راهنمای خرید آیفون 7 | کدام رنگ برای من مناسب تر است ؟ - رنگ بندی آيفون 7 - NIC

راهنمای خرید آیفون 7 | کدام رنگ برای من مناسب تر است ؟

راهنمای خرید آیفون 7 | کدام رنگ برای من مناسب تر است ؟

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟

رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب هایی باشد که هر فرد در مورد آیفون انجام میدهد . ایفون اولیه فقط در یک رنگ آلومینیومی و سیاه ارایه شد، اما امروز آپل ایفون 7 را در رنگهای نقره ای ، طلایی، رزگلد و دو رنگ جدید سیاه و سیاه براق ارایه میکند.
اگر برای شما تصمیم در انتخاب رنگ مورد نظرتان سخت است ، این مقاله میتوان راه چاره ای موثر باشد.
 

چه رنگی از آیفون ۷ مناسب است ؟

 
iphone-7-jet-black-gaming.jpg
 
فریم برای رنگهای سیاه و سیاه براق سیاه رنگ است . به این معنی که در این دو رنگ وقتی که نمایشگر خاموش است یا تیره است یا در حال نمایش یک ویدیویی تمام صفحه است ، لبه ها به خاطر رنگ سیاه مخفی و نامعلوم میشوند. از انجا که همه ی نمایشگر ها یک لبه سیاه دارند ، حذف این لبه به صورت ذهنی و خودکار انجام میشود.
من آیفون با همه نوع رنگی را داشته ام و هر یک را نزدیک به مدت یک سال استفاده کرده ام، اما هیچ کدام از این فریم ها برایم ازار دهنده نبوده اند، هرچند که باید به این نکته توجه داشت که آدم ها با هم فرق میکنند.
 • اگر زیاد اهل بازی کردن و فیلم دیدن هستید ،  برای شما دو رنگ مشکی میتواند بیشتر همه چیز را در نظرتان یک پارچه کند.

 • اگر بیشتر اهل مطالعه متن و استفاده از نرم افزار های روتین هستید ، رنگهای نقره ای ، طلایی و رزگلد صفحات را به نظر گسترده تر و لبه دار تر میکند .
 

تردید در ثبات رنگ

 

iphone-6s-colors-front-demo2_copy_copy_copy.jpg
 
موردی که اصلا نباید نگرانش باشید ، تغییر رنگ و رنگ پریدگی فریم سفید رویی برای رنگهای نقره ای ، طلایی و رزگلد است. همه ما یاد گرفته ایم که وقتی رنگ سفید میپوشیم یا مبلمان یا قالی سفید میخریم،  بسیار نگران و دقیق باشیم ، اپل 6 ماه زمان اضافه صرف کرد تا رنگ سفید را در آیفون 4 ارایه کند، که البته در این موضوع بسیار موفق عمل کرد.
آیفون 4 من با اینکه در سال 2011 خریدار شده هنوز هم ظاهر تمیز و زیبایی دارد ، و همه آیفون هایی که با رویه  سفید خریده ام همچنان تمیز و سفید هستند . همچنین رنگ مشکی، همه رنگهای خاکستری فضایی، نقره ای ، طلایی و رنگ جدید اخیر ، رزگلد همچون روز اول ثابت هستند. اگر نگرانید که رنگ فریم روی آیفون یا بدنه آن بپرد یا تغییر کند ، به هیچ وجه نگران این موضوع نباشید. رنگها برای همیشه ثابت هستند.
 

استقامت بدنه آیفون

 
iphone-colors-back-angle-hero-1.jpg
 
بدنه آیفون از آلومینیوم تولید شده و پرداخت انودایز گردیده است . این سیستم در مجموع بدنه را همچون فلزی محکم مقاوم میکند و از براق بودن آزار دهنده آن جلوگیری میکند. اما در هر حال بدنه آیفون ها فلزی است و میتواند خراش بردارد. در آیفون نقره ای خراشهای کوچک از شفافیت کمی برخوردار هستند که این موضوع ، بسته به نوع نور اطراف، باعث میشود کمتر به چشم بیایند .طلایی و رزگلد جایگاهی میانه دارند و سیاه مات بالاترین شفایت را دارد که بیشترین مقدار ممکن خراش ها را نمایش میدهد .
جت بلک ؟ بدنه های براق همیشه به راحتی خراشیده میشوند.
برخی به این موضوع اهمیتی نمیدهند، در نگاه عده ای پیر شدن دقیقا چیزی است که یک شیء را ارزشمند میکند، مثل یک کیف چرم قدیمی یا یک تیشرت محبوب، و یا یک  Millennium Falcon. برخی دیگر از دیدن خراش روی بدنه ایفون متنفر هستند.  اگر شما جزو دسته دوم هستید ایفون نقره ای بهترین اتخاب است. اگر به رنگهای دیگر علاقه مندید حتما به فکر یک محافظ خوب باشید.

 

صاف و صیقلی در برابر زبر

iphone-7-plus-rose-gold-back-1.jpg
 
کلیه آیفون های نقره ای ، طلایی، رزگلد یا سیاه مات انودایز شده اند، همانطور که آیفون 6 و حتی 5 در سالهای پیش بوده ، خوب پس اگر شما از مدل های قبلی آیفون استفاده کره اید میدانید چه حسی دارد. آیفون 6 اس کمی از 6 ، کمتر سر میخورد و آیفون 7 از 6 اس کمتر سر میخورد ، اما اگر شما نگران افتادن آیفون تان هستید ، برای محافظت از رنگ آن باید از کیس استفاده کنید .
اما مشکی براق یک استثناً است. اگر نگران ساییدگی هستید از کیس استفاده کنید چون این آیفون نه تنها لغزنده نیست بلکه به نحوی چسبنده است. اگر مشکلی با گوشیهای فلزی ندارید هر رنگی را میتوانید اتنخاب کنید. اگر آیفونی میخواهید که در دست سر نخورد ، آیفون 7 جت بلک را انتخاب کنید . البته گزینه ی کیس در این مورد هم قابل انتخاب است.
 

نظر نهایی 

 
2015-lightning-dock-iphone-6-case-1.jpg
 
 • اگر از آن دسته آدمها هستید که بلافاسله پس از خرید ، آیفون خود را در یک کیس یا کیف محکم و سخت کار حبس میکنند ، شاید فکر کنید رنگ چندان اهمیتی ندارد، که البته منصفانه است.
 • بیشتر کیسها بخشهایی از دستگاه را در هر حال نمایش میدهند، مثل لوگوی اپل، محل پورت، لبه ها یا رویه دستگاه. به عبارت دیگر، چون قرار است جاکت بپوشید اصلا به این معنی نیست که رنگ پیراهنتان مهم نیست.  
 • کیسها میتوانند کاملا ظاهر دستگاه را تغییر دهند اما شما بازهم میتوانید از رنگ اصلی دستگاهتان لذت ببرید. رنگ دلخواهتان را اتنخاب کنید و با اضافه کردن کیس دلخواه ، آن را تکمیل کنید.
 • اگر قصد دارید کیس گوشی خودنمایی کند ، گوشیهای سیاه یا نقره ای ، کیس را بولد میکنند. اگر میخواهید کیس مکمل یا  در پس زمینه باشد، طلایی یا رزگلد صحنه را به راحتی شریک میشوند.
 

کدام باحال تر است ؟

 
iphone-7-black-jet-black-backs-angle-1.jpg
 
نقره ای یک ظرافت کلاسیک دارد، و طلایی نظرها را جلب میکند (خیلی خودنما است ولی گلدرشت نیست ، درعین حال هیچ وقت از چشم نمی افتد) رزگلد هم همینطور، اما اگر قصد دارید سطح خود را بالا ببرید ! امسال رنگ سیاه برگشته و دو برابر هم جذاب شده است . حالا هم سیاه ، که مات است موجود شده هم جت بلک که پرداخت بسیار براقی دارد. جت بلک به وضوح به همه اعلام میکند که شما آخرین و برترین آیفون را در دست دارید. پس میتواند همه را تحت تاثیر قرار دهد .
 • اگر میخواهید کلاسیک باشید، سیاه مات یا نقره ای
 
 • اگر میخواهید کمی تو چشم باشید، طلایی و رزگلد
 
 • اگر میخواهید جایگاهتان را تعریف کنید، جت بلک را مد نظر بگیرید
 

چه افرادی باید آیفون 7 سیاه مات را انتخاب کنند ؟

اگر رنگی را میخواهید که هنگام بازی یا تماشای تلوزیون حواستان را پرت نکند، که البته دچار رنگ پریدگی هم نمیشود و اما هرچند کمی خط و خراش را نشان میدهد و البته رنگی که هیچ وقت از مد نرود باید سیاه مات را انتخاب کنید ( یا خاکستری فضایی اگر قصد خرید آیفون 6 یا SE را دارید )
این رنگ واقعا کلاسیک است .

چه افرادی باید آیفون 7 نقره ای را انتخاب کنند ؟

اگر رنگی را میخواهید که  تیره نباشد و توجه زیادی را نیز به خود جلب نکند ، همچنین خط و خراشها را خیلی نشان ندهد باید نقره ای و سفید را در آیفون 7 انتخاب کنید (یا نقره ای اگر قصد خرید ایفون 6 یا SE را دارید)

چه افرادی باید آیفون 7 طلایی و رزگلد را انتخاب کنند ؟

اگر شمایل و ظاهر لوکس را می پسندید، حاشیه های سفید حواس شما را پرت نمیکند، اهمیت زیادی به خط و خراش ها نمیدهید، یا اساسا اهل خودنمایی هستید ، باید رنگ طلایی و رزگلد را انتخاب کنید (یا طلایی و طلایی صورتی اگر قصد خرید ایفون 6 یا SE را دارید)

چه افرادی باید آیفون 7 سیاه براق (جت بلک) را انتخاب کنند ؟

اگر رنگی را میخواهید که همیشه آیفونی سیاه و درخشنده همچون داث وایدر (Darth Vader) باشد ، اگر گوشی یکپارچه ای که به سختی بشود خطوت و قسمتهای آن را تفکیک کرد ، یا خیلی ساده قصد دارید همه به راحتی متوجه بشوند شما آخرین و برترین آیفون را در دست دارید، پس باید سیاه جت بلک را انتخاب کنی و لذت ببرید .

هنوز تصمیم نگرفته اید ؟

اگر هنوز هم تصمیم خود را درباره رنگ قطعی نکرده اید میتوانید در زیر همین مطلب با سایر کاربران به تبادل نظر بپردازید. در انتها بهترین جواب شاید این باشد: "رنگی را که از همه بیشتر میپسندید و علاقه دارید بخرید، باقیه چیزها مهم نیست" فقط چشم های خود را ببندید و آیفون تان را در دست تان تصور کنید، و به رنگ آن در خیال و تصورتان توجه کنید و بعد بخریدش. اگر بعد ها نظرتان تغییر کرد میتوانید با خرید یک کیس ظاهرش را تغییر دهید.
 
حتما قبل از خرید آیفون ۷ جت بلک این مطلب را بخوانی...
آیا آيفون 7 واقعا ضد آب شده است؟ مقایسه آیفون 7 و ...

Mohammad

مشاهده سایر مطالب Mohammad

نظرات (12)

 1. Nahid

نمیدونم باید چه زنگی انتخاب کنم. با اینکه شما قشنگ گفته بودید اما هنوز هم انتخاب رنگ برام سخته ، ولی مشکی مات و نقره ای رو کنار گذاشتم ، بین مشکی براق و طلایی و رزگلد موندم ، اگه بخوام قاب بخرم که مشکی براق جالب نمیشه اما از لحاظ مد باز مشکی...

نمیدونم باید چه زنگی انتخاب کنم. با اینکه شما قشنگ گفته بودید اما هنوز هم انتخاب رنگ برام سخته ، ولی مشکی مات و نقره ای رو کنار گذاشتم ، بین مشکی براق و طلایی و رزگلد موندم ، اگه بخوام قاب بخرم که مشکی براق جالب نمیشه اما از لحاظ مد باز مشکی برتره من واقعا نمیدونم شاید وقتی برم برای خرید و در دست بگیرم مشکلم درست بشه نمیدونم موندم اخه پول کمی هم نیست

ادامه مطلب
 
 1. mohsen tayerani    Nahid

با سلام و احترام،
رنگ سلیقه است و برای اقایون تمامی رنگ ها به جز رزگلد مناسب است و برای خانوم ها نیز تمامی رنگ ها مناسب و قابل استفاده است . مشکی برای در برابر خش و خط تا حدودی اسب پذیر است که با استفاده از برچسب محافظ پشت دستگاه و یا استفاده از...

