سبد خرید خالی‌ست.
اپل صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر را ثبت کرد
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

شرکت اپل در چند روز اخیر با مراجعه به دفتر ثبت اختراع و علایم تجاری ایالات متحده آمریکا , 54 پتنت را معرفی و ثبت کرد که یکی از آنها پتنت صفحه نمایش انعطاف پذیر میباشد . باید انتظار ارایه آیفون انعطاف پذیر از سمت اپل باشیم و گوشی همانند پلاستیک قابل انعطاف خواهد بود . این صفحه نمایش و این نوع گوشی قبلا توسط طراحان و کانسپت های آیفون نمایش داده شده بود .

 

صفحه نمایش قابل انعطاف در آیفون

 

اختراع یاد شده با نام " دیوایس های اکترونیک قابل انعطاف " ثبت شده است و شامل دیوایس هایی میشود که از صفحه نمایش قابل انعطاف و وسایل الکترونیک داخلی قابل انعطاف تشکیل شده باشد . این انعطاف پذیری قابلیت هایی زیادی به گوشی و یا آیپدهای اپل خواهد داد . از جمله این قابلیت ها میتوان به روشن و خاموش کردن دیوایس با تغییر دادن و دفرمه کردن دیوایس , یا انجام بازی ها و کنترل شخصیت بازی با دفرمه کردن و ورود اطلاعات و جابجایی اطلاعات و حتی شارژ دیوایس با دفرمه کردن اشاره کرد . 

قابل ذکر میباشد که سیستم ها و دیوایس هایی که از بدنه قابل انعطاف استفاده میکنند مقاومت بسیار بیشتری در مقابل ضربه نسبت به دیوایس های غیر قابل انعطاف از خود نشان میدهند و باید انتظار گوشی ضد ضرب نیز از سمت اپل باشیم .

 

صفحه نمایش قابل انعطاف در آیفون

 

بد نیست بدانید که طبق گزارشات , اپل در سال 2018 از صفحه نمایش OLED استفاده خواهد کرد و در راستای این هدف قراردادهایی را با شرکت سامسونگ نیز بسته است و حتی مبلغی معادل 7 میلیارد دلار را برای تامین تجهیزات برای تولید این صفحه نمایش پرداخت کرده است .

 

در انتها شما را به دیدن کلیپی که شرکت سامسونگ از معرفی OLED قابل انعطاف در CES 2013 رونمایی کرد دعوت میکنم .


 

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location