سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

کاربران حرفه‌ای کامپیوترهای مک می‌دانند که برای مشاهده محتوای داخل یک دایرکتوری خاص در ترمینال، باید از دستور خطر ls استفاده کنند.

به طور کل این دستور در تمامی سیستم عامل‌های مبتنی بر یونیکس و شبه یونیکس کاربرد دارد و کاربران می‌توانند از آن برای فراخوانی محتوای داخلی یک دایرکتوری در مک او اس، لینوکس و BSD استفاده کنند. دستور ls تمامی محتویات داخل یک دایرکتوری را به صورت متنی لیست کرده و آن‌ها را به شما نشان می‌دهد. در عین حال شما می‌توانید با استفاده از این پسوندهای مختلف، روش نمایش اطلاعات این دستور را تغییر داده تا موارد حاضر در دایرکتوری مورد نظر شما با ترتیب خاصی به شما نشان داده شود.

از آنجایی که این مجموعه به صورت متنی محتویات تصویری را نشان می‌دهد، ممکن است پیدا کردن یک فایل مشخص در یک دایرکتوری پر از محتوای، مختلف کار دشواری باشد. به همین دلیل، استفاده از قابلیت مرتب کردن فایل‌ها بر اساس موارد گوناگون به کاربران اجازه می‌دهد تا با سرعت بیشتری فایل مورد نظر خود را پیدا کنند.

مرتب کردن لیست فایل‌ها با دستور ls در ترمینال

روش انجام این کار بسیار آسان است و تنها کافی است، از پسوندهای مختلف در دستور ls استفاده کنید. در حقیقت پسوندهای مختلف که پس از کاراکتر خط تیره در دستور متنی قرار می‌گیرند، اجرای آن دستور را مشخص می‌کنند.

  • 1.ترمینال را باز کنید
  • 2.دستور زیر را برای ترتیب محتویات داخل یک دایرکتوری بر اساس تاریخ وارد کنید:
ls –lt

شما همچنین می‌توانید با استفاده از دستور متنی زیر ترتیب محتوای داخل یک دایرکتوری را علاوه بر تاریخ، با توجه به حجم آن‌ها مرتب کنید:

 

ls –halt

برای برعکس کردن ترتیب لیست نیز می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید تا از موارد مختلف از اول تا آخر مرتب شود. پسوند r در دستور مبتنی فوق باعث می‌شود تا ترتیب یاد شده از اول به آخر مرتب شود.

 

ls –haltr

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location