سبد خرید خالی‌ست.
stolen

اپل روشی آسان برای حذف اطلاعات از آیفون دزدی در اختیار کاربران برزیلی قرار داده تا با پاک کردن سریع دستگاه خود، مانع از دسترسی سارقین به حساب‌های بانکی شوند.

اخیرا مشاهده شده تعداد آیفون‌ها و گوشی‌های هوشمند دزدی در برزیل رو به افزایش است و به همین دلیل شرکت‌های فناوری برای کمک به کاربران به دنبال راه چاره هستند.

اکنون سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده واقع در سائوپائولو برزیل اظهار کرده که بانک‌ها قول داده‌اند مراکز اضطراری برای مقابله با این گونه فعالیت‌های مجرمانه را ایجاد کنند، ضمن اینکه اپل و گوگل هم متعهد شده‌اند که آیفون‌ها و گوشی‌های دزدی به راحتی پاک شوند.

بنابر گزارش جدیدی از روزنامه برزیلی Folha de S.Paulo، در جلسه‌ای که با حضور اپراتورهای موبایل و بانک‌ها برگزار شد، آن‌ها متعهد به ایجاد مراکز اضطراری برای مسدود کردن سریع حساب‌ها در آیفون‌ها و گوشی‌های هوشمند دزدی شده‌اند.

اپل و گوگل قول داده‌اند که دسترسی به سرویس حذف اطلاعات خود را برای گوشی‌های به سرقت رفته آسان‌تر کنند. گرچه این خدمات قبلا هم وجود داشته‌اند ولی دسترسی به آن‌ها در برزیل آسان‌تر می‌شود.

بنابر گفته رگولاتوری Procon-SP، اگر کاربر بتواند گوشی به سرقت رفته خود را در همان پنج دقیقه اول پاک کند، ارزش دستگاه برای مجرم از بین می‌رود.

روش معمول برای پاک کردن اطلاعات آیفون دزدی به این صورت است که ابتدا اپلیکیشن Find My را باز کرده و وارد تب Devices شده تا دستگاه‌های فعال قابل مشاهده باشد. این کار را می‌توان در وب هم انجام داد. پس از این کار دستگاهی که فرار است از راه دور پاک شود انتخاب خواهد شد و پس از آن نیز با اسکرول به سمت پایین، Erase This Device انتخاب می‌شود.

با پاک کردن دستگاه، همه اطلاعات از جمله کارت‌های اعتباری و نقدی برای Apple Pay از دستگاه حذف می‌شود و دیگر نمی‌توان آن را از طریق Find My ردیابی کرد.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location