سبد خرید خالی‌ست.
7 راهکار ساده برای کاهش مصرف اینترنت روی گوشی آیفون
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

در این پست قصد داریم تا راه کارهای کاهش مصرف اینترنت روی گوشی آیفون را ارایه دهیم :‌

بسیاری از کاربران سایت و مشتریان شرکت هستند که از تمام شدن بسته اینترنتی رو گوشیشان آن هم طی چند روز گلایه داشتند و اظهار میکردند که هیچ گونه دانلودی بر روی گوشی انجام نداده اند اما اینترنت خطشان بسیار سریع تمام شده است . علت این مشکل در چند جا میتواند باشد که به تمامی این موارد رسیدگی خواهیم کرد و مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت . اگر شما هم از این دسته افراد هستید با ما در ادامه این پست همراه باشید :‌

1 . سلولار دیتا - Cellular Data را برای مصارف آیکلود خاموش کنید : 

اگر شما از سرویس آیکلود برای جابجایی اطلاعات استفاده میکنید و همه اطلاعاتتان را بر روی این سرویس ذخیره میکنید این مورد را در نظر داشته باشید که وقتی در حال استفاده از نرم افزارها هستید تمامی تغییرات در آیکلود درایو ذخیره خواهند شد . 

برای خاموش کردن این قابلیت به مسیر Setting >> iCloud >> iCloud Drive >> Use Cellualar Data بروید و این قابلیت را خاموش کنید . 

 

آیکلود درایو

 

2 - دانلود اتوماتیک سلولار دیتا را خاموش کنید .

قطعا شما نیاز به دانلود اتوماتیک نرم افزارهایی که به روزرسانی شده اند توسط سلولار را نخواهید داشت . خاموش کردن سلولار دیتا در دانلود اتوماتیک علاوه بر ذخیره کردن اینترنت خط همراه باعث سرعت بخشیدن به آيفون و ذخیره باطری آیفون میشود . به مسیر Setting << iTunes & App Store << Use Cellular Data بروید و این گزینه را نیز در حالت Off قرار دهید .

 

CellularData3.jpg

 

 3 - قابلیت WiFi-Assist را غیر فعال کنید . 

این ویژگی از جمله ویژگی هایی میباشد که در آي او اس 9 آمده است و زمانی فعال میشود که سیگنال وای فای ضعیف شده باشد . فرض کنید در حال چک کردن تلگرام و دانلود موزیک هستید که سیگنال وای فای شما ضعیف میشود . در این وضعیت بلافاصله به صورت اتوماتیک آیفون از سلولار سیم کارت استفاده میکند که این امر باعث استفاده ناخواسته و با حجم بالا از اینترنت سیم کارت میشود . برای غیر فعال کردن این قابلیت به مسیر Setting << Cellular << Wifi Assist بروید و آن را در حالت Off قرار دهید . 

 

وای فای Assist

 

4 - استفاده نرم افزارها از اینترنت سیم کارت :

تمامی نرم افزارها به صورت پیش فرض قابلیت استفاده از اینترنت خط را دارند که بسیاری از این نرم افزارها برای تبادل لینک و باز کردن صفحات تبلیغاتی بر روی آیفون از سلولار استفاده میکنند که نسبتا حجم زیادی از اینترنت خط را میگیرند . بنابراین نرم افزارهایی از قبیل :‌ تلگرام , فایند مای آیفون و .. را فعال بگذارید و بقیه موارد را خاموش کنید تا اینترنت خط هدر نرود . برای اعمال تغییرات به مسیر Setting << Cellular بروید و در قسمت Use Cellular Data For نرم افزارهای مورد نظر را خاموش کنید . 

 

سلولار دیتا نرم افزارهای آیفون

 

5 - قابلیت Background App Refresh را خاموش کنید . 

این قابلیت باعث میشود تا نرم افزارها بدون اطلاع شما در پس زمینه در حال اجرا باشند و اگر نیاز به آپدیت و یا بروزرسانی داشته باشند بدون اطلاع شما آپدیت شوند . با خاموش کردن این قابلیت علاوه بر مدیریت بخش سلاولار گوشی آیفون در ذخیره سازی باطری گوشی نیز بسیار موثر خواهد بود . به مسیر Setting << General << Background App Refresh بروید و به صورت دلخواه نرم افزارهایی که نیاز به این قابلیت ندارند را خاموش کنید . 

 

بک گراند رفرش در آیفون

 

6 - پخش موزیک آنلاین در آیفون :‌

پخش موزیک آنلاین با کیفیت را ببندید و یا با کیفیت پایین به آهنگ ها گوش دهید . قابلیت جدیدی که در اختیار کاربران قرار گرفته است تعیین کیفیت پخش آنلاین موزیک میباشد . برای  تنظیم این مورد به مسیر Setting << Music بروید و گزینه High Quality on Cellular را خاموش کنید . این مورد بسیار مفید خواهد بود . 

 

مدیریت اینترنت موزیک در آیفون

 

7 - زمانی که به اینترنت نیاز ندارید سلولار را خاموش کنید . 

با رفتن به تنظیمات گوشی و خاموش کردن سلولار علاوه بر صرفه جویی در اینترنت خط در این تنظیم در ذخیره کردن باطری هم بسیار موثر خواهد بود . 

 

امیدواریم این پست مفید واقع گردد . 

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location