سبد خرید خالی‌ست.
مصاحبه با تیم کوک در رابطه با صنعت خودرو سازی
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

از ابتدای سال جاری و با گزارشی که از سوی وال استریت ژورنال منتشر شد، شایعات بسیار گسترده ای آغاز گشتند که همه اشاره داشتند به تلاش اپل برای توسعه‌ی یک خودروی هوشمند و الکتریک.

از آن زمان تا کنون، منابع مختلف دیگری این مسئله را تایید کرده اند اما اپل و همینطور مدیر عاملش، آقای تیم کوک هیچگاه تلاشی برای رد این مسئله نکرده اند. البته زمانی که به شکل مستقیم از وی در مورد خودروری اپل سوال می شود، وی به شکلی مسیر گفتگو را تغییر می دهد اما ساعاتی پیش، کوک در یک کنفرانس در برابر آقای «جرارد بیکر»، سردبیر وال استریت ژورنال قرار گرفت و با وی به مصاحبه پرداخت.

تیم کوک در این گفتگو که ساعاتی پیش به اتمام رسید گفت که صنعت خودرو سازی آماده است برای یک تغییر عظیم ولی اظهار ننمود که آیا شرکت اپل نیز نقشی در این تغییر و تحول خواهد داشت یا خیر.

وی گفت: «من تغییرات بسیار بزرگی را در این صنعت متصور هستم؛ شاید شما با من موافق نباشید اما این نظر من است.»

آقای بیکر، سردبیر وال استریت ژورنال از آقای کوک پرسید که آیا اپل در حال توسعه یک خودروی الکتریکیست یا خیر، با این حال تیم کوک از پاسخ دادن به این سوال امتناع ورزید و به تلاش های شرکتش در زمینه بهینه سازی تجربه کاربری از خودروهای فعلی پرداخت.

تیم کوک اذعان دارد که اکنون این شرکت در حال بهبود تجربه کاربری استفاده از آیفون در خودروهای دارای سیستم CarPlay است.

در این میان از وی سوال شد که کمپانی اپل تا کنون چه تعداد از ساعت های هوشمند خود را به فروش رسانده که آقای کوک، پاسخی دقیق به این پرسش هم نداد: «می توانم به شما بگویم که در اولین دوره سه ماهه پس از آغاز فروش ساعت، توانستیم تعداد قابل توجهی از این محصول را به فروش برسانیم. در دوره سه ماهه بعدی این رقم حتی شگفت انگیز تر هم شد و در دوره فعلی تصور می کنم که می توانیم باز هم بتوانیم فروش بالاتری کسب کنیم.»

تیم کوک البته اخبار تازه ای هم با خود به همراه داشت. وی خبر داد که اکنون سرویس موسیقی اپل دارای ۶.۵ میلیون مشترک (افرادی که هزینه پرداخت می کنند) است و همچنین اذعان داشت که اپل تی وی جدید از روز دوشنبه آینده قابل سفارش بوده و ارسال این سفارشات از پایان همان هفته آغاز خواهد شد.

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

1 کامنت

آغازی بر پایان سوخت های فسیلی

در ده اخیر اتفاقات بسیاری در صنعت خودرو افتاده است. حرکت به سمت خودرو های کاملا برقی و هیبریدی از یک طرف و پیشرفت در ضمینه های مختلف ارتباطی و ناوبری و هوش مصنوعی در اشکال مختلف از طرف دیگر این صنعت را دچار دگرگونی...

آغازی بر پایان سوخت های فسیلی

در ده اخیر اتفاقات بسیاری در صنعت خودرو افتاده است. حرکت به سمت خودرو های کاملا برقی و هیبریدی از یک طرف و پیشرفت در ضمینه های مختلف ارتباطی و ناوبری و هوش مصنوعی در اشکال مختلف از طرف دیگر این صنعت را دچار دگرگونی های بسیاری کرده.
اگر به این پیشرفت ها به چشم قطعات پازل نگاه کنیم ، شاید امروز با تصویری تقریبا کامل رو برو باشیم. تصویری متشکل از قطعاتی همچون “سیستم پارک خود کار، سیستم تشخیص خطوط جاده، نقشه های بسیار دقیق و سیستم ناوبری آنلاین، تغییرات عمده در سیستم های نیروی محرکه و انتقال و بازیافت قدرت، رابط های کاربری بسیار نو آورانه ، سیستمهای جدید زخیره سازی انرژی” که تصویری نیمه تمام را تشکیل میدهند.

حال اگر این پازل ناتمام و کامل نشده را با قطعاتی که هر لحضه گمان فرا رسیدن آنها میرود ،همچون “باطری هایی با توان زخیره سازی فوق العاده بالا و عمر طولانی، هوش مصنوعی ، اینترنت ماهواره ای ، . . . ” و البته توان بسیار و خلاقیت نامتناهی ابر شرکتهایی همچون “گوگل، تسلا، اپل، فیلیپس و البته سامسونگ” همراه کنیم، شایدبتوان این پازل را که تصویری از آینده است را کاملتر و نزدیکتر از همیشه ببینیم.

اپل با ارتقاع تکنوژلوی و دگرگون کردن صنعتی که در آن قدم گذاشته و البته ایجاد بازاری سود آور در آن زمینه ، همیشه پیام آور جهانی نو و دریچه ای جدید بوده. ازسیستم عامل و رایانه های شخصی و پخش کننده های موسیقی تا تکنولوژی wifi. از تلفن همراه و تبلت تا مک پرو ….، اپل همیشه در بهترین زمان بیشترین تاثیر را بر تایم لاین هر محصول داشته.
با شناختی که همه ما از شرکتهای یاد شده(گوگل، تسلا، اپل، فیلیپس ، سامسونگ و…) داریم و سخنان گاه و بیگاه مدیران آنها، شاید بتوان آینده ای روشنتر برای صنعت حمل و نقل و متعاقبا طبیعت را تصور کرد.

با این چشم انداز شاید وقت آن فرا رسیده تا بعد از چند قرن تکنولوژی از آغوش مادر طبیعت خارج شود و از گرده سوختهای فسیلی فرود آید و با اولین گامها ، هر چند سست و نا پایدار به سمت جهانی بزرگ و پیچیده به نام ” انرژی های نو و قابل تجدید ” حرکت کند.

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
  1. ابوذر
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location