سبد خرید خالی‌ست.
نکاتی در مورد Wifi Assist
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

قابلیت Wi-Fi Assist امکان جدیدی است که برای اولین بار در بتای پنجم آی او اس ۹ به سیستم عامل آی او اس اضافه شده است. کارکرد این قابلیت جدید را میتوان در چند جمله تشریح کرد: “این قابلیت با تشخیص خودکار قدرت سیگنال های وای فای، آنها را زیر نظر دارد و اگر کیفیت آنها از یک حدی پایین تر بیاید، اتصال وای فای را قطع میکند و به طور خودکار به اینترنت سیمکارت یا همان ارتباط سلولار وصل میشود.

درواقع ۴ نکته‌ی مهم درمورد این قابلیت وجود دارد که کمتر به آن توجه شده است:

۱- این قابلیت بر روی همه‌ی دیوایس ها عمل نمیکند

تنها داشتن آی او اس ۹ برای استفاده از این قابلیت کافی نیست و جالب است بدانید که Wi-Fi Assist بر روی دیوایس های آیفون ۴s، آیپد ۲ وای فای+سلولار، آیپد (نسل سوم) وای فای+سلولار یا آیپد مینی (نسل اول) وای فای+سلولار در دسترس کاربران نمیباشد.

۲- Wi-Fi Assist در بک گراند اجرا نمیشود

این قابلیت تنها در اپلیکیشن های فعال و درحال اجرا، تاثیر میگذارد و مثلا اگر دانلودی در اپ استور داشته باشید یا درحال استفاده از نرم افزار فیسبوک باشید و از آنها خارج شوید، ادامه‌ی دانلود یا ارتباط اینترنتی نیز متوقف خواهد شد.

نکاتی در مورد Wifi Assist

۳- تعدادی از اپلیکیشن های شخص ثالث از این قابلیت پشتیبانی نمیکنند

عجیب است اما باید بدانید که این قابلیت در نرم افزارهایی از جمله نرم افزارهای استریم آنلاین فیلم و موزیک که امکان مصرف بالای پهنای باند را داشته باشند، عمل نمیکند! دلیل این اقدام اپل این بوده که کاربر ناخواسته هزینه‌ی زیادی را متحمل نشود.

۴- این قابلیت درحالت roaming فعال نمیشود

اگر خارج از کشور بروید یا بر روی سرویس های اینترنتی گران قیمتی باشید و از ارتباط roaming استفاده کنید، قابلیت Wi-Fi Assist برای کاهش هزینه ها فعال نمیشود تا کاربرانی که از هزینه‌ی بالای اینترنت سیمکارت در آن نقطه‌ی جغرافیایی باخبر نیستند، به طور اتفاقی اعتبار زیادی را از دست ندهند.

 

 

 

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location