سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Repiar-iphone

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درصدد امضای پیش‌نویس یک فرمان جدید برای محدودسازی برخی از شرکت‌ها نظیر اپل در زمینه انحصاری کردن تعمیر محصولات محصولات است. در صورت امضای این فرمان اپل باید حق تعمیر آیفون را به تمامی کاربران خود بدهد.

خبرگزاری بلومبرگ به تازگی گزارشی جدید را منتشر کرده که طی آن مشخص شده که دولت آمریکا در حال آماده‌سازی یک قانون جدید برای اجرا است که از طریق آن حق تعمیر را به تمامی تعمیرکاران و البته کاربران می‌دهد. این قانون جلوی تولیدکنندگان برای محدود کردن مصرف‌کنندگان در زمینه تعمیر دستگاه‌ها را می‌گیرد. این قانون همچنین تولیدکنندگان را مجبور می‌کند تا محدودیت‌های ارائه خدمات تعمیراتی به صورت انحصار طلبانه را بردارند.

قوانین مشابه با این فرمان تا پیش از این نیز توسط ایالت‌های مختلف اجرایی شده بود، اما این قانون در صورت اجرایی شدن، حق تعمیر آیفون و دستگاه‌های دیگر توسط هر تعمیرکاری را در سراسر ایالات متحده محفوظ خواهد دانست و از آن طریق شرکت‌های فناوری را از ارائه خدمات به صورت انحصاری منع خواهد کرد.

سخنگوی دولت آمریکا اعلام کرده که این قانون باعث می‌شود تا چرخه اقتصادی برای ارائه خدمات تعمیر به مصرف‌کنندگان و ایجاد هرچه بهتر بازار رقابلیت به صورت بهینه‌تری عمل کند.

اپل یکی از مهم‌ترین شرکت‌های محدودکننده فعالیت تعمیراتی محصولات خود است. این شرکت بارها از طریق قوانین سفت و سخت داخلی کاربران را از ارائه دستگاه‌ها به تعمیرکاران متفرقه منع می‌کند و در صورت تعمیر توسط افراد ناشناس، هیچ خدمات دیگری را به کاربران محصولات ارائه نمی‌دهد. این قانون شرکت اپل با واکنش‌های منفی زیادی مواجه شده است که مهم‌ترین آنها در اتحادیه اروپا باعث محدود کردن این شرکت از فعالیت‌های انحصارطلبانه بوده است.

با وجود این قوانین بسیاری از کاربران امید دارند که محدودیت‌های تعمیراتی شرکت اپل در این زمینه برداشته شود و شرکت اپل به تمامی کاربران خدمات خود را ارائه دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location