سبد خرید خالی‌ست.
مک آدرس چیست ؟
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

MAC Address مخفف عبارت Media Access Control Address به معنای  زیرلایه کنترل دسترسی به رسانه میباشد و شامل یک آدرس فیزیکی ۶ یا ۸ بایتی است که توسط سازنده‌های کارت‌های واسط شبکه (قطعات سخت افزاری که امکان اتصال کامپیوترها به یکدیگر یا به یک شبکه را می‌دهند.) بر روی حافظه آن (اغلب بر روی ROM – حافظه فقط خواندنی) ذخیره می‌کنند. آدرس مک معمولاً آدرس فیزیکی (Physical Address) نیز خوانده می‌شود.تمامی دستگاه‌هایی که به هر طریقی به یک شبکه متصل می‌شوند (از جمله تلفن‌های هوشمند، مودم‌های خانگی، لپ تاپ‌ها و…) دارای یک مک آدرس متفاوت و جداگانه هستند.

کاربرد مک آدرس چیست؟

یکی از متداول ترین کاربرد  مک آدرس یک دستگاه، تامین امنیت شبکه داخلی شرکت و خانه، و حتی کامپیوترهای متصل به مودم های ADSL بی سیم است. تقریبا در تمامی مودم های ADSL بی سیم و روترهای وای فای، شما این امکان را دارید که اتصال را تنها برای آن تعداد معدودی کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا موبایل فراهم آورید که مک آدرس آنها را درون مودم یا روتر به صورت دستی وارد کرده اید. با این کار هیچ ابزار بی سیم دیگری بدون اینکه شما آدرس فیزیکی کارت شبکه آن را ثبت کرده باشید، امکان دسترسی و ارتباط با شبکه و استفاده از اینترنت را نخواهد داشت.

پیدا کردن مک آدرس در سیستم عامل مکینتاش

قدم اول

System Preferences را از منوی اپل ؛ بالا سمت چپ انتخاب کنید.

آموزش پیدا کردن مک آدرس

قدم دوم

بر روی Network در منوی System Preferences کلیک کنید.تا پنجره زیر به نمایش در آید.

آموزش پیدا کردن مک آدرس

قدم سوم

در سمت راست مودمی که به شبکه متصل هستید را انتخاب و سپس بر روی Advanced گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و  به سربرگ Hardware بروید.

آموزش پیدا کردن مک آدرس

همانطور که در تصویر می بینید مک آدرس در این قسمت نوشته شده است.

 

با NIC همراه باشید

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location