سبد خرید خالی‌ست.
1-iClous-Google-Servers

خبرگزاری The Information در گزارش اخیر خود اعلام کرده که میزان مصرف اپل از سرورهای ذخیره سازی ابری گوگل در حال افزایش است و هشت میلیون ترابایت از داده‌های آیکلود در سرورهای گوگل ذخیره شده است.

در این گزارش اعلام شده که میزان هشت میلیون ترابایت، مربوط به اواسط ماه مه ۲۰۲۱ میلادی است و ممکن است در حال حاضر این میزان افزایش نیز داشته باشد و اپل در پایان سال جاری میلادی باید نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار بابت دریافت این حجم ذخیره‌سازی باید به شرکت گوگل پرداخت کند. خبرگزاری The Information ادعا کرده که در سال ۲۰۲۰ میلادی نزدیک به ۵۰ درصد از حجم ذخیره‌سازی آیکلود و دیگر خدمات ابری اپل در سرورهای گوگل ذخیره‌ شده است و این میزان در حال افزایش است.

در نتیجه این گزارش آمده است که اپل مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مشتری سرویس ابری شرکت گوگل است و به همین دلیل هزینه زیادی را برای اجاره و استفاده از سرورهای گوگل پرداخت می‌کند. با این حال مشخص شده که شرکت اپل فقط از سرورهای گوگل برای ذخیره کردن محتوای کاربران آیکلود استفاده نمی‌کند، بلکه سرورهای آمازون نیز درگیر ذخیره‌سازی ابری شرکت گوگل شده‌اند.

شرکت اپل مشتریان زیادی برای ذخیره‌سازی آیکلود دارد و به همین دلیل از شرکت‌هایی نظیر گوگل و آمازون نیز برای ارائه خدمات ذخیره‌سازی ابری کمک گرفته است. در چند سال گذشته و مشخصا در زمان فاش شدن خبر مربوط به استفاده از سرورهای گوگل برای آیکلود شرکت اپل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که داده‌های کاربران به صورت کاملا رمزنگاری شده در سرورهای گوگل ذخیره شده‌اند و شرکت گوگل هیچ‌گونه دسترسی به داده‌های کاربران آیکلود ندارد. با این حال این موضوع برای بسیاری از کاربران نگرانی ایجاد کرده است، چرا که درصد بسیار زیادی از درآمد شرکت گوگل با تبلیغات اینترنتی گره خورده و در صورت جمع‌آوری اطلاعات کاربران ممکن است حریم خصوصی کاربران آیکلود نیز به خطر بیافتد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location