با سلام و احترام،
رنگ سلیقه است و برای اقایون تمامی رنگ ها به جز رزگلد مناسب است و برای خانوم ها نیز تمامی رنگ ها مناسب و قابل استفاده است . مشکی برای در برابر خش و خط تا حدودی اسب پذیر است که با استفاده از برچسب محافظ پشت دستگاه و یا استفاده از قاب محافظ این مشکل نیز بر طرف می شود . رنگ ها در تصاویر کاملا واضح و قابل انتخاب هستند .
با تشکر.

ادامه مطلب
 
 1. نازنین    Nahid

منم اول اینطور بودم الان جت دارم خیلی قشنگه

 
 1. محمد

سلام. لطفا راهنماییم کنبد . من نمیدونم که قرمز باید بخرم یا مشکی مات هردو خوشگله و مد و زیباوخوشدست ولی دو دوراهی گیر کردم مممنون میشم راهنمااییم کنید و از نظر خودتون کدوم زیبا تر و نمایان تره . خیلی ممنون.

 
 1. mohsen tayerani    محمد

با سلام و احترام،
در خصوص انتخاب رنگ این امر سلیقه ای است و نسبت به هر شخصی قابل تغییر است . البته به طور کلی رنگ های رزگلد و گلد مناسب برای بانوان. طراحی رنگ های نقره ای و مشکی مات نیز برای اقایان است . رنگ قرمز جدید ترین رنگ تولید شده اپل است و...

با سلام و احترام،
در خصوص انتخاب رنگ این امر سلیقه ای است و نسبت به هر شخصی قابل تغییر است . البته به طور کلی رنگ های رزگلد و گلد مناسب برای بانوان. طراحی رنگ های نقره ای و مشکی مات نیز برای اقایان است . رنگ قرمز جدید ترین رنگ تولید شده اپل است و علاوه بر این سود حاصل از فروش کالا صرف امور خیریه و کمک به بیماران میشود و شما با خرید ایفون ۷ و یا ۷پلاس به رنگ قرمز در این امر خیر نیز شریک می شوید .
با تشکر.

ادامه مطلب
 
 1. نازنین    محمد

قرمز ن چون زود خز میشه زولی من خودم جت بلک دارم 6 ماهه خیلی هم خوشگله و یا حال خش وخوشم نیوفتاده
ولی اگه قرمز بخری زود ازش خسته میشی و دلتو میزنه
ب همین خاطره ک توی همه مارک گوشی رنگ مشکی فابریکه چون خاصه و خز نمیشه اما قرمز اینطور نیست
امیدوارم...

قرمز ن چون زود خز میشه زولی من خودم جت بلک دارم 6 ماهه خیلی هم خوشگله و یا حال خش وخوشم نیوفتاده
ولی اگه قرمز بخری زود ازش خسته میشی و دلتو میزنه
ب همین خاطره ک توی همه مارک گوشی رنگ مشکی فابریکه چون خاصه و خز نمیشه اما قرمز اینطور نیست
امیدوارم تو خریدت موفق باشی D:

ادامه مطلب
 
 1. امیر شهریار

سلام چند تا نکته تا نکته:
اول اینکه اگه رنگ جت بلک را خیلی دوست دارید اما نمی خواهید که هزینه ی زیادی پرداخت کنید و مدل 128 گیگ را بگیرید(مدل 32 گیگ فاقد رنگ قرمز و جت بلک هست)و 32 گیگ کارتان را راه می اندازد ، همان 32 گیگ را بگیرید . چون رنگ...

