سبد خرید خالی‌ست.
TSMC

شرکت اپل در تلاش است تا در آینده نزدیک پردازنده آیفون را در خاک آمریکا تولید کند. این شرکت با کارخانه تایوانی TSMC رایزنی کرده تا در سال ۲۰۲۴ شعبه‌ای از کارخانه خود را در آریزونا افتتاح کند.

خبرگزاری Nikkei Asia به تازگی گزارش داده که TSMC در تلاش برای راه‌اندازی یک کارخانه ۱۲ میلیارد دلاری در آریزونا است که قرار است به صورت اختصاصی تراشه‌های پردازشی پنج نانومتری را برای آیفون‌ها تولید کند. این گزارش توسط بلومبرگ نیز تایید شده و از طرف دیگر یکی از سخنگویان TSMC نیز در مورد جزئیات این پروژه سخن به میان آورده است.

این کارخانه قرار است به صورت اختصاصی پردازنده آیفون را تولید کند، با این حال سخنگوی TSMC همکاری با شرکای تجاری دیگر را رد نکرده است. در حال حاضر شرکت‌های انودیا و کوالکام نیز از مشتریان این کارخانه هستند که مقر اصلی آن‌ها در آمریکا واقع شده است. به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک فرایند تولید تراشه‌های مورد نیاز برای این کارخانه‌ها نیز توسط TSMC در آریزونا انجام شود.

علاوه بر این، شرکت اپل ممکن است فرایند تولید تراشه‌های M1 و سری M را به طور کامل به کارخانه‌های داخل آمریکا واگذار کند تا از آن طریق کامپیوترهای مک جدید به عنوان محصولاتی کاملا بومی‌سازی شده در آمریکا آماده عرضه به بازار جهانی شوند. در حال حاضر شعبه آریزونای TSMC که در سال ۲۰۲۴ افتتاح می‌شود قرار است تراشه‌های A14 و M1 را برای آن دست از محصولات اپل که در خاک آمریکا به فروش می‌رسند آماده تولید کنند.

کارکنان این کارخانه قرار است در فاز اولیه از تایوان به آمریکا بیایند، اما رفته رفته پس از آموزش دیدن کارکنان بومی جایگزین این افراد خواهند شد.

کارخانه TSMC مدت‌ها است که به عنوان یکی از مهم‌ترین تامین‌کنندگان شرکت اپل شناخته می‌شود که مدت‌‌ها است با این شرکت همکاری می‌کند. گفتنی است که شرکت اپل از زمان تولید تراشه‌های ۱۶ نانومتری A10 که کار رفته در آیفون ۷ با این کارخانه همکاری می‌کند و در تلاش است تا همکاری خود با این کارخانه را افزایش دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location