سبد خرید خالی‌ست.
چرا محصولات اپل Made in China میباشد و Made in America ندارد ؟
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

حتما برای شما هم این سوال زیاد پیش آمده است که مفهوم اطلاعاتی که اپل پشت محصولاتش درج میکند چیست و چرا محصولات اپل ( به غیر از مک پرو ) ساخت کشور آمریکا نمیباشد . تنها چیزی که از اپل در پشت محصولاتش میبینیم عنوان : " designed by apple in california assembled in china " میباشد . اما سوال اصلی اینجاست که چرا اپل محصولاتش را در کشور آمریکا تولید نمیکند و در نتیجه ، کیفیت محصولاتش را ارتقا نمیدهد . 
البته بسیاری از مردم کشور آمریکا نیز این انتقاد را به شرکت اپل داشته اند که چرا اپل کارخانه های خود را به این کشور منتقل نمیکند و علاوه بر بهتر کردن کیفیت ، کارآفرینی برای آمریکایی ها ندارد ؟ 
اپل تقریبا تمامی محصولاتش را در چین سر هم میکند . اما بسیاری از قطعات این محصولات ، از سایر کشورها تامین میشود . ۳ کشور ، چین ، ژاپن و تایوان از تولید کنندگان قطعات اولیه و اصلی آيفون و مک بوک میباشند و اگر اپل کارخانه های خود را به آمریکا منتقل کند ، بازهم بسیاری از قطعات اولیه را مجبور به تهیه از آسیای شرقی میباشد . ضمن اینکه بسیاری از این قطعات در خاک آمریکا پیدا نمیشود . برای مثال بوکسیت فقط در چین یافت میشود و این ماده در تولید بدنه آیفون آلومینیومی استفاده میشود . 
 
Apple1.jpg
 
بر اساس تحقیقات متخصصان داشنگاه MIT چنانچه اپل کارخانه های خود را به آمریکا منتقل کند ، قیمت تمام شده هر محصول ۱۰۰ دلار گرانتر خواهد شد . علاوه بر مالیاتی که اپل باید در قبال ساخت کارخانه به دولت آمریکا بپردازد ، نیروهای کار نیز در این کشور بسیار گران تر از کشورهای آسیایی میباشد . 
جالب است بدانید که در تولید آيفون تعداد ۷۳ عنصر دخالت دارند که میتوانید آن ها در عکس زیر ببینید . 
 
Apple2.jpg
 
در انتها باید بیان کنیم که با توجه به اتوماسیون اداری قدرتمندی که اپل در پیش گرفته است ، نباید زیاد انتظار اشتغال زایی را نیز داشته باشند . 
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location