سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

اطلاعات مربوط به یکی از پتنت‌های اپل که اخیراً منتشر شده است، حاکی از آن است که این کمپانی در تلاش برای تعبیه سیستم احراز هویت فیس آیدی در کامپیوترهای مک است.

اپل اولین پتنت مربوط به تعبیه فیس آیدی در سری کامپیوترهای مک را اولین بار هم‌زمان با عرضه آیفون ایکس به ثبت رسانده بود. در اطلاعات مربوط به این پتنت، آمده است که فیس آیدی ارائه شده در کامپیوترهای مک حتی در صورت خاموش بودن صفحه نمایشگر دستگاه نیز می‌تواند صورت صاحب خود را تشخیص داده و بر اساس آن قفل دستگاه را برای کاربر باز کند.

بر همین اساس، کامپیوترهای مک در آینده می‌توانند حتی در زمان اسلیپ شدن نیز هویت کاربر خود را تشخیص داده و بر اساس آن هویت کاربر خود را احراز کنند. به طور کل، کامپیوترهای مک مجهز به فیس آیدی می‌توانند در هر لحظه صورت قرار گرفته در روبروی خود را شناسایی و ردیابی کنند و در صورتی که صورت صاحب خود را شناسایی نکنند، امکان باز کردن برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

علاوه بر موارد فوق، مک بوک‌ها و آیمک‌ها در آینده قادر به تشخیص و ردیابی اشارات کاربران خواهند بود. مخترع این رابط کاربری جدید نام آن را PrimeSense نامیده است که تا پیش از این در سنسور کینکت ایکس باکس مورد استفاده قرار گرفته بود. در حقیقت اپل تصمیم دارد تا با استفاده از این ایده، رابط کاربری کامپیوترهای مک را فراتر از ماوس، کیبورد و ترک پد برده و کاربران می‌توانند با رابط هوشمندتری کارهای خود را با کامپیوترهای مک انجام دهند.

گفتنی است که اپل پتنت PrimeSense را در سال 2013 از مخترع آن خریده است و تا به امروز آن را در انیموجی‌ها، مموجی‌ها و همچنین فیس آیدی مورد استفاده قرار داده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، هنوز معلوم نیست که شرکت اپل چه زمانی تصمیم به استفاده از این پتنت‌ها در تولید کامپیوترهای مک آینده دارد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location