سبد خرید خالی‌ست.
نحوه ی ایجاد محدودیت برای عدم  دسترسی به برخی از محتواهای IOS
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس


اپل با ارائه قابلیت کاربردی "restrictions" برای سیستم عامل IOS در محصولاتی همچون آیفون و آیپد، توانست کمک به سزایی به والدین فرزندان داشته باشد. جالب است بدانید که بیشتر افراد با این قابلیت نهفته در IOS ، آشنایی کامل ندارند. به طور کلی به کمک این قابلیت می توان محدودیتی برای دسترسی به برخی از محتوا های موجود در آی دیوایس ها به وجود آورد. خوبی این کار این است که دیگران نمی توانند مثلا به دوبین دستگاه یا به آیتونز دسترسی داشته باشند. همچنین اپل این قابلیت را بر روی iphone ، ipod touch ، ipad نیز قرار داده است.

دستورالعمل ها یا تنظیمات لازم، برای محدود کردن برخی از محتوا های را می توان با چند گام ساده انجام داد.با همراه باشید تا با یکی دیگر از قابلیت های نهفته در ios آشنا شوید.

مرحله 1 : به قسمت Settings > General > Restrictions بروید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید آن را فعال کنید پس ابتدا بر روی "Enable Restrictions" کلیک کنید.

Content-Restrictions-4 نحوه ی ایجاد محدودیت برای عدم  دسترسی به برخی از محتواهای IOS

مرحله  2: در این مرحله بايد يک رمز عبور چهار رقمی انتخاب کنید و بار دیگر آن را برای تایید ، وارد کنید. رمز عبور انتخابی برای عدم دسترسی دیگران به قسمت تنظیمات می باشد.

مرحله 3 : حالا در این مرحله تنظیمات شخصی خود را برای محدوديت کردن محتوای برای عدم دسترسی می توانید اعمال کنید.

در قسمت "Allow" شما می توانید مرور گر سافاری ، دوربین ، facetime و موارد مربوط به itunes را با سوییچ کردن روشن یا خاموش کنید. در صورت خاموش کردن مرور گر سافاری ، دوربین و ... آیکن های آن ها دیگر نمایش داده نمی شوند . با این کار محدودیتی در آیکون ها به وجود می آورید تا دیگران نتوانند به این قسمت ها دسترسی داشته باشند و از آن ها استفاده کنند. این ویژگی خوب برای عدم دسترسی کودکان و هم بزرگسالان کاربرد به سزایی خواهد داشت.

Content-Restrictions-1- نحوه ی ایجاد محدودیت برای عدم  دسترسی به برخی از محتواهای IOS

همچنین می توانید تنظیم کنید تا دستگاه شما اجازه پاک کردن نرم افزاری را ندهد یا از نصب برنامه جدیدی جلوگیری کند . همچنین برای دستگاه هایی که دارای قابلیت سیری می باشند غیر فعال کردن آن نیز از این راه امکان پذیر است.

Content-Restrictions-3 نحوه ی ایجاد محدودیت برای عدم  دسترسی به برخی از محتواهای IOS

اگر شما می خواهید که یک کوچولو به موسیقی گوش دهید اما نمى خواهید آنها را به صورت تصادفی گوش کنید ، می توانید در قسمت Music & Podcast امکان پخش موسیقی و یا پادکست هایی که دارای محتوای صریح و امتیاز می باشند را با Off کردن غیر فعال کنید . علاوه بر این در قسمت Apps می توانید محدودیت دانلود را اعمال کنید . بدین صورت که  با انتخاب رده سنی مورد نظر ، می توانید تعیین کنید تا اپلیکیشن متناسب با رده سنتی انتخاب شده فقط بتواند دانلود شود.

در آخر می توان به بخش های حفظ حریم خصوصی (privacy) و Game Center در restrictions اشاره کرد ، که همانند قبل با اعمال تنظیمات مرتبط می توانید برای عدم دسترسی افراد در بخش های مورد نظر ، محدودیت هایی را به وجود آورید.

 

SOURCE : idownloadblog

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

3 کامنت

یک پسورد پیشفرض داره چه کارش کنم؟؟؟

  Attachments
  1. asdpic

عالی بود مرسی

  Attachments
  1. hamed alemi

آقا دست ما خورد مثله اینکه ۳ ستاره ثبت شده هر کاری هم می کنم عوض نمیشه! :'(

  Attachments
  1. حامد - مدیر انجمن
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location