سبد خرید خالی‌ست.
Apple-employee

چند هفته‌ای است که شرکت اپل با چالش برگرداندن کارکنان خود بر سر محیط‌های کاری مواجه است و حالا کارکنان اپل تهدید کرده‌اند که در صورت سخت‌گیری از کار خود استعفا خواهند داد.

گزارش وب‌سایت The Verge تا پیش از این نشان داده بود که مدیران اپل و از جمله آن‌ها تیم کوک به عنوان مدیر اجرای ارشد این شرکت از کارکنان خواسته بودند تا دست کم برای سه روز در هفته به محیط‌های کاری بازگردند و فرایند کار حضوری را آغاز کنند. این در حالی است که کارکنان شرکت اپل به دلیل شرایط کرونایی تمایلی به انجام کار حضوری ندارند و بیشتر به دورکاری تمایل نشان داده‌اند.

در ماه ژوئن اپل برنامه‌ریزی مشخصی را برای کار ترکیبی حضوری و دورکاری را به راه انداخت و از کارکنان برای بازگشت بر سرکارها دعوت کرد. اما نتایج نظر سنجی نشان می‌داد که کارکنان با این موضوع به صورت کامل موافق هستند.

حال اپل اعلام کرده که در ماه سپتامبر سال جاری میلادی تصمیم دارد تا تمامی فرایند کاری خود را به طور کامل به حالت عادی بازگرداند. در این میان کارکنان اپل تهدید کرده‌اند که در صورت اجرایی شدن این تصمیم ممکن است از کار خود استعفا دهند و دیگر با شرکت اپل همکاری نکنند.

شرکت اپل یک طرف به نیروی کاری مربوطه نیاز دارد و از طرف دیگر استعفای تعداد زیادی از کارکنان موجب بدنامی این شرکت و صرف هزینه بیشتر برای استخدام افراد متخصص جدید می‌شود.

یکی از کارکنان اپل که نام آن فاش نشده، اعلام کرده که در صورت اجرایی شدن این موضوع، در ماه سپتامبر از اپل جدا خواهد شد. او اعلام کرده که نزدیک به شش هزار نفر از کارکنان دیگر اپل نیز در سراسر آمریکا همین تصمیم را گرفته‌اند و تمایلی به انجام کار حضوری ندارند.

مدیران اپل با این حال استدلال می‌کنند که فلسفه کاری شرکت اپل که از زمان استیو جابز اجرایی شده است، وابسته به کار حضوری است و اپل پارک نیز برای افزایش سطح کار حضوری طراحی و ساخته شده است. با این حال کارکنان زیادی در این شرکت از شرایط کرونا هراس دارند و همچنان تمایل به دورکاری و حفظ فاصله اجتماعی دارند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location