آتش گرفتن گوشی دیگر! اینبار آیفون ۶ پلاس

آتش گرفتن گوشی دیگر! اینبار آیفون ۶ پلاس

آتش گرفتن گوشی دیگر! اینبار آیفون ۶ پلاس

وب سایت آی تی رسان: باتری های لیتیوم‌-یونی هم‌اکنون شایع‌ترین نوع باتری مورد استفاده در گجت‌های همراه هستند، این باتری‌ها دو نقطه ضعف دارند، یکی آن‌که با گذشت زمان شارژدهی آن‌ها کاهش می‌یابد و دیگری مشکلی بسیار خطرناک است به‌نام آتش گرفتن هنگام شارژ شدن؛ هرچند مشکل دوم همیشه و در همه گوشی‌ها وجود ندارد اما تا به‌حال گزارش‌های زیادی منتشر شده‌است که از آتش‌گرفتن این نوع باتری حکایت دارد.

فرقی نمی‌کند، یک آیفون ۴s کوچک و یا یک گلکسی نوت ۵ بزرگ، اغلب ما تلفن‌های هوشمند خود را قبل از خواب به شارژ می‌زنیم که فردا به اندازه کافی شارژ داشته باشد. از سوی دیگر به خاطر اینکه بسیاری از ما تا آخرین لحظات قبل از خواب از آن‌ها استفاده کرده و یا برای بیدار شدن از زنگ هشدار تلفن‌های خود استفاده می‌کنیم؛ این دستگاه‌‌ها را در نزدیکی خود و گاهاً در رختخواب خود قرار می‌دهیم.

فردی از آتلانتا با نام دیوید گریمزلی، کارهای گفته شده را انجام داده است. طبق گزارش Fox 5 News، او آیفون ۶ پلاس خود را به برق متصل کرده است و هنگامی که خود در کنار آن دراز کشیده، به طور غیر منتظره‌ای دستگاه آتش گرفته است. به گفته خود مرد وی ناگهان مشاهده کرده که از دستگاه او جرقه و شعله به اطراف پخش می‌شود، دیوید به سرعت آیفون خود را به بیرون از تخت و پس از آن روی فرش می‌اندازد و تا زمانی که به سنگ فرش‌های خانه تلفن خود را هدایت کند این کار را ادامه داده است.

آقای گریمزلی این حادثه را به اپل گزارش داده است و این کمپانی نیز به سرعت یک آیفون ۶ پلاس جدید برای او می‌فرستند تا جایگزین دستگاه کباب شده‌اش گردد. اما این حرکت اپل در حقیقت باعث آسوده خاطری این کاربر نشده است. او گفته است که اپل هیچگونه واکشنی نسبت به به اینکه برای وی در این حادثه مجروحیت پیش آمده یا خیر نشان نداده است. او گفته است که دیگر هنگام به شارژ زدن گوشی خود احساسی همانند یک بیمار پارانوئیدی دارد. در این حادثه انگشتان دیوید سوخته اما در حال حاضر بهبود یافته است.

این اولین باری نیست که یک گوشی هوشمند خود به خود آتش می‌گیرد و محصولات تولید کنندگان مختلف این اتفاق را تجربه کرده‌اند. با این حال، در یک ماه اخیر دومین بار است که یک آیفون ۶ پلاس آتش می‌گیرد؛ مورد قبلی هم که در آتلانتا رخ داده بود و فردی متوجه آتش گرفته آیفون ۶ پلاس خود در جیب شلوارش می‌شود و مجبور شده که در وسط یک پارکینگ شلوار خود را به سرعت دربیاورد!

در اینگونه حوادث همیشه باتری‌های آسیب دیده و یا کیفیت پایین و استفاده از شارژرهای تقلبی مقصر شناخته شده‌اند. به هر حال ممکن است اینگونه اتفاقات ناخوشایند برای همه‌ی ما رخ دهد، پس حواستان را بیشتر جمع کنید!

سوختن آیفون۶ پلاس.jpg

سوختن آیفون۶ پلاس

سوختن آیفون۶ پلاس.jpg

توافق کمپانی های ال جی و سامسونگ با اپل بر سر تولی...
قیمت (آیفون 7c)معلوم شد

رضا آماده

مشاهده سایر مطالب رضا آماده

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )