
 1. بیش از یک ماه قبل
 2. درخواست بازی iOS
 3. # 2
علی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
;)
 1. بیش از یک ماه قبل
 2. درخواست بازی iOS
 3. # 3
 • صفحه :
 • 1


هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .