حذف 250 اپلیکیشن از اپ استور

حذف 250 اپلیکیشن از اپ استور

حذف 250 اپلیکیشن از اپ استور

براساس گزارشی که چندی پیش منتشر گردید، بیش از ۲۵۰ اپلیکیشن باید از اپ استو اپل حذف می شدند. می خواهید بدانید علت چیست؟ این اپ ها ظاهرا با استفاده از APIهای خصوصی که اپل پیشتر آنها را ممنوع اعلام کرده بود، به گردآوری اطلاعات کاربران می پرداختند.

اپلیکیشن های حذف شده نسخه ای از کیت توسعه نرم افزاری Youmi را مورد استفاده قرار می دادند که برای چین ساخته شده است. این کیت در اپلیکیشن های اندروید و iOS یکپارچه سازی می گردد و به آن نرم افزارها امکان می دهد اطلاعات کاربرانشان را گردآوری کنند.

متاسفانه ۲۵۶ اپلیکیشن حذف شده بیش از یک میلیون مرتبه دانلود شده اند و آنطور که در یکی از گزارشات آمده است، اطلاعات به دست آمده توسط کیت توسعه نرم افزاری Youmi در برگیرنده لیستی از تمامی اپلیکیشن های دانلود شده در یک تلفن همراه، شماره سریال آیفون ها و آیپدهایی که از نسخه های قدیمی تر iOS بهره می برند، قطعات سخت افزاری به کار رفته در آیفون ها و آیپدهای بهره مند از نسخه های جدیدتر iOS و شماره سریال آنها و همچنین آدرس ایمیل ثبت شده با استفاده از اپل آی دی کاربر هستند. گفته می شود که این اطلاعات با استفاده از APIهای خصوصی برای سرورهای Youmi ارسال شده اند.

اپل تمامی اپلیکیشن هایی که از کیت یاد شده استفاده می کردند شامل اپلیکیشن مک دونالدز در چین را حذف کرده است. توسعه دهندگانی که می خواهند اپ های خود را برای حصول اطمینان از نبود این کیت چک کنند می توانند از ابزار Searchlight که توسط SourceDNA ارائه شده است برای این منظور استفاده نمایند.

این شرکت فعال در حوزه سرچ اظهار داشته که بخش اعظمی از اپلیکیشن های بهره مند از کیت یاد شده توسط توسعه دهندگان چینی ارائه شده بودند که اطلاعاتی از آنچه در حال رخ دادن بود نداشتند.

اپل در اظهار نظری اعلام نموده از این پس اپ های ارائه شده از سوی توسعه دهندگان که کد مربوط به این کیت را داشته باشند به صورت خودکار رد خواهند شد. این شرکت همچنین اعلام نموده در حال همکاری با توسعه دهندگانی است که اپلیکیشن هایشان حذف شده اند تا مجددا آثار آنها را به اپ استور باز گرداند.

"ما گروهی از اپلیکیشن ها را در اپ استور پیدا کرده ایم که از یک کیت توسعه نرم افزار شخص ثالث که توسط Youmi هم توسعه یافته (یک ارائه کننده تبلیغات موبایل) بهره می برند. این کیت با استفاده از APIهای خصوصی خود اطلاعات شخصی کاربران نظیر آدرس ایمیل و مشخصات کلی دستگاه را گردآوری کرده و آنها را برای سرورهای این شرکت ارسال می کند. این اقدام نقض آشکار امنیت و دستورالعمل های حریم خصوصی ماست لذا اپلیکیشن هایی که از این کیت استفاده می کنند از اپ استور حذف شده اند و از این پس هر اپلیکیشن دیگری که این کیت را در خود داشته باشد پذیرفته نخواهد شد. ما همکاری نزدیکی با توسعه دهندگان داریم تا اپلیکیشن های حذف شده شان را به روز نمایند و آنها را به شیوه ای ایمن تر که مطابقت لازم با دستورالعمل هایمان را هم دارند تهیه کنند تا مجددا روی اپ استور قرار گیرند"

مصاحبه با تیم کوک در رابطه با صنعت خودرو سازی
استفاده بیش از 6/5 میلیون نفر از اپل موزیک

مهدی واعظی

مشاهده سایر مطالب مهدی واعظی

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )