سبد خرید خالی‌ست.
iPhone_Slowdowns_iOS_14.5_and_14.6

با وجود اینکه چهار سال از اعتراف اپل به کاهش سرعت آیفون‌ها گذشته، اما هنوز در بسیاری از کشورهای جهان شکایت‌ها علیه این غول فناوری ادامه دارند.

اخیرا یک گروه حمایت از مصرف کننده در اسپانیا خواستار جبران خسارت ناشی از کاهش سرعت آیفون به علت نصب iOS 14.5 و 14.6 برای مشتریان شده‌اند.

هفته گذشته سازمان مصرف کنندگان و کاربران اسپانیا OCU طی ارسال نامه‌ای به اپل، خواستار جبران خسارت برای مشتریان برخی مدل‌های آیفون شده است، این درخواست به دلیل گزارشی مرتبط با منسوخ شدن مدل‌های آیفون 12، آیفون 11، آیفون 8 و آیفون XS بوده است.

طبق درخواست رسمی OCU، آپدیت‌های سیستم عامل آی او اس 14.5، 14.5.1 و 14.6 با کاهش چشمگیر سرعت پردازنده و کاهش عمر باتری در آیفون، خسارت‌های قابل ملاحظه‌ای را به دستگاه‌های کاربران وارد کرده و سازمان به عنوان شاهد به منابع معتبری اشاره کرده است.

این سازمان از اپل درخواست کرده که فقدان عملکرد و خسارت‌‌های ناشی از نصب آپدیت اخیر آی او اس در مدل‌های آیفون ذکر شده را تایید کند، همچنین با ارسال نامه خواهان گفتگوی اولیه با اپل بوده که شرکت بتواند بهترین راه را برای جبران خسارت مصرف کنندگان ارائه دهد.

OCU می‌گوید فرسودگی و استهلاک سریعآیفون‌های اپل بعد از آپدیت، نه تنها برای کاربران گران تمام می‌شود بلکه موجب آسیب به محیط زیست هم شده است.

در صورتی که اپل راه حلی برای مشکل خسارت ناشی از آپدیت آی او اس ارائه ندهد، OCU قصد دارد اقداماتی نظیر تنظیم یک دادخواست برای اجرای حقوق مصرف کننده را اجرایی کند.

در گذشته اپل به منسوخ شدن دستگاه‌ها با نصب آپدیت‌های سیستم عامل متهم شده است، اولین بار در سال 2017 با انتشار iOS 10.2.1 موجب کاهش عمر باتری در آیفون‌های قدیمی‌تر شده بود که مانع از خاموش شدن دستگاه می‌شد.

این مسئله نهایتا منجر به ایجاد مجموعه‌ای از پرونده‌های قضایی علیه اپل شد که رسیدگی به آنها همچنان ادامه دارد. اخیرا اپل برای حل یک مشکل حقوقی مبلغ 3.4 میلیون دلار به شیلی پرداخت کرده و با پرونده‌های مشابهی در آمریکا، بلژیک، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال همچنان درگیر است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location