سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered-Recovered

خرید آیفون اپل

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به تازگی در حساب کاربری توییتر خود از تلاش برخی از افراد برای وارد کردن گوشی‌های تلفن‌های همراه دست دوم به کشور و رجیستر کردن آن‌ها تحت عنوان مسافری خبر داده است.

آذری جهرمی اعلام کرده که اکثر گوشی‌های مسافری وارد شده و رجیستر شده به کشور، گوشی‌های دست دوم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که از لحاظ ظاهری نوسازی شده‌اند. وی همچنین در خصوص افزایش دو برابری قیمت گوشی‌های تلفن همراه در طول یک ماه گذشته که از سوی کاربران با انتقاد مواجه شده بود نیز پاسخ داده است.

وزیر ارتباطات در توییتر خود در مورد شفافیت رجیستر شدن این تلفن‌های همراه به مردم گفته که «مطمئن باشید خواب راحتی ندارم وقتی نارضایتی‌ها را می‌بینم.» وی با بیان اینکه تأمین ارز مورد نیاز برای واردات گوشی‌های تلفن همراه و رجیستر کردن آن‌ها هنوز با مشکلاتی مواجه است، به مردم تأکید کرده که منتظر رفع توقیف گوشی‌های موجود در بازار هم هستیم؛ اما احتکار نیز مزید بر علت شده است. وی ادامه داد که برای رفع مشکلات یاد شده از طریق سازمان‌های مسئول پیگیر بوده اما فعلاً برای آن‌ها اولویت‌های مهم‌تری از تلفن همراه وجود خواهد داشت.

آذری جهرمی در مورد گوشی‌های تلفن همراهی که در انبار فروشندگان و وارد کنندگان باقی مانده‌اند و دارندگان آن‌ها تصمیمی برای خارج کردن آن‌ها ندارند، توضیح داد: البته در طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری) اطلاعاتی از شبکه توزیع و یا انبارها موجود نیست و اولتیماتوم برای زمان رجیستری گوشی‌هایی که در انبار مانده صرفاً باعث می‌شود تا گوشی‌ها یک بار فعال و مجدداً به چرخه احتکار بازگردد.

 آذری جهرمی، وزیر ارتباطات راه حل نهایی برای بازار گوشی موبایل را تثبیت نرخ ارز و در نتیجه آن تثبیت بازار عنوان کرد. وی همچنین با بیان اینکه امروز به یکی از مراکز فروش گوشی تلفن همراه به شرق تهران رفته بود؛ اعلام کرد که گوشی‌های تلفن همراه در این مرکز موجود بود اما قیمت‌ها اجازه خرید به بسیاری از افراد را نمی‌داد.

وزیر ارتباطات همچنین در مورد ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه دولت جلوی وارد شدن و رجیستر شدن گوشی‌های مسافری را گرفته و اجازه ثبت رجیستر به آن‌ها نمی‌دهد، نیز تصریح کرد که علتی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهان جلوگیری از واردات گوشی‌های تلفن‌های هوشمند، تحت عنوان مسافری شده است، رعایت حقوق مصرف کننده بوده است. وی در پایان افزود که مطابق گزارش‌ها اکثر گوشی‌های وارد شده تحت عنوان مسافری، گوشی‌های دست دوم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که از لحاظ ظاهری نوسازی شده‌اند. 

سامانه همتا

برای مشاهده اخبار و آموزشهای مربوط به طرح رجیستری و سامانه همتا به لینک زیر مراجعه کنید.

سامانه همتا و طرح رجیستری

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

2 کامنت

برای رجیستر کردن فقط به کد IMEI نیاز دارید و جعبه لزوما نیازی نیست.
تمام گوشی ها پس از اجرایی شدن طرح رجیستری باید در سامانه همتا ثبت شوند.

  Attachments
  1. علیرضا فرجی

سلام خسته نباشيد
من خواهر شوهرم گوشي اپل 6s خودش رو از طريق يكي از دوستانش از استراليا براي من فرستاد
ميخواستم بدونم كه اين گوشي بدون كارتون هست ولي شناسه گوشي رو قراره برام بفرسته
من بازهم بايد ريجستر كنم و گمرگ قبول ميكنه يا نه
راهنمايي...

سلام خسته نباشيد
من خواهر شوهرم گوشي اپل 6s خودش رو از طريق يكي از دوستانش از استراليا براي من فرستاد
ميخواستم بدونم كه اين گوشي بدون كارتون هست ولي شناسه گوشي رو قراره برام بفرسته
من بازهم بايد ريجستر كنم و گمرگ قبول ميكنه يا نه
راهنمايي كند چطوري بايد اقدام كنم

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
  1. مريم قرباني
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location