خودروهای هوشمند اپل در استانه تست های اولیه

خودروهای هوشمند اپل در استانه تست های اولیه

خودروهای هوشمند اپل در استانه تست های اولیه

از چندی پیش خبرهایی از این سو و آن سو پیرو پروژه جدید اپل و ورود این شرکت به صنعت خودرو سازی به گوش میخورد و به نظر می‌رسد خودروی هوشمند اپل به مرحله‌ی تست و آزمایش رسیده است، چراکه این کمپانی در حال مذاکره برای استفاده از پایگاه پیشین نیروی دریایی به منظور آزمایش خودروی پروژه‌ی موسوم به تایتان است. پایگاه GoMentum در نزدیکی سن فرانسیسکو با وجود خیابان‌های به طول ۳۲ کیلومتر به محل آزمایش خودروهای خودکار، اتومات و هوشمند اپل تبدیل شده است.

روزنامه‌ی گاردین با انتشار گزارشی خبر از مذاکرات اپل برای در اختیار گرفتن پایگاه GoMentum به منظور آزمایش خودروی هوشمند خود منتشر کرده است. گاردین به این نکته اشاره کرده که این پایگاه ۲٫۱۰۰ هکتاری در نزدیکی سن فرانسیسکو با بهره‌گیری از جاده‌های به طول ۳۲ کیلومتر به محل خوبی برای آزمایش خودروهای خودران و هوشمند تبدیل شده است.

علاوه بر بهره‌گیری از زیرساخت‌های ارتباطی موجود در این پایگاه، موضوعی که شاید برای اپل اهمیت بیشتری داشته باشد، وجود نیروهای امنیتی در این منطقه به دلیل محافظت از پایگاه است که این موضوع عموم مردم و خبرنگاران را از محل آزمایش خودروی اپل دور نگه خواهد داشت.گاردین با دسترسی به ایمیل‌های رد و بدل شده بین مسئولان مرکز گومنتوم به فرانک فیران که به نظر می‌رسد یکی از مهندسان بخش تحقیقات روی خودروی هوشمند اپل است، اطلاعات بیشتری را در این خصوص منتشر کرده است.

فیران با ارسال ایمیلی به مسئولان این مرکز در مورد زمان در دسترس بودن این مرکز در کار مساحتی که اپل می‌تواند در آن به آزمایش خودروی خود بپردازد، سوالاتی پرسیده شده است. همچنین وی به احتمال وجود تیم‌های دیگر اشاره کرده و نحوه‌ی استفاده‌ی مشترک از این مرکز را نیز مورد سوال قرار داده است.

هنوز مشخص نیست که آیا انجام آزمایش‌ها در این مرکز آغاز شده یا خیر. ایمیل ارسال شده توسط جک هال، مدیر برنامه‌ی گومنتوم که تاریخ آن مربوط به اواخر ماه می است، نشان از درخواست وی برای به تعویق برنامه‌ی تست بعدی دارد. وی در این ایمیل نوشته:

ما احتمالا باید یک بار دیگر با هم دیدار کنیم تا با مروری بر برنامه‌ی آزمایش شما، همه چیز طبق برنامه به پیش برود.

گومنتوم تایید کرده که تماس‌هایی با اپل داشته، اما به این موضوع اشاره نکرده که آیا توافقی نیز حاصل شده یا خیر. اپل نیز در این مورد حاضر به پاسخگویی نشده است.

سایر کمپانی‌هایی که تحقیقات در زمینه‌ی ساخت و توسعه‌ی خودروهای هوشمند را تایید کرده‌اند، به علاقمندی خود برای استفاده از خیابان‌های مرکز گومنتوم اظهار علاقه کرده و قراردادهایی در این زمینه به امضا رسیده است. برای مثال می‌توان به کمپانی هوندا اشاره کرد که نسل بعدی آکیورا RLX را با قابلیت‌های هوشمند در این مرکز مورد آزمایش قرار خواهد داد.

فعالیت‌های اپل در زمینه‌ی خودروهای هوشمند در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است. گمانه‌های متعددی در این خصوص مطرح می‌شود، بطوریکه برخی اپل را در حال توسعه‌ی یک خودروی هوشمند عنوان می‌کنند، اما شماری نیز تلاش برای ساخت یک داشبورد هوشمند را هدف اپل خوانده‌اند. البته انتشار اخباری در مورد مذاکره با بی ام دبلیو و علاقمندی به خودروی i3 احتمال کار روی یک خودروی هوشمند را افزایش می دهد. اپل سعی می‌کند تا در خفا به فعالیت‌ها در این خصوص ادامه دهد، اما نهایتا این کمپانی باید مجوزهای مورد نیاز را از دولت فدرال به منظور آزمایش و تست خودروی خویش در خیابان‌های کالیفرنیا کسب کند.

اپل iPad Air 3 را امسال منتشر نخواهد کرد.
اپل واچ 42 درصد از بازار گجت های پوشیدنی را سهم خو...

عرفان محمدی

مشاهده سایر مطالب عرفان محمدی

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )