سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

شرکت اپل به صورت رسمی اعلام کرده که تصمیم دارد تا از طریق عرضه آپدیت‌های نرم‌افزاری، علیه جعبه هک آیفون مبارزه کند. بر همین اساس، از زمان عرضه آی او اس 12 به بعد این ابزار نفوذی غیر قابل استفاده خواهد شد.

چند ماهی است که یک شرکت امنیتی اقدام به تولید دستگاهی به نام GrayKey کرده است که در بسیاری از خبرگزاری‌ها با عنوان جعبه هک آیفون شناخته می‌شود. سازندگان این دستگاه اعلام کرده‌اند که این محصول می‌تواند در مدت زمانی کوتاه و سریع، قفل آیفون‌ها را شکسته و رمز عبور آن‌ها را نشان دهد. همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از نهادهای دولتی و امنیتی به دنبال خرید و استفاده از آن باشند.

اما حالا بر اساس جدیدترین گزارش خبرگزاری رویترز، اپل تصمیم دارد تا با عرضه آپدیت سیستم عامل آی او اس، امکان استفاده از جعبه هک آیفون را غیر ممکن کند. اپل با عرضه آی او اس 11.4.1 و آی او اس 12 قصد دارد تا عملاً این دستگاه را بلااستفاده کند.

این کمپانی تا پیش از این نیز با عرضه آی او اس 11.4 درگاه لایتنینگ آیفون‌ها را در زمان عدم استفاده توسط کاربر، غیر فعال کرده بود. اما حالا کوپرتینویی‌ها تصمیم دارند تا با آپدیت‌های بعدی کارکرد این دستگاه را به طور کامل مختل کند. بررسی‌های انجام شده توسط Malware Bytes نشان می‌دهد که جعبه هک آیفون از نصب یک نوع نرم افزار سطح پایین استفاده می‌کند تا از طریق درگاه لایتنینگ بتواند به اطلاعات داخلی آیفون‌ها دسترسی پیدا کند.

بررسی‌های دیگر همچنین نشان می‌دهد که این محصول برای شکست قفل آیفون‌هایی که در آن‌ها رمز طولانی‌تری تعبیه شده است، زمان طولانی‌تری معادل چند ماه یا چند سال نیاز خواهد داشت. البته این مسئله با وجود آی او اس 11.4 که باعث غیر فعال شدن درگاه لایتنینگ می‌شود باعث شده تا استفاده از جعبه هک آیفون تقریباً به یک کار بیهوده تبدیل شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location