آيفون 7 | دوربین آيفون ۷ - آموزش آيفون 7 - آموزش استفاده از دوربین آيفون 7 - NIC

چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم | آموزش قسمت دوم

چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم | آموزش قسمت دوم

چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم :

همان طور که میدانید قسمت اول آموزش ثبت تصاویر پرتره عالی با آیفون 7 را پیش تر قرار دادیم . در این آموزش ها ترفندهای حرفه ای بیان میشود تا بتوانید تصاویری بیاد ماندنی را ثبت کنید . با ما در ادامه همراه باشید . 

4. به ترکیب بندی فکر کنید . 

وقتی در حال کادربندی و ترکیب بندی عکس خود هستید، همواره در تظر داشته باشید که لازم نیست همواره سوژه در مرکز تصویر باشد . اگر سوژه خارج از مرکز تصویر باشد ، معمولا جذاب تر است.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم 
 
 می توانید سوژه خود را با استفاده از عناصر طبیعی چون پنجره ها یا درب ها کادربندی کنید . اگر خارج از ساختمان عکاسی میکنید ، به دنبال درخت ها یا شمشاد ها برای کادر بندی طبیعی باشید.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
در صورت امکان از خطوط راهنمایی کننده به سمت سوژه بهره بگیرید. یک شعاع نور، باز و یا دستی زیر صورت میتواند به صورت نامحسوس به عنوان راهنما به سمت سوژه استفاده شود. در تصویر زیر خطوط پرده در پس زمینه نگاه را به سمت سوژه اصلی منعطف مینماید.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
چشمهایتان را برای یافتن مکانهای مناسب که ترکیبی کلی را به تصویر می افزاید، آموزش دهید. به دنبال فریم های طبیعی و خطوط راهنمایی کننده باشید، و همیشه به جایگاهی که سوژه را در صحنه قرارمی دهید تا توجه را به ان جذب کنید، فکر کنید.

5. بر روی چشمها تمرکز کنید.

در هنگام عکاسی پرتره، بهتر است کمی بالاتر از خط چشمها ، عکاسی کنید تا چشمهای سوژه کاملا باز در تصویر دیده شود. همیشه بر روی چشمان سوژه تمرکز کنید ، این قسمت یکی از پر معنی‌ترین قسمتهای صورت و اولین قسمت مورد توجه بیننده است .
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
معمولا عکاس برای نقطه تمرکز اصلی ، بر روی چشمهایی که از همه به دوربین نزدیکتر است تمرکز میکند . ابتدا اطمینان حاصل کنید که دوربین را کاملا ثابت نگاه داشته اید، سپس بر روی محلی که چشمان سوژه در آن قسمت تصویر وجود دارد تپ کنید تا دوربین در ان قسمت تمرکز (فکوس) کند.
پس از تنظیم نقطه تمرکز ، احتمالا باید مقدار تابش نور سوژه را تنظیم کنید. برای این کار انگشت خود را به بالا یا پایین ببرید تا میزان مورد نظر درمعرض نور قرار گرفتن عکس (exposure ) را تنظیم کنید.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
بعضی اوقات دوست دارم تا کمی تور یا اشعه ای از نور را از یک منبع نور، به چشمان سوژه بتابانم که به این کار (catchlights) نیز میگویند. این کار باعث میشود، چشمان سوژه بعد ، عمق ، و درخشش ویژه ای داشته باشند. سوژه شما با تاباندن این شعاع نور زنده تر به نظر میرسد.

6. پرسپکتیوهای مختلف را بیازمایید :

به عنوان یک عکاس باید پرسپکتیو ها و زوایای مختلف را بیازمایید تا تصویر ثبت شده نهایی گویای داستانی باشد. بایستید ، زانو بزنید، دولا شوید ، یا بر روی شکم دراز بکشید تا بتوانید پرسپکتیو مناسب سوژه خود را بیابید .
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
در هنگام عکاسی از اطفال ، تا سطح آن ها پایین بیایید تا بتوانبد آن ها را بزرگنمایی کنید و همچنان در مرکز توجه حفظ کنید. به خاطر داشته باشید ، وقتی دوربین تان از سطح یک سوژه پایینتر است ، سوژه قوی‌تر و بزرگتر از حالت واقعی خود به نمایش در می آید.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
همچنین ، تصویر برداری از بالا نسبت به سوژه ، آن ها را کوچکتر و آسیب پذیرتر نشان میدهد. این که از چه زاویه ای بهتر است، به این بستگی دارد که شما قصد اتتقال چه حسی را ثبت پرتره یک سوژه دارید.

7. از وسایل برای جلب توجه استفاده کنید.

به جای استفاده از حالات بدنی غیر طبیعی ،میتوان از وسایل برای نمایان کردن تجلی واقعی تر اشخاص بهره برد. سعی کنید سوژه خود را ، علی الخصوص اطفال را ، به محیط اطراف شان جلب نمایید تا لبخند و احساسات طبیعی تری را ارایه کنند.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
 
بعضی اوقات استفاده از وسایل به فرد جلوی دوربین کمک میکند تا از فشار دوبین بکاهد و احساس راحتی بیشتری داشته باشد. بچه های من از آلات موسیقی استفاده میکنند. من سعی کردم کمک کنم تا آن ها را به دست بگیرند یا با آن ها بنوازند.
 
چگونه با آیفون تصاویر پرتره عالی ثبت کنیم
نرم افزار جدید یاهو برای آیفون و iOS
مقایسه باتری آیفون 7 پلاس و سامسونگ گلکسی اس 7 و گ...

Mohammad

مشاهده سایر مطالب Mohammad

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )