سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnai_20180806-121540_1

سهام شرکت اپل به تازگی از مرز یک تریلیون دلار گذشته و حالا جای آن است که وب سایت‌های تحلیلی یادی از رونالد وین کنند.

رونالد وین یکی از سه مؤسس اصلی کمپانی اپل در سال 1976 بود. وین به همراه استیو جابز و استیو وزنیاک در یک گاراژ شرکت اپل را تأسیس کردند و در همان زمان شروع به تولید کامپیوترهای شخصی سری Apple I کردند. وین با این حال در مدت زمانی کوتاه پس از تأسیس اپل، از این کمپانی جدا شد و سهام خود را به استیو جابز و وزنیاک فروخت.

جالب است بدانید که رونالد وین سهام خود را که شامل ده درصد سهام کل شرکت اپل می‌شد به ارزش 800 دلار آمریکا به استیو جابز و استیو وزنیاک فروخت. او در نهایت طی مذاکرات آتی توانست مبلغ دریافتی از سهام خود را به 2300 دلار برساند. او در آن زمان بر این باور بود که شرکت اپل یک کمپانی نوپای رو به شکست است و توان رقابت در بازار بزرگ تولیدات کامپیوتری را ندارد. مهم‌ترین رقیب اپل در آن زمان شرکت IBM بود که در حقیقت غول دنیای فناوری در زمان خود به حساب میامد.

با این حال نباید به یاد برد که IBM تنها پس از دو دهه از فعالیت شرکت اپل به طور کامل از صحنه روزگار محو شد و دیگر فعالان حوزه کامپیوتر نامی از آن و محصولاتش را به خاطر ندارند. وین در آن زمان بر این اعتقاد بود که با وجود شرکت‌های بزرگی نظیر IBM، اپل هرگز به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. او پس از جدا شدن از شرکت اپل در شرکت آتاری استخدام شد و پس از آن در چند شرکت دیگر فعالیت کرد.

وین پس از جدا شدن از اپل و با مشاهده سود دهی و موفقیت اپل بارها از استیو جابز درخواست کرد تا به اپل بازگردد، اما جابز درخواست او را نادیده گرفته بود. بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که اگر رونالد وین سهام خود را به صورت عجولانه با قیمت 2300 دلار نمی‌فروخت، امروز در سن 84 سالگی بیش از 100 میلیون دلار ثروت را در اختیار داشت. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

1 کامنت

اوسکول !

  Attachments
  1. Erfan MHD
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location