سبد خرید خالی‌ست.
بررسی تخصصی آيفون ۷ با حجم ۳۲ با سایر حجم ها
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

آیا واقعا سرعت آيفون ۳۲ گیگ کم میباشد ؟

 

این موضوع دقیقا آن چیزی نیست که شما فکرش را می‌کنید

یکی از خبرهای فوق العاده خوب برای کاربران اپل، دو برابر شدن میزان حافظه آیفون‌های جدید بود. این یعنی که حالا، کاربران می‌توانند آیفون‌ 7 و 7 پلاس را در سه نوع مدل 32، 128 و 256 گیگابایتی خریداری کنند که فضای بیشتری برای استفاده‌های روزمره در اختیارتان قرار می‌دهد. اما با عرضه این محصولات، برخی منابع ادعا کردند که مدل 32 گیگ آیفون کندتر از سایر مدل‌ها عمل می‌کند. در ادامه می‌خواهیم به شما نشان دهیم که این موضوع دقیقا آن چیزی نیست که شما فکرش را می‌کنید.
 

حافظه های آیفون چگونه هستند ؟

آیفون‌های اپل از حافظه‌های سریع و با کیفیتی برخوردار هستند. در حقیقت آیفون‌های این شرکت از حافظه‌های فلش NAND استفاده می‌کنند که عملکردی سریع و فضای مناسبی دارند؛ درست همانند حافظه‌های SSD که در لپتاپ‌ها و کامپیوترهای خود می‌بینید. زمانی که تلفن هوشمند شما از حافظه‌های NAND استفاده می‌کنند، دو راه برای افزایش ظرفیت آن وجود دارد: یا باید تعداد چیپ‌ها را افزایش دهید و یا باید تراکم آن حافظه را افزایش دهید.
 

عملکرد چیپ ها

همانطور که گفتیم، اپل حافظه‌های خود را دو برابر کرده است و این یعنی که بجای حافظه‌های 16، 64 و 128، حالا 32، 128 و 256 گیگابایت حافظه داخلی در اختیار دارید. حال که اپل، ظرفیت این چیپ‌ها را افزایش داده است، اما باید بدانید که با افزوده شدن چیپ‌های بیشتر، عملکرد‌ آن‌ها به صورت موازی خواهد بود؛ به عبارتی دیگر، با افزایش تعداد چیپ‌ها، سرعت عملکرد حافظه شما بیشتر می‌شود.
 

آیا این مورد فقط در مورد آيفون ۷ میباشد ؟

در حقیقت این مورد فقط برای آیفون‌ها نیست بلکه تمامی محصولات این چینی از این نوع حافظه‌ها استفاده می‌کنند. در واقع اگر شما فردی باشید که در زمینه سخت افزار و حافظه‌های دستگاه تخصص داشته باشید، این مورد را به سرعت متوجه خواهید شد، اما از آنجایی که آیفون همیشه زیر نظر بسیاری از منابع و کاربران بوده است، این موضوع بیشتر جلوه می‌دهد.
 

یک مثال برای روشن شدن مطلب

حال اجازه دهید که برای شما مثالی بزنیم. مسلما دو اتومبیل چهار نفره، 8 سرنشین را زودتر از یک خودروی چهارنفره جابجا می‌کنند و این دقیقا کیسی است که برای آیفون‌ وجود دارد. البته مسلما حافظه‌های NAND انواع مختلفی دارند که سرعت و عملکرد متفاوتی دارند. خب، آیفون‌های 128 و 256 گیگابایتی مسلما از چیپ‌های بیشتری برخوردار هستند و دقیقا همین عامل باعث می‌شوند که سرعت ثبت و انتقال داده در آن‌ها سریع تر انجام شود. پس همانطور که می‌بینید، مشکل از نوع حافظه آیفون‌های 32 گیگابایتی نیست.
 

جمع بندی

پس بگذارید جمع بندی کنیم؛ اگر کسی به شما گفت که آیفون 7 های 32 گیگابایتی کند هستند، حرف او را فورا قبول نکنید، چراکه آیفون 32 گیگابایتی، از حافظه‌ای سریع برخوردار است و آن "مشکل" مربوط به موردی است که در بالا ذکر کردیم. حال برای اینکه بازهم سرعت انتقالات را افزایش دهید، می‌توانید از کابل‌های USB-C استفاده کنید که عملکردی سریع تر دارند.
 
آیفون 8 - 256 گیگ 4,299,000 تومان-200,000 تومان تخفیف ویژه 4,099,000 تومان
آیفون 7 پلاس - 32 گیگ 3,289,000 تومان-100,000 تومان تخفیف ویژه 3,189,000 تومان
آیفون 7 پلاس - 128 گیگ قیمت درج نشده است.
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location