سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

سامانه همتا به عنوان مجری اصلی طرح رجیستری به تازگی طی بیانیه‌ای در مورد یک تخلف بزرگ در زمینه جعل شناسه IMEI گوشی‌های قاچاق صادر کرده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سامانه همتا، برخی از افراد از زمان راه اندازی طرح رجیستری اقدام به کپی کردن شناسه IMEI گوشی‌های رجیستر شده روی گوشی‌های قاچاق کرده‌اند. سامانه همتا ضمن تأکید بر جرم بودن این اقدام، اعلام کرده است که افراد متخلف در انجام چنین کاری با حکم یک تا 5 سال حبس یا جزای نقدی دو میلیون تا 10 میلیون تومان مواجه شوند.

بر اساس ادعای سامانه همتا تمامی تلفن‌های هوشمند موجود در بازار دارای شناسه IMEI اختصاصی خود هستند و کد رجیستری آن‌ها به صورت اختصاصی و یک بار مصرف صادر شده است. به همین دلیل، فعال سازی دستگاه‌های دیگر با IMEI جعلی یکسان با یک کد فعال سازی عملاً غیرممکن است. سامانه در نهایت اعلام کرده که دستگاه‌های جعلی ارائه شده بر پایه این دست‌کاری‌ها پس از مدتی شناسایی شده و از ارتباط آن‌ها با شبکه اپراتور تلفن همراه قطع خواهد شد. 

رجیستری گوشی و سامانه همتا

برای مشاهده اخبار و آموزشهای مربوط به طرح رجیستری و سامانه همتا به لینک زیر مراجعه کنید.

ثبت گوشی در طرح رجیستری

سامانه همتا در نهایت اعلام کرده که مسئول این اقدام و اقدام‌های مشابه آن فروشندگان تلفن‌های همراه هستند و خریداران در صورت مواجه شدن با این موارد می‌توانند از فروشنده شکایت کنند.

طرح رجیستری از مهرماه سال گذشته در کشور اجرایی شد و از اردیبهشت امسال تمامی برندهای تلفن‌های همراه مشمول این طرح شدند. با این حال در طول یک سال گذشته، تخلف‌های زیادی از سوی برخی افراد سودجو صورت گرفته است. تا پیش از این یکی از تخلف‌های صورت گرفته رجیستر کردن گوشی‌های دست دوم کشورهای همسایه و فروش آن‌ها به اسم نو در داخل بازار ایران بوده است.

به همین دلیل به خریداران تلفن‌های همراه توصیه می‌شود تا حتماً، پیش از اقدام به خرید علاوه بر کسب اطمینان از اعتبار فروشگاه مد نظر، تمامی فاکتورهای مربوط به رجیستری تلفن همراه را مورد بررسی قرار دهند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location