سلام چند تا نکته تا نکته:
اول اینکه اگه رنگ جت بلک را خیلی دوست دارید اما نمی خواهید که هزینه ی زیادی پرداخت کنید و مدل 128 گیگ را بگیرید(مدل 32 گیگ فاقد رنگ قرمز و جت بلک هست)و 32 گیگ کارتان را راه می اندازد ، همان 32 گیگ را بگیرید . چون رنگ مشکی مات و جت بلک بسیار به هم نزدیک اند و از نظر من یک تفاوت کوچک در رنگ 400 هزار تومان ارزش ندارد.
دوم اینکه همانند بسیاری از گوشی های سامسونگ که در دست میچسبند ، رنگ جت بلک نیز چنین چسبندگی ای دارد و ممکن است برای بعضی افراد مثل من کلافه کننده باشد(به خصوص وقتی دستگاه کمی گرم شود)
سوم اینکه رنگ جت بلک ممکن است دل بعضی ها رو بعد از مدتی بزند و از ان خسته شوند
و نکته ی اخر اینکه جت بلک به هیچ عنوان برای افرادی که اهل کیس انداختن هستند توصیه نمیشود. همچنین وقتی که کیس روی دستگاه قرار گیرد دیگر جت بلک بودن ان انچنان تفاوتی نمیکند.
پس قبل از خرید حتما منطقی فکر کنید

ادامه مطلب
 
 1. نازنین    امیر شهریار

حرفای شما درست ولی باس بگم ک چسبندگیش در حدی نیست که احساس بشه و همش رو مخ باشه
دوم اینکه منم کیس ننداختم چون نتونستم از رنگ براقش بگزرم
سومم اینک دلو نمیزنه چون تا یه سال تو ذوق اینی ک آیفون داری ولی ی چیزی ک هست اینه ک مارک اپلش تو جت بلک یاد...

حرفای شما درست ولی باس بگم ک چسبندگیش در حدی نیست که احساس بشه و همش رو مخ باشه
دوم اینکه منم کیس ننداختم چون نتونستم از رنگ براقش بگزرم
سومم اینک دلو نمیزنه چون تا یه سال تو ذوق اینی ک آیفون داری ولی ی چیزی ک هست اینه ک مارک اپلش تو جت بلک یاد خود نمایی نمیکنه مگه مث من یه قاب با حال بندازی ک گردیش روی مارک اپل باشه تا حل شه
در کل هر کی ی سلیقه ای داره داداچ

ادامه مطلب
 
 1. ستاره

سلام سلام
عاغا من اول سون مشكي گرفتم تو همون نگاه اول همچين ب دلم ننشست بعد از يكي دوماه عوضش كردم الان سون پلاس رزگلد دارم خيليم حال ميكنم باهاش ب هر حال دخترونس،قرمزم ك اصلا توصيه نميشه چون خييييييلي زود خز ميشه و دلو ميزنه،تموم شد رفت خدافظ شما??

 
 1. mohsen tayerani    ستاره

با سلام و احترام،
ممنون بابت دیدگاه و اعلام نظرتون .

 
 1. مهران

من ۷ جت بلک دارم ولی واقعا افتضاحه و چون فعلا اخرین مدل ایفون ۷ هستش دوست داشتم هیچ خط و خشی نداشته باشه و کل سعی تلاشم رو هم کردم تا خط و خش برنداره ولی کار. ساز نبود. مثلا بهترین محافظ رو براش گرفتم و باز کار ساز نبود یکی از دوستان ۷ صفر گرفت...

من ۷ جت بلک دارم ولی واقعا افتضاحه و چون فعلا اخرین مدل ایفون ۷ هستش دوست داشتم هیچ خط و خشی نداشته باشه و کل سعی تلاشم رو هم کردم تا خط و خش برنداره ولی کار. ساز نبود. مثلا بهترین محافظ رو براش گرفتم و باز کار ساز نبود یکی از دوستان ۷ صفر گرفت از کارتون اوردش بیرون خط و خش توش بود بهتره جت بلک نگیرید،درسته رنگ خیلی زیباییه ولی بعد یه مدت با دیدن خط و خش از چشمتون میفته

ادامه مطلب
 
 1. mohsen tayerani    مهران

با سلام و احترام،
سپاس از نظر و دیدگاه شما،بله ایفون جت بلک در برابر خط و خش مقاوم نیست و باید از گلس های محافظ پشت و جلو دستگاه استفاده شود و این مشکل برطرف می شود.
با تشکر.

 
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )