۵ موردی که اپل با از بین بردن آن ها ، به تکنولوژی کمک کرد تا پیشرفت کند

5 موردی که اپل با از بین بردن آن ها ، به تکنولوژی کمک کرد تا پیشرفت کند

5 موردی که اپل با از بین بردن آن ها ، به تکنولوژی کمک کرد تا پیشرفت کند

5 موردی که اپل با حذف آن ها به پیشرفت تکنولوژی کمک کرد : 

چه بخواهید و چه نخواهید، اپل شرکتی‌ است که تا به امروز ریسک‌های مختلفی کرده تا بتواند تکنولوژی را به اینجا برساند. در حقیقت، اپل این اقدامات را زمانی انجام داده که هنوز کسی درباره آن هیچ فکری نداشت. برخی از این اقدامات در ابتدا فوق العاده عجیب به نظر می‌رسیدند اما بعدها مشخص شد که به نظر اپل مسیر درستی را در پیش گرفته است. در ادامه به موارد این چنینی نگاهی خواهیم داشت.  

1.  حذف قلم‌های استایلوس

استیو جابز، فردی رو راست بود که سخنان خود را به روان ترین شکل ممکن به افراد منتقل می‌کرد. زمانی که شرکت‌های مختلف در هیاهوی استفاده از استایلوس بودند، استیو جابز در زمان رونمایی از اولین آیفون به صراحت گفت که استایلوس‌ها برای تلفن‌های هوشمند کاربرد ندارند و محصولاتی بیهوده هستند. جابز اذعان داشت که استایلوس‌ها نمی‌توانند تجربه کاربری خوبی را در اختیار کاربران قرار دهند؛ بلکه استفاده از فناوری تازه مولتی تاچ بر روی صفحه‌ نمایش‌های لمسی، موردی بود که اپل در جستجوی آن بود. این اقدام اپل نشان داد که تجربه کاربری با استفاده از انگشتانمان چقدر می‌تواند کاربردی باشد و این شرکت در این زمینه، موفق عمل کرد.
 
1.png

2.  تلفن‌های دکمه‌ای :

دوباره به سال 2007 برمی‌گردیم؛ زمانی که استیو جابز، اولین آیفون را به جهان معرفی کرد. جدای از قلم، این شرکت اعتفاد داشت که دکمه‌ها یک مانع بزرگ بر سر راه هستند. زمانی که شما از برنامه‌ای بر روی این تلفن‌های به ظاهر هوشمند  استفاده می‌کردید، تنها به کنترل و استفاده از آن برنامه به کمک دکمه‌های فیزیکی بودید و از نگاه اپل، دکمه‌های پلاستیکی تغییر نمی‌کردند. برای همین این شرکت از یک صفحه نمایش تماما لمسی استفاده کرد تا کاربران کاملا با آن تعامل داشته باشند. در ابتدا، تلفن‌های هوشمند لمسی با صفحه نمایش‌های بزرگ عجیب به نظر می‌رسیدند، اما امروز، کافیست به اطراف خود نگاه کنید تا ببینید که این اقدام تا چه حد فراگیر بوده است.
 
mobile_phones_history.jpg
 

3. عرضه برنامه‌ها در قالب جعبه‌های فیزیکی :

به جرئت می‌توان گفت که اپل در سال 2008، با معرفی برنامه اپ استور، یک انقلاب مهم را آغاز کرد. در گذشته، شما نمی‌توانستید برنامه‌های خود را از طریق برنامه‌هایی مانند اپ استور و به کمک اینترنت دانلود کنید، بلکه باید تک تک آن‌ها را به صورت فیزیکی خریداری می‌کردید. امروزه، این یک مورد واقعا وحشتناک است و دقیقا به همین دلیل بوده که گوگل و مایکروسافت هم به جمع اپ استورهای دیجیتالی پیوسته‌اند.  4.   انجام وظایف کامپیوتری استفاده از کامپیوترها در طی سال‌های اخیر به سادگی آب خوردن شده است! اما بد نیست بدانید که در 10 سال گذشته، شما مجبور بودید که از ترمینال‌ها و دستورات مختلف مطلع باشید تا بتوانید با کامپیوتر خود کار کنید. در سال 2007، اپل در زمان رونمایی اولین آیفون گفت که کاربران اصلا نباید به فکر تسک منیجرها باشند، بلکه باید همه چیز برایشان در کمال سادگی مهیا باشد تا بتوانند از این دستگاه‌ها به راحتی استفاده کنند.   5.  فلاپی و دیسک‌ها در آخر می‌رسیم به مورد آخر؛  اپل اولین شرکتی بود که در سال 1997، درایوهای فلاپی را به طور کلی حذف کرد. در حقیقت اپل بیشتر به دنبال استفاده از پورت‌های USB بود. با حذف شدن درایو فلاپی، اولین نسل iMac به درایو نوری CD مجهز شد که در آن دوران برای یک کامپیوتر مورد جدیدی بود. چند سال بعد، به ترتیب درایوهای CD و DVD را به طول کل نیز حدف کرد که در ابتدا با رونمایی از مک بوک ایر رخ داد. در حقیقت CD ها نیز دیگر کاربرد چندانی در میان کاربران ندارد و می‌توان گفت که این اقدام اپل نیز نتیجه خوبی به همراه داشته است.
 
software-boxes-c1.jpg
 

4. انجام وظایف کامپیوتری :

استفاده از کامپیوترها در طی سال‌های اخیر به سادگی آب خوردن شده است! اما بد نیست بدانید که در 10 سال گذشته، شما مجبور بودید که از ترمینال‌ها و دستورات مختلف مطلع باشید تا بتوانید با کامپیوتر خود کار کنید. در سال 2007، اپل در زمان رونمایی اولین آیفون گفت که کاربران اصلا نباید به فکر تسک منیجرها باشند، بلکه باید همه چیز برایشان در کمال سادگی مهیا باشد تا بتوانند از این دستگاه‌ها به راحتی استفاده کنند.
 
task-manager.jpg
 

5.  فلاپی و دیسک‌ها

در آخر می‌رسیم به مورد آخر؛  اپل اولین شرکتی بود که در سال 1997، درایوهای فلاپی را به طور کلی حذف کرد. در حقیقت اپل بیشتر به دنبال استفاده از پورت‌های USB بود. با حذف شدن درایو فلاپی، اولین نسل iMac به درایو نوری CD مجهز شد که در آن دوران برای یک کامپیوتر مورد جدیدی بود. چند سال بعد، به ترتیب درایوهای CD و DVD را به طول کل نیز حدف کرد که در ابتدا با رونمایی از مک بوک ایر رخ داد. در حقیقت CD ها نیز دیگر کاربرد چندانی در میان کاربران ندارد و می‌توان گفت که این اقدام اپل نیز نتیجه خوبی به همراه داشته است.
 
-KAYPRO.GIF.jpg.gif
مقایسه تخصصی مک بوک ایر ۱۳ اینچ ۲۰۱۵ با مک بوک جدی...
آيفون 7 باز هم منفجر شد !

Mohammad

مشاهده سایر مطالب Mohammad

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )