offcanvas menu pos

مرجع تخصصی خدمات و محصولات اپل
سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل طی بیانیه‌ای در روز پنج‌شنبه این موضوع را تایید کرد که تمام کامپیوترهای مک و دستگاه‌های iOS، شامل معایب پردازشی Meltdown و Spectre می‌شوند. این موضوع اخیرا موجب سرگردانی و آشفتگی در حوزه کامپیوتر شده و به همین خاطر، این شرکت را مجبور به تعجیل در ترمیم سیستم‌عامل و زیرساخت‌های پردازشی فضای ابری، در بالاترین سطح ممکن کرده است.

همه سیستم‌های مک و دستگاه‌های iOS شامل این مشکل به وجود آمده می‌شوند، اما هنوز هیچ‌گونه خبری مبنی بر سوء استفاده از دستگاه‌ مشتریان به میان نیامده است. این کمپانی در بلاگ خبری خود، موضوع را این طور بیان کرده:

از آنجایی که هرگونه سوء استفاده از طریق این باگ، نیازمند یک بدافزار مخرب لود شده بر روی کامپیوتر مک یا دستگاه آی او اس شماست، ما به کاربران پیشنهاد می‌کنیم که تنها از منابع مطمئنی نظیر اپ‌استور، برنامه‌های خود را دانلود نمایند.

به نقل از اپل

شرکت اپل یکی از آخرین کمپانی‌هایی بود که درباره باگ‌های Meltdown و Spectre بیانیه صادر کرد. البته پیش از این نیز اکثر کاربران و صاحب نظران بر این اعتقاد بودن که بخاطر استفاده این شرکت از چیپ‌های شرکت‌های تولید‌کننده پردازنده نظیر Intel و ARM در دستگاه‌هایش، محصولات این کمپانی نیز تحت‌تاثیر این مشکل قرار خواهند گرفت.

شرکت اپل در ادامه این طور عنوان کرد که با انتشار بسته‌های آپدیت iOS 11.2 ، macOS 10.13.2 و tvOS 11.2 برخی از پیامدهای منفی بالقوه باگ Meltdown را که به طور انحصاری مربوط به محصولات اینتل می‌شود، کاهش داده است.

این کمپانی قصد دارد با فرستادن پچ‌ها و بسته‌های بروز‌رسانی برای مرورگر Safari کامپیوتر macOS و دستگاه‌های iOS، به این محصولات در زمینه دفاع بهتر در مقابل باگ Spectre کمک نماید. این باگ به راحتی قابل بهره‌برداری است و دستگاه‌هایی با پردازشگر‌های شرکت اینتل، AMD و ARM در معرض خطر آن قرار دارند.

اپل بر این موضوع تاکید کرد که اپل واچ‌های این شرکت تحت هیچ شرایطی تحت تاثیر باگ Meltdown قرار نمی‌گیرند. همچنین اپل طبق گزارش bloomberg در بیانیه‌ای مجزا عنوان کرد که محصول اپل واچ نسبت به باگ Spectre نیز مصون است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید گیفت کارت با تحویل آنی

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  اپل آیدی رایگان
خرید اپل آیدی

ساخت اپل آیدی رایگان

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
در جشنواره فروش ویژه اِن آی سی میتوانید انواع گیفت کارت را به سادگی و با قیمت هایی مناسب خریداری کرده و بصورت آنی دریافت و استفاده نمایید !!!
 
خرید گیفت کارت
خرید اپل آیدی