سبد خرید خالی‌ست.
A

گزارش‌ جدیدی از دیجی‌تایمز منتشر شده که نشان می‌دهد باتری‌های ماشین الکتریکی اپل به جای تامین از طریق کارخانه‌های کره‌ای یا چینی توسط شرکت‌های خارجی اما در آیالات متحده تولید خواهند شد.

گزارش خبرگزاری‌های فعال در حوزه صنعت حاکی از آن است که باتری‌های مورد استفاده در ماشین خودکار اپل با کمک سازندگان تایوانی در خاک ایالات متحده تولید خواهند شد و احتمالا از سازندگان چینی کمک نخواهد گرفت.

این منابع همچنین اشاره کرده‌اند که شرکت‌های فاکس‌کان و Advanced Lithium Electrochemistry که مستقر در تایوان هستند، قصد دارند کارخانه‌های خود را در آمریکا راه اندازی کنند که این موضوع احتمال همکاری آنها را با اپل بیشتر می کند.

گفته شده که قبلا اپل به دنبال همکاری با دو شرکت بزرگ تامین کننده باتری در چین به نام‌های CATL و BYD بوده است، اما اکنون اصرار و پافشاری اپل برای ایجاد کارخانه‌های تولید کننده باتری در آمریکا این موضوع را منتفی می کند، هرچند این شرکت‌ها هنوز چیزی را تایید نکرده‌اند.

این گزارش گفته فاکس‌کان یکی از بزرگترین تامین کنندگان اپل و شرکت Advanced Lithium Electrochemistry قصد دارند کارخانه‌هایی را در ایالت متحده تاسیس کرده و باتری ماشین اپل را در آنجا تولید کنند.

در حالی که اکثر محصولات اپل در چین تولید می‌شوند، ولی بسیاری از قطعات از طریق تامین کنندگان سرتاسر جهان فراهم می‌شوند.

به عنوان مثال در آیفون، اپل از شیشه‌های ساخته در ایالت کنتاکی استفاده می‌کند که توسط Corning Glass ساخته می‌شود؛ در حالی که سایر قطعات مثل بخش‌هایی از دوربین توسط تامین کننده ژاپنی ساخته می‌شود.

به همین منوال اپل برای تولید ماشین، احتمالا رویکرد مشابهی را برای تنوع بخشیدن به زنجیره تامین تولید این محصول در پیش خواهد گرفت.

بنابر گزارش برخی منابع، اپل احتمالا از باتری لیتیوم آهن فسفات در ماشین خود استفاده خواهد کرد زیرا هزینه ساخت آن کمتر است. شایعات بسیاری نشان می‌دهند که خودروی الکتریکی اپل در سال 2024 عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location