مقایسه دوربین آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس - بررسی تخصصی آیفون ۷ پلاس و آیفون ۷ - NIC

مقایسه تخصصی دوربین آیفون 7 و آيفون 7 پلاس | نمونه عکس های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را ببینید

مقایسه تخصصی دوربین آیفون 7 و آيفون 7 پلاس | نمونه عکس های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را ببینید

زوم اپتیکال آیفون 7 پلاس در برابر زوم دیجیتال آیفون 7 : چرا زوم اپتیکال همیشه بهتر از زوم دیجیتال است ؟

بی شک آیفون 7 پلاس هیولایی جذاب در محصولات اپل است که البته اولین مبارز دو دوربینی در تولیدات این شرکت نیز هست . یکی از دوربین ها یک دوربین معمولی با زاویه باز است و دوربین دوم تلفوتو است . برخلاف سایر تلفن های هوشمند که از دوربین دوم فقط برای دریافت اطلاعاتی دقیق تر و جزئیاتی بیشتر و مات کردن پس زمینه استفاده میکنند ، آیفون علاوه بر این ها از این دوربین برای زوم دوبرابر نیز استفاده میکند. ضمن این که دوربین دوم تلفوتو با دیافراگم  f/2.8 و f/1.8  دریافت نور کمتری نیز دارد.
 
مقایسه تخصصی دوربین آیفون 7 و آيفون 7 پلاس | چه تفاوتی بین دوربین های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس وجود دارد ؟
 
بسیار خوب ، بر این اساس لااقل بر روی کاغذ این دوربین از دوربین iSight معمولی گوشی قوی تر است. اما آیا واقعا این دوربین در لزومی در کارهای روزمره دارد! خوب ، از آنجا که در این مورد بسیار کنجکاو و ناآگاه بودیم ، پس برای درک آن تلاش کردیم ابتدا بفهمیم کدام دوربین در حالت زوم از کیفیت بهتری برخوردار است، هرچند که تقریبا جواب پیشاپیش تقریبا برای ما آشکار بود. اتفاقات پیاپی باعث شد تا در انتها علاقه ما به این دوربین بسیار زیاد شود.
 
iPhone-7-Plus-Dual-Camera.jpg
 
خوب، چه کردیم ؟
اگر قرار باشد به صورت خلاصه توضیح دهم ، دو آیفون 7 و 7پلاس برداشته و گشتی زدیم. در گشت و گذار خود با هر دو گوشی چندین عکس گرفتیم. در همه تصاویر از زوم استفاده شده، برای آیفون 7 از زوم دو برابر دیجیتال و در آیفون 7 پلاس از زوم 2 برابر اپتیکال بهره بردیم. این کار فرصت مقایسه این دو دوربین را در کیفیت عمومی تصاویر و ثبت جزییات در شرایطی ثابت نوری و یک سناریو ممکن میکند.
در تصاویر زیر ، تصویر سمت راست ، میتوانید نمونه ای از عکاسی با زوم دو برابر را مشاهده کنید. یک برش 100% کمک میکند تا به راحتی تشخیص دهید کدام دوربین بازده بهتری در هر صحنه داشته است .
 
iPhone-7-vs-iPhone-7-Plus-cameras.jpg
 
بسیارخوب، آماده باشید ، وقت مقایسه است.
صحنه 1: خانه محقر
 
 <<-- iPhone 7 -->>
 
scr1---.jpg
 
 
 <<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr1--plus.jpg
 
در اولین سناریو ، تصمیم گرفتیم تا آیفون 7 را در برابر 7 پلاس در صحنه ای با نور نسبتا مناسب قرار دهیم، که نمایی از یک خانه زیبا و دلربا محلی بود. البته هر دو تصویر بسیار به هم نزدیک و شبیه هستند، زوم کردن به وضوح نشان میدهد که آیفون 7 پلاس کار را در حفظ جزئیات بسیار بهتر انجام داده و جزئیات دیوارهای چوبی خانه به خوبی شاخ و برگ سمت چپ تصویر واضح و مشهود است.
مقایسه زوم شده عکس ها :
<<-- iPhone 7 -->>
 
Sc1-ip7.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
SC1-ip7Plus.jpg
 
صحنه 2 : رودخانه محلی
 
<<-- iPhone 7 -->>
 
scr2---.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr2-Plus.jpg
 
پیش میرویم، با خانواده ای از غازهای شاد بر روی رودخانه تلو میخوریم . گوشی ها بیرون ، آماده ، به جای خود، حرکت … و آیفون 7 بار دیگر برتری زوم اپتیکال را اثبات میکند  . با زوم کردن بر روی شاخ و برگهای کرانه سمت راست این تصویر ، هرچند که وضوح مسیل در تصویر آیفون 7 با جزئیات دیده میشود ولی نمیتواند به دقت و وضوح لنز تلفوتو آیفون 7 پلاس دست پیدا کند. ضمن اینکه ، بوته ها و برگ ها روی آب مثل نقاشی های رنگ روغن هستند و کلا نمایی بهتر دارند .
مقایسه زوم شده عکس ها :
<<-- iPhone 7 -->>
 
SC21-ip7.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
SC21-ip7Plus.jpg
 
صحنه 3: آسایش در پاسیو
 
<<-- iPhone 7 -->>
 
scr3-7.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr3-plus.jpg
 
هیچ چیز بهتر از استراحت پس از یک پیاده روی طولانی نیست. در هر حال قبل از اینکه تسلیم گوشی های هوشمندمان شویم و چرت بزنیم ، نمیتوان در برابر وسوسه عکاسی از این پاسیو آرام مقاومت کرد. بازهم در یک بررسی دقیق معلوم میشود که زوم اپتیکال آیفون 7 پلاس به این راحتی شکست نخواهد خورد. زوم کردن بر روی تصاویر برگها و علفها در  آیفون 7 تصاویر را مات و مبهم میکند که اصلا خوب نیست. در عین حال آیفون 7 پلاس تصاویر واضحتر و شفافتر را ثبت میکند.
مقایسه زوم شده عکس ها :
 
