سبد خرید خالی‌ست.
واکنش تیم کوک در مورد اتفاق ملبورن
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

 

نژاد پرستی؛ پست ترین رذیلت اخلاقی که از یک دوره‌ی تاریک برده داری در اروپا و آمریکا متولد شد، هرچند که بسیار پیش از آن و در زمان جاهلیت اعراب و حکومت های باستانی مصر نیز نمود داشته است. چند روز پیش در یک اپل استور در شهر ملبورن استرالیا اتفاقی رخ داد که باعث شرمندگی مدیران اپل و همه‌ی دوست داران این کمپانی شد.

متصدیان اپل استور ملبورن به چند دانش آموز سودانی و سومالیایی اجازه‌ی ورود به اپل استور را ندادند و برخوردی بسیار بد با آنها داشتند؛ آنهم به بهانه‌ی اینکه گمان میکردند این دانش آموزان ممکن است قصد دزدی از آنجا را داشته باشند! این اتفاق به سرعت تمام فضای اینترنت و خبرگزاری های مطرح جهان را فرا گرفت. توییت زیر، نمونه ای از این واکنش ها میباشد:

So these men who work @ the Apple Store, refused to let in Somali/Sudanese students in. Racially discriminating them pic.twitter.com/yomYNpSpCg

— FD (@Crypticgirl_) November 10, 2015

واکنش تیم کوک در مورد اتفاق ملبورن

اما دامنه‌ی این رفتار زشت به همین جا محدود نشد و چنان گسترش یافت که نفر اول اپل یعنی تیم کوک را وادار به واکنش کرد. تیم کوک در یک ایمیل داخلی که برای تمام کارکنان اپل ارسال شده است، این رفتار زشت کارکنان اپل استور ملبورن را محکوم کرده است و آنرا غیرقابل قبول خوانده است. او در این ایمیل مفصل، اعلام کرده است که:

“درهای اپل به روی تمام انسان ها باز است و تمام افراد صرف نظر ار نژاد، جنسیت، دین، سلامت یا معلولیت، سن، درآمد، زبان و دیدگاه اجتماعی شان میتوانند از خدمات اپل استفاده کنند و از امکانات موجود، بهره ببرند.”

او در نهایت از تمام افرادی که به آنها به طور مستقیم یا غیر مستقیم توهین شده است، صمیمانه عذرخواهی کرده است و روشن کرده است که نباید رفتار کارکنان آن اپل استور، بازتاب دهنده‌ی سیاست های کلی اپل باشد.

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location