سبد خرید خالی‌ست.
آیا میتوان با آيفون 7 دوش گرفت ؟
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

آیا آیفون 7 ضد آب است ؟

شاید بزرگترین بروزرسانی آيفون های سال 2016 مربوط به مقاومت بی اندازه آن ها در مقابل آب باشد . ویژگی جذابی که کار را برای خیلی ها آسان کرده است و حتی در استخر هم از این گوشی استفاده میکنند و از دوربین فوق العاده آن بهره میبرند . اما میخواهیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که آیا میتوان با آيفون 7 به زیر دوش حمام رفت و با آن دوش گرفت ؟‌ با ما در ادامه همراه باشید . 

۱ - چند وقت است از خرید آيفون میگذرد ؟ 

اگر کنفرانس اخیر اپل را به دقت دیده باشید نکته مهمی که اپل پس از معرفی آيفون ۷ بیان داشت این بود که گارانتی گوشی آيفون با این که کاملا ضد آب شده است ، شامل آب خوردگی نمیشود . علت این تصمیم اپل چه بود ؟ 
همان طور که میدانید گوشی هایی که ضد آب طراحی میشوند دارای چسب های قوی و پلاستیک هایی در اطراف درزها هستند تا از نفوذ آب جلوگیری شود . این چسب ها و پلاستیک ها به مرور زمان و به علت ضربه هایی که میخورد ، کمی جا باز میکند و راه برای نفوذ قطرات آب باز میشود . بنابراین اگر به تازگی آيفون را تهیه کرده اید و گوشی ضربه ای ندیده است ، به نظر میرسد که همچنان گوشی شما ضد آب است ، اما اگر مدت زیادی از خرید شما میگذرد ، ریسک این کار را انجام ندهید . ( هر چند که در کل نباید این ریسک را قبول کنید ) 

۲ - تکنولوژی به کار رفته چگونه است ؟  

استاندارد IP67 که آیفون 7 دارای این استاندارد میباشد ، به این گوشی این قابلیت را میدهد که گوشی آيفون 7 تا عمق یک متری به مدت یک ساعت زیر آب دوام بیاورد . استانداردی که پیش تر در اپل واچ ها سراغ آن را داشتیم . 

۳ - وضعیت گارانتی آب خوردگی در سایر محصولات چگونه است ؟ 

برندهای دیگر هم گوشی های ضدآبی را وارد بازار کرده اند . گلکسی اس ۷ سامسونگ یا گوشی‌های اکسپریا سونی هم گوشی های ضد آبی هستند که در صورت آب خوردگی و نفوذ مایعات شرایطی مانند اپل دارند و گارانتی جوابگوی آن ها نیز نخواهد بود . 
 

اما به راستی چرا اپل گوشی آيفون ۷ را ضد آب معرفی کرده است ؟ سوالی که شاید برای خیلی از افراد به وجود آمده باشد . 

اگر به کلیپ های تبلیغاتی شرکت اپل در مورد ضدآب بودن آيفون ۷ دقت کرده باشید (پیش تر کلیپ ها در سایت منتشر شده است) اپل این ویژگی را گذاشته است تا با خیال راحت زیر باران قدم بزنید و با گوشی صحبت کنید و نگران خراب شدن گوشی نباشید . همزمان هم از باران و هم از گوشی لذت ببرید . یا اینکه اگر به استخر رفتید بدون اینکه گوشی را وارد استخر کنید ، از دوربین آن لذت ببرید ، اما اگر کمی آب روی گوشی هم ریخت ، مشکلی پیش نخواهد آمد . اما اصلا پیشنهاد نمیکند که با آيفون از داخل آب فیلمبرداری کنید و نگران هیچ چیز نباشید .

نتیجه نهایی : 

اگر میخواهید آیفون 7 را زیر آب استفاده کنید و یا اینکه با آن دوش بگیرید ، طبق کلیپ هایی که منتشر شده است هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد . اما اگر گوشی ضرب خورده است و یا اینکه مدت زمان زیادی است از آن استفاده میکنید ، مراقب باشید . 
پیشنهاد : از گوشی زیر آب به صورت مستقیم استفاده نکنید .
در انتها از شما دعوت میکنم به کلیپی که آيفون 7 پلاس به صورت کامل زیر دوش آب میرود ولی همچنان مشغول فیلمبرداری است و مشکلی برایش به وجود نیامده است ، را ببینید : 
 
 
آیفون 7 پلاس - 32 گیگ 3,319,000 تومان-100,000 تومان تخفیف ویژه 3,219,000 تومان
آیفون 8 - 256 گیگ 4,299,000 تومان-200,000 تومان تخفیف ویژه 4,099,000 تومان
آیفون 7 - 32 گیگ 2,679,000 تومان
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location