سبد خرید خالی‌ست.
آیا میتوان از شارژرهای دیگر برای شارژ کردن آيفون استفاده کرد ؟ از شارژر آیپد چطور ؟
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

آیا از شارژرهای دیگر برای شارژ کردن آيفون استفاده کنیم ؟

آیفون‌های جدید اپل از طول عمر باتری بسیار خوبی برخوردار هستند که شما را تا آخر روز به راحتی همراهی می‌کنند، اما یکی از مشکلاتی که کاربران با این آیفون‌ها دارند، مدت زمان لازم برای شارژ شدن باتری دستگاه است. برخی می‌گویند که با استفاده از شارژر آیپد، این مشکل حل می‌شود؛ اما آیا این موضوع صحت دارد؟

تمامی دستگاه‌های iOS اپل با ولتاژ 5 ولت شارژ می‌شوند، اما تفاوت اینجاست که شارژهای آیپد به صورت 2.1 آمپری و شارژرهای آیفون به صورت 1 آمپری عرضه می‌شوند. به عبارتی دیگر:

  • آیفون: شارژ 5 ولتی با جریان 1 آمپری = 5 وات

  • آیپد: شارژ 5 ولتی با جریان 2.1 آمپری = 10 وات

براساس گفته‌ Steve Sandler، مدیر و بنیان گذار شرکت AEi، رابطه میان شارژر و باتری‌ها در این گونه محصولات، بسیار پیچیده است. باتری‌ها و مدار‌های آیفون به گونه‌ای طراحی شده اند که می‌توانند با شارژ‌های 1 آمپری شارژ شوند ولی امکان اتصال شارژر 2.1 آمپری هم وجود دارد. اما عیب آن چیست؟

شارژ‌های 2.1 آمپری مسلما انرژی بیشتری را نسبت به باتری 1 آمپری به آیفون وارد می‌کند که در دراز مدت، باتری آیفون را می‌تواند تا حدی نابود کند! با این حال، اپل به شما می‌گوید که می‌‌توانید آیفون خود را با شارژر آیپد شارژ کنید و از آنجایی که آیفون شما دارای گارانتی اپل است، می‌توانید باتری محصول را پس از مشکل دار شدن تعویض کنید!

با توجه به اینکه آیفون در ایران شامل گارانتی اپل نمیشود ، پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان از شارژرهای دیگر و یا شارژر آیپد برای آيفون استفاده نکنید . 

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location