سبد خرید خالی‌ست.
قابلیت کارکرد همزمان با چند نرم افزار در iOS 9
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

یکی از کاربردی ترین قابلیت هایی که اپل در iOS 9 گنجانده است، قابلیت مولتی تسکینگ پیشرفته یا همان کار کردن با دو برنامه به طور همزمان بر روی یک صفحه است. این قابلیت که متاسفانه تنها برای آیپد قابل استفاده است، به کاربران اجازه میدهد تا از امکاناتی بهره‌مند شوند که پیش از این ممکن نبود و تنها نصب برخی از توییک های سیدیا میتوانست عملکردی تقریبا مشابه آن داشته باشد.

در اینجا نگاهی به قابلیت مولتی تسکینگ آیپد خواهیم داشت. 

اپل مولتی تسکینگ آیپد را در سه نمای مختلف در اختیار کاربر قرار داده است و شما میتوانید بعد از کار کردن با هر سه تای آنها، انتخاب کنید که بعد از این، از چه نمایی استفاده خواهید کرد. سه نمای Slide Over, Split View و Picture in Picture قابل فعالسازی هستند و به سرعت و به آسانی میشود بین برنامه های باز جابجا شده، و از آنها استفاده کنید.

نمای Slide Over

قابلیت کارکرد همزمان با چند نرم افزار در iOS

در این نما شما یک برنامه را به طور تمام صفحه در اختیار خواهید داشت و میتوانید برنامه‌ی بعدی را به صورت یک ستون با عرض دلخواه در کنار آن داشته باشید. برای فعال کردن این نما کافی است هنگامیکه از یک برنامه در حال استفاده‌اید، از انتهای راست صفحه به سمت چپ سوایپ کنید (دستتان را بکشید) تا یک ستون باز شده و برنامه‌ی دوم در آن باز شود.

وقتیکه بر روی برنامه‌ی دوم دستتان را قرار دهید، برنامه‌ی اصلی تیره میشود تا بتوانید با تمرکز بیشتری از اپ دوم استفاده کنید. همچنین برای تغییر این اپ نیز میتوانید از لبه‌ی بالایی ستون به سمت پایین سوایپ کنید تا لیستی از برنامه ها ظاهر شود و بتوانید هرکدام را که میخواهید باز کنید. هروقت هم که کارتان با اپ دوم تمام شد، کافی است بر روی برنامه‌ی اول تپ کنید تا فعال شود و به کار قبلی تان برسید.

نمای Split View

قابلیت کارکرد همزمان با چند نرم افزار در iOS

در نمای قبلی دیدید که برنامه‌ی دوم، حدود یک سوم از صفحه را میپوشاند. اما در نمای Split View میتوانید دو برنامه را به طور همزمان فعال و درکنار هم داشته باشید. برای نمایش این نما کافی است از لبه‌ی راست صفحه‌ی برنامه‌ی اول به سمت چپ سوایپ کنید و این کار را تا زمانی که پنجره‌ی آن به وسط صفحه برسد، ادامه دهید. با اینکار دو برنامه به طور هم اندازه باز میشوند و هرکدام نصف صفحه را اشغال میکنند.

تفاوت این نما با نمای قبلی این است که هر دو برنامه فعال هستند و میتوانید هر لحظه با هرکدام از آنها کار کنید. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، در زمان هایی که نیاز دارید اطلاعات یک برنامه را با برنامه‌ی دیگر چک کنید یا آنها را به هم انتقال دهید، این نما بهترین حالت استفاده از دو برنامه است. مثلا در این تصویر کاربر یک مقصد گردشگری را در سایت سمت چپ دیده است و در سمت راست دارد مکان آنرا بر روی نقشه چک میکند و علامت میگذارد.

نمای Picture in Picture

قابلیت کارکرد همزمان با چند نرم افزار در iOS

این نما تقریبا مشابه قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون های جدید میباشد که به کاربر اجازه میدهد یک برنامه را به صورت تمام صفحه و برنامه‌ی دیگر را به صورت یک پنجره‌ی کوچک در گوشه‌ی صفحه داشته باشد. هر دو برنامه نیز فعال و قابل استفاده میباشند. مثلا در تصویر این نما مشاهده میکنید که کاربر درحال چک کردن ایمیل هایش میباشد و در گوشه‌ی صفحه نیز دارد برنامه‌ی تلویزیونی مورد علاقه اش را تماشا میکند.

محدودیت ها

قابلیت مولتی تسکینگ پیشرفته اکنون تنها برای نرم افزارهای خود اپل قابل استفاده است و توسعه دهندگان برنامه های دیگر باید در بروزرسانی های جدید، امکان استفاده از این قابلیت را در اپ های خود قرار دهند. هرچند که با توجه به سابقه‌ی توسعه دهندگان بزرگ اپ استور، انتظار میرود این کار به سرعت و احتمالا تا پایان سال جاری میلادی انجام شود.

همچنین بدلیل مسائل فنی، این قابلیت بر روی بعضی از آیپدها قابل استفاده نیست. نمای Split View تنها برای آیپد ایر ۲ و نماهای Slide Over و Picture-in-Picture برای آیپد مینی ۲، آیپد مینی ۳، آیپد ایر و آیپد ایر ۲ قابل استفاده اند.

آیفون 7 - 32 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 7 پلاس - 256 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 7 پلاس - 128 گیگ قیمت درج نشده است.
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location