سبد خرید خالی‌ست.
سنسور مخفی پلتی اسموگراف در اپل واچ
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

دیروز گزارشی از سایت iFixit منتشر کردیم که برای اولین بار به ما اجازه داد داخل اپل واچ را از نزدیک ببینیم، در ادامه این کالبد شکافی تیم iFixit اعلام کرده است که در بین سنسور های مختلف اپل واچ سنسور PlethySmograph (پلتی اسموگراف) نیز به چشم میخورد. 

تکنولوژی تشخیص ضربان قلب اپل واچ با استفاده از این سنسور کار میکند که در واقع نوعی اکسیمتر است. با امکان وجود قابلیت تشخیص میزان اکسیژن در خون اپل هنوز از چنین قابلیتی صحبت نکرده است. چرا ؟؟؟ 

جالبه بدونید که یک اکسیمتر ضربان قلب، تفاوت رنگ قرمز میان رنگ دانه های هموگولوبین هایی که اکسیژن حمل میکنند را تشخیص میدهند، هموگلوبین های اکسیژن دار و هموگلوبین های بدون اکسیژن در خون تفاوت رنگ دارند، این سنسور در واقع از دو دیود رنگی استفاده میکند، یکی از دیود ها نور نامرئی مادون قرمز و دیگری نور مرئی قرمز تولید میکند. با محاسبه تفاوت رنگی که هر هموگلوبین به خود جذب میکند، تعداد هموگلوبین های اکسیژن دار و بدون اکسیژن مشخص میشود. 

به صورت کلی موجودات زنده در سطح دریا دارای میزان اکسیژن 96% در خون میباشند ، اگر این میزان به 65 % کاهش یابد باعث ایجاد اختلال در هوشیاری و اگر به 55% کاهش یابد باعث بیهوشی خواهد شد. 


یادتون نره حتما مارو دنبال کنید : 

NIC on FaceBook NIC on Google Plus NIC on InstaGram NIC on Twitter

 

این یه قابلیت خارق العاده برای اپل واچ محسوب میشه، هنوز معلوم نیست چرا اپل این قابلیت رو معرفی نکرده، اما به نظر من از دو حالت خارج نیست یا میخواد کاربرا رو با یه آپدیت نرم افزاری سورپرایز کنه یا بخاطر مشکلات و سخت گیری های قوانین FDA نتونسته هنوز این سنسور رو فعال کنه. 

نظر شما چیه؟

سنسور مخفی پلتی اسموگراف در اپل واچ

آیفون 7 - 32 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 7 - 128 گیگ 3,189,000 تومان
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location