سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

جعبه هک آیفون یا همان GrayKey که به تازگی توسط مقامات دولتی آمریکا خریداری شده است، برای پیدا کردن رمز 6 رقمی آیفون‌ها 11 ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

از ابتدای هفته جاری خبرهای مختلفی در مورد تلاش مقامات دولتی و ایالتی آمریکا برای خرید جعبه هک آیفون منتشر شده بود. اما آنچه تا به امروز نامشخص باقی مانده بود، مدت زمان مورد نیاز برای نفوذ به آیفون‌ها بود. وب سایت خبری Motherboard تا پیش از این جزئیات کمی از نحوه کار این ابزار را منتشر کرده بود و ادعا کرده بود که این محصول تنها در عرض چند ساعت می‌تواند رمز 4 رقمی آیفون را حدس بزند.

اما حالا مشخص شده است که مهم‌ترین نقطه ضعف جعبه هک آیفون برای نفوذ به اطلاعات درونی دستگاه‌ها، زمان است. این دستگاه برای پیدا کردن رمز 6 رقمی نزدیک به 11 ساعت زمان نیاز دارد که نسبت به کاربری و هدف این ابزار بسیار زیاد به نظر می‌رسد. این جزئیات به تازگی از طریق حساب کاربری برخی از تحلیلگران امنیتی منتشر شده است که در آن مشخص شده زمان، یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف جعبه هک آیفون است.

در این مجموعه توییت‌ها مشخص شده است که جعبه هک آیفون برای رمز با تعداد رقم‌های بالا به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت:

-رمز 4 رقمی: 13 دقیقه تا 6.5 ساعت
-رمز 6 رقمی 11.1 تا 22.2 ساعت
-رمز 8 رقمی: 92.5 تا 46 روز (2 تا 3 ماه)
-رمز 10 رقمی: 9259 تا 4629 روز! (13 تا 26 سال!)

جالب اینجا است، که اپل قابلیتی را در آیفون‌ها ارائه داده که از طریق آن تمامی اطلاعات آیفون پس از 10 بار رمز اشتباه پاک شود و یا به صورت خودکار، زمان وارد کردن رمز بعدی به تعویق میافتد. علاوه بر این، به شرط متصل بودن آیفون به اینترنت، کاربر می‌تواند اطلاعات آن را ظرف مدت زمانی کوتاه حذف کند.

با توجه به این مسئله، عملاً دسترسی به اطلاعات آیفون‌هایی که رمز 10 رقمی روی آن‌ها تنظیم شده باشد، غیرممکن است چرا که پیدا کرده رمز آن‌ها با جعبه هک آیفون در بهترین حالت ممکن بیش از 13 سال طول می‌کشد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location