سبد خرید خالی‌ست.
هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
به جرئت می‌توان گفت که رقابت میان ویندوز و مک یکی از قدیمی ترین و هیجان انگیزترین رقابت‌ها میان دو سیستم عامل می‌باشد. این دو سیستم عامل با ویژگی‌های خاص خود همیشه مورد توجه کاربران خاص خود بوده اند، اما از نظر ما سیستم عامل مک در مک‌بوک‌ها و سایر کامپیوترهای اپل برتری‌هایی نسبت به ویندوز و محصولات مجهز به این سیستم عامل دارد. با احترام به قابلیت‌های ویندوز و طرفداران این شرکت، در ادامه به 10 برتری مک به محصولات ویندوزی خواهیم پرداخت.
 

1. سخت افزار و نرم افزار در مک باهم هماهنگ عمل می‌کنند.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
همانند iOS و محصولات مجهز به این سیستم عامل، مک بوک‌های اپل و تمامی محصولات مجهز به سیستم عامل مک دارای سخت افزار و نرم افزار کاملا بهینه شده‌ای برای یکدیگر می‌باشند. این موضوع باعث می‌شود که طول عمر دستگاه بیشتر شده، کاربرد دستگاه در دراز مدت بیشتر باشد و برنامه‌های سنگین بر روی پردازنده‌های ضعیف تر نیز عمل کند. درست است که محصولات ویندوزی قدرتمندی هم در بازار وجود دارد اما تقریبا همه آن‌ها از این ویژگی عاجزند.
 

2. مک به تمام محصولات اپل شما متصل می‌شود.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
این مورد را پیش از این در مقایسه آیفون با محصولات اندرویدی برایتان توضیح داده بودیم و حال بد نیست اینجا هم اشاره ای به آن داشته باشیم. اگر شما در کنار مک خود، یک آیفون، اپل واچ، آیپد و یا حتی ایرپاد داشته باشید، تمامی این محصولات بدون آنکه حتی متوجه کوچک ترین موردی شوید به یک دیگر متصل می‌شوند و باهم کار می‌کنند. برای مثال فرض کنید که شما یک ایمیل را بر روی آیپد نوشته اید و حال می‌خواهید ادامه آن را بر روی مک خود بنویسید. این موضوع به آسانی تمام انجام شده و تقریبا هیچ سیستم عامل دیگری به این هماهنگی وجود ندارد.
 

3. گزینه‌های پیش رو در میان لپتاپ‌های اپل مناسب تر است.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
بیایید رو راست باشیم؛ اگر کاربری بخواهد یک لپتاپ ویندوزی برای خود خریداری کند، آپشن‌ها و انتخاب‌های فوق العاده زیادی پیش روی او قرار دارد و شاید ر کدام نقص‌ها و عیب‌های خود را داشته باشند. اما اهالی کوپرتینو چرخه تمیز و مرتبی از مک‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. از لپتاپ باریک و مناسب مک بوک ایر تا ماشین کار حرفه‌ای مک پرو، همه در چرخه اپل وجود دارند و کاربران می‌توانند به سادگی یک گزینه را انتخاب کنند.
 

4. امنیت در مک بیشتر است.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
بله، این موردی است که سال‌هاست اپل در آن پیشرو بوده است. ویندوزهای اپل معمولا ویروس‌های بیشتر و خطرناک تری می‌گیرند درحالی که یافتن یک ویروس روی مک اپل فوق العاده سخت است. این موضوع به لطف داشتن اپ استور مخصوص و البته لایه‌های امنیتی است که اپل بر روی مک قرار داده است. مسلما کاربرانی که به دنبال امنیت و راحتی بیشتر هستند حتما باید مک را انتخاب کنند.
 

5. کیفیت ساخت محصولات اپل فوق العاده بالاست.

 
هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
این بخش هم باید با شما رو راست باشیم؛ لپتاپ‌های اپل به خصوص درطی چند سال اخیر به یکی از با کیفیت ترین محصولات بازار تبدیل شده اند. داشتن صفحه نمایش‌هایی دقیق، طراحی‌های فوق العاده زیبا و باریک با ضخامت و وزن بسیار کم، استفاده از ساختار فلزی و ده‌ ها ویژگی دیگر همه از مواردی است که می‌توانید در مک‌های اپل پیدا کنید. 
 

6. طول عمر باتری در مک بسیار بیشتر است.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
طول عمر باتری لپتاپ‌های ویندوزی معمولا یکی از مواردی است که کاربران رضایت چندانی از آن ندارند و دلیل آن، بهینه نبودن سخت افزار و نرم افزار است. اما از آنجایی که اپل به طور دقیق روی هر دو مورد نظارت دارد، سیستم عامل مک را برای لپتاپ‌های خود بهینه کرده و این موضوع منجر می‌شود تا کاربران حداقل 10 ساعت شارژدهی با مک بوک‌های اپل داشته باشند. 
 

7. پایداری سیستم عامل مک نسبت به ویندوز.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
اگر از کاربران ویندوز باشید، حتما متوجه شده اید که سیستم عامل شما پس از مدتی کند و ضعیف شده و باید سیستم عامل را از نو نصب کنید. این بخاطر آن است که ویندوز پایداری لازم را نداشته و این موردی است که می‌توان در مک ‌اپل یافت. سیستم عامل مک بر روی لپتاپ‌ها و کامپیوترهای اپل فوق العاده روان و سریع بوده و حتی با کارکرد فراوان نیز دچار مشکل نخواهد شد. همچنین برنامه‌ها و نرم افزارهای کاربران نیز کمتر از ویندوز دچار کرش شدن می‌شوند.
 

8. کاربران می‌توانند به سادگی در کنار مک، ویندوز را هم تجربه کنند.

هشت برتری مک بوک نسبت به سایر محصولات ویندوزی
 
با تمام این تفاسیر و توضیحات پیرامون برتری مک نسبت به ویندوز، شاید برخی کاربران هنوز به ویندوز علاقه داشته باشند و از طرفی می‌خواهند به سیستم عامل مک مهاجرت کنند. خوشبختانه، اپل خود ویژگی به نام Boot Camp را درون مک افزوده تا کاربران بتوانند در کنار استفاده مک، ویندوز را نیز تجربه کنند و مطمئن باشید که عملکرد ویندوز بر روی سخت افزار اپل رضایت بخش خواهد بود.
 
خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location