آهنربا کنار گوشی آيفون | تاثیر آهنربا بر روی آیفون - تاثیر آیفون بر روی کارت های هوشمند - NIC

تماشا کنید | آهنربا چه تاثیری بر روی آيفون خواهد گذاشت ؟

تماشا کنید | آهنربا چه تاثیری بر روی آيفون خواهد گذاشت ؟

پس از اختراع موبایل ، این بحث همیشه در جامعه مطرح بوده است که آیا گوشی موبایل و امواج آن بر روی کارت های بانکی و یا بالعکس ، آهن رباها بر روی گوشی های موبایل تاثیر منفی دارند ؟ یک مدتی بحث این موضوع هم پیش آمده بود که امواج گوشی‌های موبایل حتی روی زن باردار نیز منفی میباشد و میتواند عواقب خطرناکی داشته باشد . اما به راستی امواج گوشی موبایل چه تاثیری بر روی کارت های هوشمند دارند و یا آهن رباها میتوانند اثر منفی بر روی آیفون ها داشته باشند ؟

ابتدا تاثیر گوشی آيفون و امواج آن را بر روی کارت های بانکی مورد بررسی قرار میدهیم . 

اولین موردی که باید مورد بحث قرار بگیرد واحد اندازه گیری گاووس میباشد :

گاووس واحد اندازه گیری میدان مغناطیسی میباشد که به احترام ریاضی دان آلمانی با نام کارل فریدریش گاووس ، این نام بر روی واحد اندازه گیری میدان مغناطیسی نهاده شد .

کارت های اعتباری دارای یک نوار مغناطیسی میباشند که وظیفه ارسال اطلاعات را بر عهده دارند . برای اینکه این کارت ها و نوارهای مغناطیسی آن ها از کار بیافتد ، باید در معرض میدان مغناطیسی با امواج ۱۵۰۰ گاووس قرار بگیرند . این در حالی است که گوشی‌های آیفون در هنگام دریافت سیگنال فقط ۱.۲ تا ۱۰ میلی گاووس میدان مغناطیسی تولید میکنند . جالب است بدانید که دستگاه MRI میدان مغناطیسی در حدود 1500 گاووس تولید میکند . مورد دیگری که باید به آن توجه بیشتری کرد ، زمان قرار گرفتن یک کارت الکترونیک در کنار موبایل میباشد . ممکن است یک کارت الکترونیک در میدان مغناطیسی MRI که در حد چند ثانیه میباشد ، هیچ آسیبی نبیند ، اما همین کارت الکترونیک ممکن است با قرار گرفتن در کنار یک آهنربا برای مدت طولانی ، آسیب های جدی ببیند . امواج موبایل اینقدر ناچیز و کم میباشند که هیچ آسیبی به کارت ها وارد نکنند . بنابراین با خیال راحت کارت ها را کنار آيفونتان قرار دهید و نگران پریدن اطلاعات نباشید . 

آیا آهنربا بر روی گوشی‌های آيفون تاثیر منفی میگذارد ؟

ایده تاثیر پذیری آیفون ها و گوشی‌های موبایل از آهن رباها ، از دستگاه‌های قدیمی مانند تلویزیون‌های لامپی نشئت میگیرد . در گذشته زمانی که یک آهن ربا را به یک تلویزیون لامپی نزدیک میکردید ، تصویر دچار اختلال میشد و تا چند روز تصویر واضحی نشان داده نمیشد . اما این ضعف در تلویزیون های جدید مرتفع شده است و خیلی راحت میتوانید آهن ربا را نزدیک تلویزیون ببرید . گوشی‌های موبایل و آیفون ها نیز با پیشرفت علم ، از آهن رباهای کوچک تاثیری نمیپذیرند و هیچ گونه خللی در تصویر آن ها ایجاد نخواهد شد . 

شما در طول روز با آهن رباهای زیادی سروکار دارید که خیلی از آن ها در فروشگاه‌ها هستند و حتی داخل خود گوشی‌های آیفون مانند کپسول گوشی و اسپیکر پایین گوشی آیفون از آهن ربا استفاده شده است . ساعت هوشمند اپل نیز از یک سیستم شارژ بی‌سیم القایی و آهنربایی بهره می‌برد .

تنها تاثیری که آهن رباها بر روی گوشی‌های آیفون به طور موقت میگذارند جاذبه‌سنج و قطب‌نمای دیجیتالی گوشی آیفون میباشد . این آهنرباها با تاثیر بر روی آهن رباهای داخلی موجب ایجاد اختلال در کارکرد قطب نما میشوند . همچنین با نزدیک شدن آهنربا به گوشی ، قسمت های استیل گوشی برای مدت کوتاهی به آهن ربا تبدیل میشوند . 

نرم افزارهایی که با استفاده از این قطب نما و ژیروسکوپ کار میکنند نیز دچار اختلال میشوند . از جمله این نرم افزارها میتوان به گوگل مپ و نرم افزارهای جی پی اس اشاره کرد . 

بنابراین گوشی‌ها را در جوار آهن رباهای قوی قرار ندهید ، ولی با خیال راحت از قاب هایی که آهن رباهای ضعیف که در آن ها به کار گرفته شده است استفاده کنید . 

در انتها شما را به دیدن ویدیویی که در آن آهن ربای بسیار قوی در کنار آيفون ۶اس قرار میگیرد دعوت میکنم :

 

 

 

 

 

چگونه میتوان ویدیو را به لایبرری و کتابخانه آیتونز...
وسایل جانبی آیفون ۷ هم لو رفت

Mohammad

مشاهده سایر مطالب Mohammad

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )