سبد خرید خالی‌ست.
محققان: اپل می تواند پیام های iMessage را بخواند. اپل: حقیقت ندارد!
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

 

در پاسخ به برخی اتهام های امنیتی در خصوص اپلیکیشن iMessage، اپل مدعی است که این سرویس کاملا امن است و حتی خود شرکت هم به پیامهای رد و بدل شده میان کاربران دسترسی ندارد. اگرچه گروهی از محققان امنیتی در شرکت Quarkslab معتقدند که اپل در صورت نیاز، امکان دسترسی به این پیام ها را دارد.

 
بنا بر گفته اپل، این مکالمات توسط رمزنگاری دو جانبه میان دو کاربر در حال استفاده محافظت می شوند و تنها فرستنده و گیرنده قادر به مشاهده پیام ها هستند. زیرا در طول مسیر و دیگران تنها اطلاعاتی رمزگذاری شده و نامفهوم را مشاهده می کنند. 
 
اما به تازگی کارکنان Quarkslab دریافته اند که اپل قادر است در صورت نیاز و درخواست مراجع ذیربط، پیامهای رد و بدل شده در iMessage را بخواند. این محققان با مهندسی معکوس سیستم iMessage دریافته اند که این کار شدنی، اما بسیار مشکل است.
 
زیرا اپل به هر حال کلیدها و زیرساخت مورد استفاده در رمزگذاری و انکریپت پیامهای رد و بدل شده میان افراد در این سرویس را در کنترل خود دارد. لذا در صورت نیاز می تواند هر زمان که بخواهد با اندکی تغییر آنها را رمزگشایی کرده و در اختیار بگیرد.
 imessage.jpg
Quarkslab می گوید:
اپل ادعا می کند رمزنگاری در دو انتها روی این سرویس انجام می شود. اما ضعف اینجا است که کلید زیرساخت  در کنترل اپل است. آنها می توانند هر لحظه که بخواهند این کلید را تغییر دهند و در نتیجه محتوای پیام های iMessage ما را قابل خواندن سازند.
 
البته این شرکت اشاره می کند که اپل اکنون پیامها را نمی خواند و در گذشته هم چنین کاری انجام نداده است. آنچه آنها قصد دارند بیان کنند، این است که انجام چنین کاری و خواندن پیام های کاربران، هر زمان که اپل اراده کند، کاری شدنی و امری امکان پذیر است. این ادعا، گفته های پیشین اپل در خصوص عدم امکان دسترسی به محتوای پیامها را به چالش می کشد.
 
البته اپل هم سریعا به این ادعا پاسخ داده و می گوید:
iMessage به گونه ای ساخته نشده که به ما اجازه خواندن پیامها را بدهد. این تحقیق به صورت تئوری، به بررسی نقاط ضعفی پرداخته که اجرای آنها نیازمند باز-مهندسی و طراحی دوباره سیستم iMessage توسط اپل است. و اپل هیچ برنامه یا نقشه ای برای چنین کاری ندارد.
 
خب، اپل هم می گوید که این کار ممکن است، اما آنها به زمان و سرمایه کافی برای انجام آن نیاز دارند. و اینکه شرکت هیچ برنامه ای برای انجام چنین کاری ندارد. لذا باید به اپل اعتماد کرد و امیدوار بود که آنها هیچ گاه حریم خصوصی کاربرانشان را به خطر نینداخته و دلیلی برای انجام این کار پیدا نکنند.
آیفون X اپل - 256 گیگ 6,849,000 تومان-150,000 تومان تخفیف ویژه 6,699,000 تومان
آیفون 7 پلاس - 32 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 7 پلاس - 128 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 8 - 64 گیگ 3,459,000 تومان
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

3 کامنت

like

  Attachments
  1. ali

اطعام 10000 نفری روز عید غدیر در مناطق محروم
جزئیات بیشتر و واریز نذورات در:
adineeh.com

  Attachments
  1. محسن

واسه کاربران ایرانی که فرقی نداره
چون حتی اگه اپل اطلاعاتشونم بخونه به غیر از حرفهای عشقولانه و ...... و ..... به چیز دیگه ای دست پیدا نخواهد کرد

  Attachments
  1. سولماز امینی
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location