سبد خرید خالی‌ست.
وصل شدن 2 عدد ریموت کنترل به اپل تی وی
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

با معرفی اپل تی‌وی ۴، اپل به دنبال آن است که قدم‌هایی برای ورود به دنیای کنسول‌های بازی بردارد. در کنفرانس معرفی این گجت دیدیم که چگونه به کمک کنترل لمسی جدید می‌توان بازی‌هایی که روی اپل تی‌وی جدید به اجرا درمی‌آیند را کنترل کرد. البته کنترلر خود اپل تی‌وی تنها راه بازی‌کردن نیست و می‌توان برای این کار از کنترلرهای بی‌سیم مخصوص بازی که در بازار می‌توان یافت نیز استفاده کرد. اما ظاهراً محدودیتی وجود دارد: در آن واحد حداکثر دو عدد کنترلر بازی بی‌سیم می‌توان به اپل تی‌وی ۴ متصل کرد.

بر اساس گزارش توسعه‌دهندگانی که کیت توسعه‌ی اپل تی‌وی جدید را از اپل برنده شدند، امکان اتصال کنترلر بازی بی‌سیم سوم به اپل تی‌وی وجود ندارد. البته این دو مورد به جز کنترلر اصلی است که به طور پیش‌فرض به اپل تی‌وی متصل است. در صورتی که فرض کنیم با این کنترلر نیز بتوان پایاپای کنترلر مخصوص بازی به انجام بازی پرداخت، تعداد کنترلرها نهایتاً به سه مورد می‌رسد.

این محدودیت بدان معناست که حداکثر سه نفر می‌توانند با اپل تی‌وی ۴ به انجام بازی به طور همزمان بپردازند و خبری از شخص چهارم نیست. این موضوع سبب خواهد شد که توسعه‌دهندگان نیز قید ساخت بازی‌های بیش از سه نفره را بزنند و اپل تی‌وی ۴ از این نظر یک خلأ به خود ببیند. البته توسعه‌دهندگان می‌توانند تنظیم کنند که بتوان از آیفون به عنوان کنترلر استفاده شود. اما زحمتی که این کار می‌طلبد بالاست.

مشخص نیست که آینده‌ی این محدودیت چه خواهد بود. اپل در آپدیت‌های آینده آن را رفع خواهد کرد، یا این که اپل تی‌وی را به عنوان یک کنسول بازی با محدودیت‌های خاص خود خواهیم شناخت.

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location