سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

روز گذشته اخباری در زمینه میزان وفاداری مشتریان به پلتفرم‌های تلفن‌های هوشمند ارائه شد که نشان از افزایش تمایل کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی به باقی ماندن در این پلتفرم داشت.

موسسه Consumer Intelligence Research Partners که به اختصار با عنوان CRIP از آن یاد می‌شود نتایج نظر سنجی جدید خود را منتشر کرده است که نشان از نرخ 89 تا 91 درصدی وفاداری کاربران اندروید داشت. این در حالی است که نرخ وفا داری کاربران پلتفرم آی او اس در جامعه آماری یکسان و بازه زمان مشخص برابر 85 تا 88 درصد بوده است. نتایج این آمار، یک سؤال مهم را به وجود میاورد و آن هم این که آیا اپل در زمینه حفظ وفاداری مشتریان از اندروید شکست خورده است؟

یکه تازی اندروید در بازار دستگاه‌های میان رده:

برای پاسخ به این سؤال، ابتدا باید میزان فروش آیفون‌ها و تلفن‌های هوشمند اندرویدی را بررسی کرد. بر اساس گزارش مؤسسه IDC، اپل در سال 2017 نزدیک به 215.8 میلیون واحد تلفن هوشمند آیفون را به فروش رسانده است؛ در حالی که در همین بازه زمانی، 1.244 میلیارد تلفن هوشمند اندرویدی به فروش رسیده است. این مسئله نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران تلفن‌های همراه و هوشمند، هرگز شانس امتحان و استفاده از آیفون‌ها را نداشته‌اند.

اپل محصولات رده بالا تولید می‌کند:

بدیهی است که اپل همواره به دنبال تولید تلفن‌های هوشمند رده بالا بوده است و همیشه محصولات این شرکت در رقابت با محصولات پرچم‌دار شرکت‌های دیگر بوده‌اند. اپل تا به امروز محصولی میان رده یا ارزان قیمت را برای رقابت با بازار تلفن‌های هوشمند اندرویدی باقیمت ارزان تولید نکرده است.حتی آیفون SE و 5c نیز باقیمت و قابلیت‌هایی بالاتر از تلفن‌های هوشمند ارزان قیمت به بازار آمده‌اند.

حذف پلتفرم‌های دیگر:

مسئله سوم در این میان، این است که آمارها در سال جدید نشان می‌دهند که بیش از 99 درصد بازار تلفن‌های هوشمند را دو پلتفرم اندروید و iOS تصاحب کرده‌اند؛ مسائلی نظیر پایان یافتن عمر پلتفرم ویندوز فون و حذف سیستم عامل‌های ضعیف‌تر نظیر سیمبیان و بلک برری او اس، باعث شده تا اندروید هیچ رقیبی در بازار تلفن‌های هوشمند ارزان قیمت نداشته باشد.

نتیجه:

در جمع بندی سه مسئله فوق، می‌توان به این نتیجه رسید که بسیاری از کاربران و مصرف کنندگان تلفن‌های هوشمند، تصمیمی به خرید یک محصول پرچم‌دار و گران قیمت باقابلیت‌های بیشتر ندارند. همین مسئله باعث می‌شود تا کاربران تلفن‌های هوشمند ارزان قیمت برای تعویض دستگاه خود با یک محصول جدیدتر در بازه قیمت مشابه، چاره‌ای جز خرید دستگاه‌های اندرویدی نداشته باشند.

بدیهی است که در صورت مقایسه میزان وفاداری کاربران آی او اس با کاربران پرچم‌داران تلفن‌های هوشمند اندرویدی، نتیجه این نظر سنجی کاملاً متفاوت خواهد بود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location