سبد خرید خالی‌ست.
macbook-Touch-Bar

اوایل هفته جاری گزارشی تحلیلی منتشر شد که در آن اعلام شده بود که شرکت اپل در سال ۲۰۲۲ میلادی تلاش دارد تا تاچ بار را از مک بوک پرو حذف کند. حال وب سایت 9to5mac در یک نظرسنجی جدید نظر کاربران در مورد این موضوع را پرسیده است.

تاچ بار در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار رونمایی شد و به عنوان بخشی از رابط کاربری مک بوک پرو آماده عرضه شد. تاچ بار هرچند که اولین تلاش اپل برای آوردن تاچ آیدی به مک بوک‌ها بود، اما در سال ۲۰۱۸ بدون حضور این رابط لمسی نیز در مک بوک ایر سیستم احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت خود را آماده ارائه کرده بود.

شرکت اپل تا به امروز پشتیبانی از تاچ بار را در مک بوک‌ها ادامه داده است. اما گزارش‌های اخیر نشان از آن دارند که شرکت اپل در تلاش برای حذف این رابط لمسی از مک بوک‌های جدید است که این موضوع در آینده نزدیک باعث تغییر در روند طراحی مک بوک‌ها می‌شود شایعات منتشر شده نشان داده که شرکت اپل تصمیم دارد تا درگاه‌های HDMI و کارت‌خوان SD را برای بار دیگر به مک بوک‌ها برگرداند. در این تغییرات طراحی، شرکت اپل اقداماتی نیز برای حذف تاچ بار خواهد کرد و به جای آن دکمه‌های Function عادی را به ردیف بالای کیبورد مک بوک‌ها اضافه خواهد کرد.

در نظرسنجی 9to5mac یک سوال ساده در مورد حذف این رابط کاربری پرسیده شده است که در نتیجه آن ۴۳.۲۸ درصد از کاربران اعلام کرده‌اند که از حذف تاچ بار رضایت دارند و از همان اول هم از این رابط کاربری خوششان نمی‌آمده است. ۳۹.۴۶ درصد از کاربران اعلام کرده‌اند که از تاچ بار خوششان می‌اید و از راضی به حذف آن از رابط کاربری مک‌های جدید نیستند. جالب اینجا است که ۱۴.۶۲ درصد از کاربران اصلا به حضور یا عدم حضور تاچ بار اهمیت نداده‌اند و هرگز هم تمایلی به استفاده از مک بوک‌های مبتنی بر این رابط کاربری نداشته‌اند.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location