<<-- iPhone 7 -->>
 
SC3-ip7.JPG.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
SC3-ip7Plus.jpg
 
صحنه 4 : خانه برون شهری
 
<<-- iPhone 7 -->>
 
scr4-_copy.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr4-Plus_copy.jpg
 
تصویر این خانه میتواند آه حسرت کل فامیل را در بیاورد. ما هم نتوانستیم به سادگی از کنار آن عبور کنیم. به هیچ وجه !!! با الهام از این معماری ، ما هم سریع چند تصویر جهت بررسی های بعدی برداشتیم. با حقیقت روبرو شوید، آیفون 7 پلاس بار دیگر کار را در ثبت جزئیات و ارایه تصاویر واضح تر بسیار بهتر انجام داد. ببینید که چقدر جرئیات بیشتری را میتوانید در تصویر دکورهای هلووین روی ایوان، گلهای روی پشته و نهایتا در شاخ و برگ پس زمینه  را  تشخیص دهید.
مقایسه زوم شده عکس ها :
<<-- iPhone 7 -->>
 
SC41-ip7.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
SC41-ip7Plus.jpg
 
صحنه 5: برج ویکتوریایی
<<-- iPhone 7 -->>
 
scr5-7.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr5-Plus.jpg
 
وقتی به این قطعه مجلل معماری رسیدیم ، خورشید داشت کم کم در افق پایین میرفت . این بار ، در هر حال ، پیشتازی آیفون 7 پلاس چندان مشهود نیست. البته ، جزییات بیشتر دیده میشود اما آیفون 7 خیلی از این کیفیت عقب نیست.
مقایسه زوم شده عکس ها :
<<-- iPhone 7 -->>
 
Sc5-ip7.JPG.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
Sc5-ip7Plus.jpg
 
صحنه 6: نانوایی در شب
<<-- iPhone 7 -->>
 
scr6---.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr6---Plus.jpg
 
تا ما به نانوایی محلی رسیدیم آفتاب کاملا غروب کرده بود. با توجه به مقدار نوری که در این صحنه وجود دارد، آیفون 7 پلاس به دوربین f/1.8 خود رجوع میکند ، که اجازه ورود نور بیشتری را به حسگر میدهد. اگر از لنز تلفوتو  f/2.8 استفاده کند تصویر نهایی باید بسیار کم نور و نا مناسب باشد. به نظر میرسد در یک چنین سناریو کم نوری شما نتوانید از زوم اپتیکال دستگاه استفاده کنید و هر دو دستگاه از لنز های بازتر خود استفاده کنند. از این رو تصاویر ثبت شده با آیفون 7 و 7 پلاس بسیار به هم شبیه است که میتوانید در برشهای زیر مشاهده کنید.
مقایسه زوم شده عکس ها :
<<-- iPhone 7 -->>
 
SC6-ip7.JPG.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
SC6-ip7.Plus.jpg
 
صحنه 7: در کتابخانه
<<-- iPhone 7 -->>
 
scr7---.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
 
scr7---Plus.jpg
 
چه راهی بهتر از خواندن یک کتاب قطور قدیمی برای خوابیدن است ؟ پس ما بعد از نانوایی به کتاخانه رفتیم، جایی که نورهای مصنوعی دلیلی دیگر برای ثبت تصاویر و آزموندن این دو آیفون را ایجاد میکند. هرچند که میشد از قبل نتیجه را حدس زد ، اما در این سناریو آیفون 7 پلاس بار دیگر تصمیم گرفت تا از دوربین بازتر خود استفاده کند و نور برای استفاده از دوربین تلفوتو و جادوی اپتیکالش کم بود.
مقایسه زوم شده عکس ها :
<<-- iPhone 7 -->>
 
SC7-ip7.JPG.jpg
 
<<-- iPhone 7 Plus -->>
SC7-ip7.Plus.jpg
 
جمع بندی: جای تعجب نیست که دوربین با توان زوم اپتیکال همیشه در برابر سایر دوربینها موفق ظاهر میشود. استفاده از ایفون بزرگتر و قویترین آیفون موجود در لحظه جزییات بیشتری ، تصاویر واضحتر، و کلا تصاویری بهتر را حتی در حالت زوم حاصل میکند . در برخی از سناریو ها که ایفون 7 پلاس نمیتواند از دوربین تلفوتو خود استفاده ، نتیجه حاصله بسیار به آیفون 7 شباهت دارد، که البته قابل پیشبینی است و جای تعجب ندارد.
 
نتیجه گیری اخلاقی ؟ دوربین دوم ایفون 7 پلاس یک افزونه غلط انداز و اضافه بر روی آیفون 7 پلاس نیست، بلکه بسیار بیشتر از این است ، این افزونه سیستمی کارآمد که عکاسی را بر روی دیوایسهای هوشمند بسیار قدرتمند میکند . صبر کردن و دیدن ارتقاء این افزونه بر روی آیفون دراینده بسیار مورد انتظار کاربران است زیرا ما آیفون های بیشتری ، مجهز به این دوربین عالی را از اپل توقع داریم.
20 نکته ای که باید قبل از خرید مک بوک های جدید حتم...
آیفون 7 سفید سرامیکی با نام جت وایت در راه است

Mohammad

مشاهده سایر مطالب Mohammad

نظرات (1)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )