سبد خرید خالی‌ست.
_AirTagsBattery_

کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا که به اختصار با عنوان ACCC شناخته می‌شود، به والدین این کشور رسما هشدار داده که مراقب خطر خفگی به خاطر قورت دادن باتری ایرتگ اپل توسط کودکان خود باشند.

در ماه مه یک خرده فروشی بزرگ استرالیایی در واکنش به نگرانی در مورد این دستگاه‌های ردیابی مبتنی بر بلوتوث اپل که می‌تواند بچه‌ها را تهدید کند، اقدام به جمع‌اوری ایرتگ‌ها از قفسه فروشگاه‌های خود کرد. این اقدام به دلیل اندازه کوچک و دسترسی آسان به باتری ایرتگ توسط کودکان و بلعیده شدن آن بود.

ACCC در یک بیانیه مطبوعاتی می‌گوید به دلیل نگرانی‌های امنیتی، والدین باید ایرتگ اپل را دور از دسترس کودکان قرار دهند. ایرتگ یک باتری سکه‌ای قابل تعویض دارد که از طریق فشار دادن و چرخاندن صفحه پشتی، از دستگاه بیرون می‌آید و ممکن است توسط کودکان قورت داده شود.

ACCC تاکید کرده که مکانیسم ایرتگ بر پایه فشار و چرخاندن صفحه پشتی است که به راحتی انجام می‌شود و کودکان به آسانی می‌توانند آن را باز کرده و باتری سکه‌ای ایرتگ را ببلعند.

برای بسته شدن صفحه پشتی، کاربر باید لولاهای آن را با دهانه‌های ایرتگ هماهنگ کرده و با فشار آن را ببندد. کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا اشاره کرده که حتی اگر صفحه پشتی به شکل درست بسته نشود، ایرتگ با ایجاد صدای زنگ ظاهرا بسته شدن صفحه را اعلام می‌کند.

این صدا در واقع به دلیل نصب باتری و روشن بودن ایرتگ ایجاد می‌شود، در حالی که کاربر ممکن است این گونه برداشت کند که صدا به دلیل بسته شدن صفحه پشتی ایجاد شده است.

ACCC با ابراز نگرانی در این مورد، گفته که به احتمال زیاد کودکان می‌توانند به راحتی به محفظه باتری دسترسی داشته باشند و آن را بردارند.

بخش دیگر نگرانی این کمیسیون به دلیل عدم وجود هشدار درباره خطر خفگی کودکان توسط باتری ایرتگ است و اپل اکنون در بسته بندی این محصول برچسب هشدار را اضافه کرده است.

اپل در اظهاراتی از طراحی ایرتگ دفاع کرده و گفته این دستگاه مطابق با استانداردهای بین‌المللی کودکان طراحی شده و همواره مقررات را پیگیری می‌کند تا استانداردهای جدیدی مثل بر چسب هشدار روی جعبه حاوی دستگاه را به موقع انجام دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location