سبد خرید خالی‌ست.
A-Series-3-nanometer

شرکت اپل تصمیم دارد تا ایپد پرو ۲۰۲۲ را به عنوان اولین محصول هوشمند خود با تراشه‌های پردازشی سه نانومتری معرفی کند.

در گزارش اخیر منتشر شده مشخص شده است که شرکت برخلاف تصور عموم ممکن است در سال ۲۰۲۲ از تراشه‌های سه نانومتری در آیفون‌ها استفاده نکند، بلکه این فناوری را فقط برای آیپد‌ها مورد استفاده قرار دهد. این موضوع به معنای آن است که آیفون ۲۰۲۲ از تراشه‌های چهار نانومتری استفاده خواهند کرد.

اپل از همین حالا همکاری خود با TSMC را بر سر تولید و تامین تراشه‌های سه نانومتری آغاز کرده است و حالا خبرگزاری Nikkei ادعا کرده که این شرکت در تلاش است تا آیپد پرو ۲۰۲۲ را آماده عرضه همراه با این تراشه‌ها کند و از همین حالا فرایند بهینه‌سازی و تولید این محصولات را آغاز کرده است.

در گزارش این خبرگزاری آمده است که اپل و اینتل در حال تست کردن تراشه‌های طراحی شده توسط خود هستند که توسط فناوری‌های ویژه TSMC و همراه با معماری سه نانومتری تولید شده است. بر اساس ادعای تعدادی از منابع آگاه، خروجی این پروژه‌ها و محصولات مبتنی بر این تراشه‌ها در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهند شد.

آیپد شرکت اپل نیز به احتمال زیاد با همین فناوری سه نانومتری تولید می‌شود، منابع خبری مختلف ادعا کرده‌اند که آیفون نسل بعدی در سال ۲۰۲۲ البته با فناوری متفاوتی یعنی تراشه‌های چهار نانومتری تولید و عرضه خواهد شد.

بر اساس این بررسی‌ها تراشه‌ سه نانومتری شرکت اپل احتمالا بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بازدهی بیشتری نسبت به تراشه‌های پنج نانومتری دارد. از طرف دیگر این تراشه‌ها ۲۵ تا ۳۰ درصد مصرف انرژی کمتری خواهند داشت و در وضعیت بهینه‌تری عمل خواهند کرد.

این خبرگزاری البته ادعای دقیقی در مورد استفاده از این فناوری برای کامپیوترهای مک مبتنی بر اپل سیلیکون ارائه نداده است و معلوم نیست که این دست از کامپیوترها در سال ۲۰۲۲ میلادی دست‌خوش چه تغییراتی از نظر سخت‌افزار خواهند شد و به چه امکانات ویژه‌ای دسترسی خواهند داشت.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location